O mnie

 Jestem solarnym Wodnikiem z ascendentem w znaku Skorpiona. Interesuje mnie wiedza, którą można poddać weryfikacji i sprawdza się w praktyce. Zarówno ta, która wchodzi aktualnie do kanonu nauki, jak i ta, która obecnie nie znajduje tam miejsca. Kryteria to użyteczność, etyczność oraz sprawdzalność, a nie stereotypy, czy to naukowe, czy religijne, czy wreszcie new ageowe.

Zajmuję się astrologią i szerzej ezoteryką, szczególnie jej hermetycznymi aspektami. Uczę astrologii i tarota na kursach oraz prowadzę sesje osobiste - indywidualne, partnerskie i zawodowe. Miejsce spotkań to Warszawa.  Jeśli sytuacja tego wymaga, stosuję też inne środki, które oferuje ezoteryka. Różne metody pozwalają dostrzec sens tego, co się stało w przeszłości, tego, co się  dzieje teraz oraz podpowiada, jak wykorzystać  szanse, jakie niesie przyszłość.

Charakter spotkań jest dostosowany do indywidualnych potrzeb.  Moja rola polega na wspieraniu wszelkich korzystnych dla klienta zmian tak, by z trudności wyłaniała się podpora w postaci konkretnych rozwiązań albo informacji, jak długo potrwa trudny okres i kiedy się skończy.

Publikacje
Piszę od czasu do czasu artykuły dla mediów popularyzujące medycynę naturalną i ezoterykę. Jak dotąd moje teksty ukazały się w mediach takich jak: Feniks, Zielone Brygady,  Wegetariański Świat, Wiedza Tajemna, Zdrowie oraz w portalach internetowych. Tu możesz przejrzeć niektóre z nich. Jeśli zajrzysz
tutaj, znajdziesz ostatnio opublikowany tekst z pisma Wróżka.

Projekty

W 2011 roku założyłam fanpage mojej strony na Facebooku:
· Uni Garden - ukazują się tu różne bieżące informacje dotyczące astrologii i tematów pokrewnych.


W 2007 roku maluję talię Tarota, której nazwa nawiązuje do mojego nazwiska: 
·
Blueberry Tarot. Praca nad talią zbliża się do końca.

Od 2007 roku współtworzę encyklopedię polskich astrologów:
·  Astrowiki - internetowa encyklopedia astrologiczna.


Od 2004 do 2010 roku współtworzyłam polski portal popularyzujący Hunę. W pewnym momencie j bardziej zajmujący stał się ich ruch niepodległościowy, niż Huna, która zapożycza elementy hawajskiej kultury, jednak jest konstruktem na wskroś okcydentalnym.

Moja droga
Budzenie świadomości zaczęło się u mnie od wegetarianizmu. Już jako dziecku szkoda było mi  zwierząt, tym bardziej, że w trafiałam na informacje o ludziach (jak Leonardo da Vinci) i całych nacjach (Hunzowie), które miały się dobrze na wegetariańskim wikcie.  8 kwietnia 1992 roku zostałam wegetarianką i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Z punktu widzenia astrologa zmiana ta była związana z tranzytem Plutona przez ascendent i Księżyc.

Pierwszym krokiem w kierunku ezoteryki była chińska wyrocznia I Cing, którą przyniósł  do domu na początku lat 90-tych roku mój starszy brat i którą ze zdziwieniem i zapałem studiowaliśmy zastanawiając się, jakim sposobem to działa. Nadal mam to wydanie czasopisma Fikcje i Fakty, w którym ukazało się owa wyrocznia. Stoi na półce z orientaliami obok innych tłumaczeń Księgi Przemian.

Następnie była numerologia, która pojawiła się w 1994 roku razem z książką Nataszy Czarmińskiej Liczby losu i niedługo potem Tarot - za sprawą książki Jana Witolda Suligi i kart Tarota Marsylskiego wydanych razem z książką Heleny Starowieyskiej. Nomen omen, książki i karty Pań Czarmińskiej i Starowieyskiej zostały zostały wydane przez Wydawnictwo Wodnika.

Parę lat później (1998-2001) w Collegium Psychotronicznym w Warszawie studiowałam dwa dopełniające się kierunki - psychologię alternatywną i medycynę naturalną. Bardzo mi wtedy zależało, by znaleźć szkołę, w której nauczę się ziołolecznictwa i okazało się, że Collegium Psychotroniczne oferuje najwięcej zajęć w tym zakresie, więcej niż farmacja (!). Okazało się też, że jest tam mnóstwo innych ciekawych zajęć. Wtedy też, w październiku 1998 po raz pierwszy zetknęłam się z jogą, rok później także z qigongiem.

Od 2001 roku praktykuję qigong (niestety z przerwami) i różne formy medytacji. Z tą ostatnią wiążę fakt, że w 2002 roku uaktywniła się we mnie spontanicznie pamięć przeszłych wcieleń. W tej chwili pamiętam ich kilkadziesiąt. Pamięć tego typu jest jednak jedynie wstępem do spraw istotniejszych.

Od 2007 roku prowadzę 9-miesięczne kursy tarotowe i kursy astrologiczne. Badam też wpływ i charakter nowo odkrytych ciał niebieskich, jakie znajdują się w Układzie Słonecznym, czyli planety karłowate, znajdujące się za Plutonem: Haumeę, Makemake, Prozerpinę (Eris)  i Sednę.

W czasie wolnym uczę się, czytam, piszę do szuflady i jeżdżę w w piękne miejsca. Listę nauczycieli, których rekomenduję znajdziesz tutaj.

 
Józefina Jagodzińska

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.