Symbolika strony

Oto dlaczego strona ezoteryczna ma nazwę ogrodu z jednorożcem w tle U�miech

Gobelin drugi: La Vue (Wzrok); XV wiekUnicornis (łac.) to jednorożec, archetypowe, mityczne stworzenie, symbol doskonałości, mądrości i szlachetności.  To także symbol Boga, który leczy wszelkie rany, uwalnia od wszelkich trucizn ciała, umysłu i  duszy. Na tym poziomie jednorożec ma wiele wspólnego z Graalem, który choć jest intensywnie poszukiwany, to odnajdowany przez nielicznych.  

W Europie w wiekach średnich często przedstawiano go w ogrodzie w kształcie mandali, jako symbol ducha całości, jedności, pełni - czyli innymi słowy archetypową Jaźń. Drugi często pojawiający się obraz to jednorożec w towarzystwie pięknej kobiety - na płaszczyźnie wewnętrznej jako znak miłości ciała i ducha, a zewnętrznie, w świecie przejawionym - odwzajemnionej miłości mężczyzny i kobiety. Motyw ten jest więc pokrewny karcie Moc, która należy do wielkich arkanów tarota. Jeśli spojrzysz na obraz gobelinu powyżej, zobaczysz na nim także lwa. Na poziomie duchowym jednorożec przedstawiany często jako zraniony razem  z dziewicą symbolizują Chrystusa i Najświętszą Marię Pannę, a więc historię zbawienia.

 Qilin (chiń.) i kirin (jap.) to azjatycki jednorożec, niebiańska istota, która sprowadza na ziemię upragniony, życiodajny deszcz. Taki właśnie jednorożec ponad 5000 lat temu przekazał wedle legend cesarzowi Fu Hsi tajniki chińskiego pisma i magiczny kwadrat lo shu. Jednorożec wedle azjatyckich legend przybywa na ziemię zawsze z ważną misją, będąc jednocześnie zwiastunem nadejścia dobrych czasów.

Monoceros, czyli gwiazdozbiór Jednorożca jest jednym z moich ulubionych. 

 Alchemia, z którą jest związany jednorożec i w Azji, i w Europie, dotyczy zintegrowanego rozwoju. Alchemia wewnętrzna prowadzi do zmiany wewnętrznych postaw na szczęśliwsze, zgodne z nurtem rzeczywistości, z Tao. Alchemia zewnętrzna to życie na co dzień w zgodzie z naturą, w harmonii z potrzebami ciała, ducha i serca. Harmonia pozwala stwarzać nam Wielkie Dzieło - nasze życie w całej pełni - zdrowe, twórcze, dostatnie, godne, szczęśliwe.

Uni (ang.) to uniwersytet - nauczanie astrologii i tarota to ważna część mojej pracy, ale nie tylko. Według mnie mistrza można poznać po tym, że stale pogłębia wiedzę i doskonali  umiejętności, przy czym jest to edukacja wielokierunkowa. Moje ideały, jśli chodzi o styl życia, pochodzą z  Renesansu, kiedy człowiek wykształcony potrafił grać na instrumentach muzycznych, uprawiał sztukę lub był jej mecenasem, badał przyrodę i korzystał z rozwijającej się techniki, studiował tak nauki ścisłe, jak i ezoterykę, nie zapominając o rozwijaniu potencjału obrońcy i wojownika.

Unio (łac.) to zjednoczenie, jedność; także wielka, wspaniała perła.

Garden (ang.) to ogród, symbolizuje tajemnice duszy, raj, szczęście, kontemplację, medytację, czystość, kulty pogańskie, porządek kosmiczny - przeciwieństwo chaosu i bezwładu, życie, piękno, miłość, zmysłowość, radość; w ezoteryce symboliczny obraz spokojnego, systematycznego i stopniowego rozwoju duchowego, który owocuje cennym bogactwem wewnętrznym.

I takie są zadania tej strony - poza oczywistą funkcją, jaką jest promocja mojej pracy, Uni Garden to  miejsce, w którym możesz świadomie przyglądać się pięknu i porządkowi w niebiańskim ogrodzie, w którym kwiatami są gwiazdy.

 


Józefina Jagodzińska,
2008 - 2015, Warszawa

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.