UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Pamiętaj, że nie ma sensu udzielać informacji ludziom, którzy nie są gotowi jej przyjąć. Jeśli jednak poczekasz, aż cię zapytają, staną się dwie rzeczy, które muszą się zdarzyć. Po pierwsze, będą gotowi wysłuchać tego, co masz im do powiedzenia. Po drugie, dopiero wtedy będą cenić twoje słowa, podczas gdy wcześniej ze zwykłej ignorancji mogliby kwestionować, a nawet odrzucać twoje wskazówki czy rady."

Gordon R. Dickson

Archetyp

Jesteś w: Słownik ezoteryczny » A


Archetyp - (z gr. arche - początek) jest to dziedziczne, nie pochodzące z doświadczenia indywidualnego doświadczenia pierwotne wyobrażenie i wzorzec zachowania, niosące ze sobą duży ładunek emocjonalny, którego źródłem są utrwalone w psychice zapisy, które powtarzają się przez wiele pokoleń. Jest też odbiciem instynktownych reakcji na określone sytuacje. Jest to wspólnym dla wszystkich ludzi wzorzec reagowania i postrzegania świata; odwieczna, niezmienna struktura, która organizuje zachowanie jednostki, wyznacza sposób jej myślenia i odczuwania w typowych, ważnych dla każdego sytuacjach.

Archetyp  jako taki jest niedostępny bezpośredniemu poznaniu i pojawia się w świadomości człowieka za pośrednictwem symboli, treści i motywów stale powtarzających się - w zmiennej kulturowo postaci - w mitach, wierzeniach, sztuce, obyczajach różnych epok i kręgów kulturowych, a także w snach, fantazjach i urojeniach ludzi. Razem z  instynktami archetypy stanowią zasadniczą treść nieświadomości zbiorowej.  Najważniejsze archetypy to Jaźń, Cień, Anima i Animus, Wielka Matka i Stary Mędrzec, Puer Aeternus, Heros Gamos, Androgyne. Carol S. Person wprowadziła ciekawą typologię wewnętrznych bohaterów, do których należą: Niewinny, Sierota, Męczennik, Wojownik, Wędrowiec i Mag. W astrologii rolę archetypową odgrywają energie świateł i planet oraz znaki Zodiaku i domy horoskopu. W Tarocie rolę archetypów odgrywają Major Arkana.

Kategorie: Ezoteryka; Astrologia & horoskop; Tarot, wróżby, dywinacja.

Przeglądasz: Archetyp / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa