UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Świat jest bardzo mały. Nie trzeba żyć w nim zbyt długo, żeby sie o tym przekonać. Istnieje teoria, ze na całym świecie żyje zaledwie pięćset prawdziwych osób (coś w rodzaju obsady; reszta ludzi na świecie, sugeruje teoria, to jedynie statyści), a co więcej, wszyscy ci ludzie się znają. I rzeczywiście to prawda, przynajmniej w pewnym sensie. W istocie świat tworzą tysiące tysiecygrup liczących po pięćset osób, które przez acłę zycie wpadają na siebie, próbując się unikać i nagle niespodziewanie spotykaja sie zupełnie nieoczekiwanie w herbaciarni w Vancouver. Proces ten jest nieunikniony, to nie kwestia przypadku."

Neil Gaiman

Archetypy planetarne - wstępAutorka: Józefina Jagodzińska

Układ SłonecznyKażda z planet, a także punktów, jakie rozpatruję przy interpretacji horoskopu ma pewne podstawowe znaczenia, które objawiają się na różne sposoby w zależności od położenia planety w znaku, domu oraz od tego, jak są aspektowane.

Horoskop urodzeniowy to potencjał dany na całe życie w chwili urodzenia, kosmiczna pieczęć pełna możliwości. Gdy zajmuję się teraźniejszością albo przyszłością człowieka, wtedy badam też wzajemne relacje pomiędzy horoskopem urodzeniowym, a tym, co dzieje się na niebie w danym czasie. Fachowo nazywa się to horoskopem prognostycznym, który m.in. pozwala przyjrzeć się możliwościom otwierającym się teraz oraz tym, które pojawią się w przyszłości.

Wracając do planet i świateł: każde z ciał niebieskich w astrologii ma pewien podstawowy, nielinearny, archetypowy zestaw znaczeń. Słowo planety to w nazewnictwie astrologicznym określenie planet i zdetronizowanego ostatnio w astronomii Plutona (przez grupę astronomów-koniunkturalistów, ale to temat na inną okazję). Określenie światła oznacza w kontekście astrologii Słońce i Księżyc.

Ten tekst otwiera cykl szkiców o ciałach niebieskich, jakie są w Układzie Słonecznym i funkcjonują jako archetypy. Jako pierwsze opiszę światła i planety osobiste, czyli te, które mają nieduże orbity. Planety osobiste są związane z krótkimi odcinkami czasu, a ich cykle przeżywamy wielokrotnie. Nadają one podstawowy koloryt naszemu "ja" w życiu codziennym. Do planet osobistych należą: Merkury, Wenus i Mars oraz światła. Te małe cykle zamykają się od 28/30 dni w przypadku Słońca i Księżyca do 2,135 lat w przypadku Marsa (wymieniam tu Słońce, gdyż ono także obraca się wokół własnego centrum). Ich wpływ jest zwykle łatwo rozpoznawalny na poziomie świadomym. Zaczniemy od Słońca, centralnej wisienki w koktajlu o wdzięcznej nazwie Układ Słoneczny U�miech

 


Józefina Jagodzińska
XI.2006, Warszawa

 

Kategorie: astrologia,  horoskop, światła, planety.

Obraz złożony ze zdjęć ciał niebieskich wchodzących w skład układu słonecznego jest udostępnione dzięki uprzejmości NASA - źródło jest tutaj. Fotografia oddaje różnice w wielkościach pomiędzy planetami, natomiast nie oddaje odległości, w jakich planety znajdują sie względem siebie. Fotografia jest dostępna na zasadach CC.
Przeglądasz: Archetypy planetarne - wstęp / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa