UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."

Einstein Albert

Cztery żywioły - cz. 2 - Powietrze

Jesteś w: Teksty » Astrologia » Żywioły


Autorka: Józefina Jagodzińska

Notus, wiatr południowyPowietrze przystosowuje się do kształtu przestrzeni i rozprowadza cząsteczki różnych substancji, przemieszczając je z miejsca na miejsce. Nie zajmuje się budowaniem, ale roznosi nowe nasiona i idee, a dzięki temu one mają szanse zakiełkować w nowych miejscach i umysłach. Zawiaduje procesami myślenia i myślami, równie eterycznymi i zmiennymi, jak ono samo.

Powietrze jest związane z nad inteligencją, wizualizacją, komunikacją, pamięcią i skupieniem umysłu. Jako że Powierze jest maksymalnie niestałe i czasem złudne (np. perspektywa powietrzna, fatamorgana), wiąże się je ze złudą i iluzjami - chodzi tu zarówno o sztuczki iluzjonistów, jak i o wieże z kości słoniowych przeintelektualizowanych inteligentów na służbie reżimów czy szalonych guru. Nie wynika to ze złej woli, a  z naiwności początkującego. Żywioł powietrza wiąże się tradycyjnie z wiosną i dzieciństwem, a więc i początkami, nie zawsze udanymi, i z nowym życiem, nowościami i nowinkami.

Ciało

Żywioł Powietrza odpowiada za układ nerwowy, oddechowy oraz częściowo układ krwionośny (tlen). Dla zachowania zdrowia osoby o mocnym rysie powietrznym potrzebują dużo ruchu, szczególnie na świeżym powietrzu, częstych zmian otoczenia i stałych bodźców intelektualnych.

 

Psychika

Zrównoważone Powietrze daje charakter badacza, inteligencję i dobrą pamięć. Powietrze pozwala bezproblemowo dostosowywać się do zmian i łatwo porozumiewać się z innymi. Dziecko Powietrza ma krystalicznie jasny umysł i jest ekspertem w myśleniu nastawionym na rozwiązanie. Żywioł powietrza obdarza je także ciekawością, sporą żywotnością i zmiennością nastrojów. Osoby "powietrzne" lubią dużo myśleć, mówić i pisać, więc trzeba im na to nie tylko pozwalać, ale i zachęcać je do tego.

 

Gdy dziecko Powietrza jest niezrównoważone, staje się powierzchowne, niepraktyczne, niezdecydowane, chodzi z "głową w chmurach" i ma trudności z jasnym wyrażaniem myśli. Trzeba pamiętać, że każdy ma od czasu do czasu gorszy dzień i te cechy mogą pojawiać się w takim dniu, także w chorobie i silnym stresie. Analogiczny proces dotyczy pozostałych  żywiołów.  Za to w dobrych dniach mało kto dorówna mu ciekawością, inteligencją i dowcipem. Tradycyjnie typ powietrzny nazywany jest w typologii Galena cholerykiem.

 

Archetypowe powiązania:
 

Symbol:  Powietrze

Temperament: choleryk. 

Alchemia: faza Citrinitas.

Znaki zodiaku: Bliźnięta, Waga i Wodnik.

Tarot: Miecze, dwór Mieczy w Minor Arkanach.

 

Język egipski: Nef.

Język hebrajski: Ruach.

Język grecki: Aer.

Języl łaciński: Aer.

 

Pora roku: wiosna.

Natura: wiatry, monsuny, halny, fatamorgana, chmury.

Rośliny: jemioła, kwiaty i wiatropylne rośliny.

Zwierzęta: owady i ptaki oraz inne stworzenia latające.


Elemantale żywiołu: sylfy i sylfidy.

Kolor: wszystkie kolory nieba, także rzeczy przejrzyste oraz wiosenna, jasna zieleń.

Postacie mityczne: płanetnicy, latające wróżki, sumeryjski Enlil, egipski Szu, nordyccy Wanowie, toltecki Quetzalcoatl, greckie wiatry Boreasz, Zefir, Notus, Eol i inne personifikacje wiatrów.

 

Józefina Jagodzińska

 

Rycina Notusa, wiatru południowego zwanego też czasem Austerem, pochodzi ze "Słownika klasycznego" dr. Smitha z 1891 roku.

Przeglądasz: Cztery żywioły - cz. 2 - Powietrze / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa