UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Jakie słowo wypowiesz, takie usłyszysz."

Homer

Cztery żywioły - cz. 3 - Ogień

Jesteś w: Teksty » Astrologia » Żywioły


Autorka: Józefina Jagodzińska

Prometeusz Ogień wedle greckiego mitu uczynił z nas ludzi. Gdy panujemy nad Ogniem, możemy się ogrzać. Wymaga stałej uwagi, której Powietrze np. nie potrzebuje. Jeśli nie pilnujemy Ognia, może wybuchnąć lub coś przypali. Jeśli brak dostatecznej uwagi i koncentracji , wewnętrzny Ogień szybko staje się słomiany i gaśnie... Niektórzy z dużym, ale za to ukrytym niedoborem Ognia potrzebują stałej publiczności i aplauzu, by funkcjonować. Ogień, jak i Powietrze, nie zajmuje się budowaniem, ale odpowiada za dynamikę i zdolność do szybkiego reagowania i działania. Przetwarza "surowe" idee w coś strawnego nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Dzięki temu prawdziwie ogniste osoby zyskują zasłużoną popularność. Ogień podtrzymuje aktywność i czyni człowieka gotowym do tego, by działać i dokonać transformacji, gdy jest potrzebna.

 
Ciało

Ogień odpowiada za procesy utleniania krwi, temperaturę ciała oraz metabolizm. Ludzie o silnym rysie ognistym są niezwykle żywotni i ruchliwi, rzadko chorują i szybko wracają do zdrowia, jeśli zdarzy im się zachorować. Dla zdrowia potrzebują potrzebują dużo światła, słońca i ruchu na świeżym powietrzu.

Psychika

Zrównoważony Ogień daje pewność siebie, energię i opanowanie. Ludzie z silnym Ogniem emanują czarem i są niezwykle uroczymi, towarzyskimi kompanami. Potrafią pomóc innym w transformacji, pchnąć do działania. Trudni do przewidzenia, jeśli chodzi o następny krok, jaki zrobią, ponieważ idą za impulsem. Osoby "ogniste" lubią śmiać się, popisywać i stale są czymś zajęte.

Niezrównoważony Ogień rodzi egotyka, gwałtownego samoluba o agresywnych skłonnościach. Ludzie tacy są nadaktywni i w pasji działania zamiast tworzyć - niszczą całkiem udane projekty, byleby tylko coś robić. Trochę to przypomina osobowość najeźdźcy albo dziecka, które rozkręca zegarek. Siła i pasja są wykorzystywane nie do transformacji, lecz do zniszczenia i zrujnowania czegoś, co było w porządku. Przy pozytywnej realizacji zaś są inspirujący, optymistyczni i aktywizujący. Wedle typologii galenowej jest to typ związany z młodością, sangwiniczny.

 

Archetypowe powiązania


Symbol:  Ogień - symbol alchemiczny

Temperament: sangwinik. 

Alchemia: faza Rubedo.

Znaki zodiaku:  Baran, Lew i Strzelec.

Tarot: Buławy (Kije), dwór Buław w Minor Arkanach.Język egipski: Ash lub Ish

Język hebrajski: Asch

Język łaciński: Ignis

Język grecki: Pyr

 

 

Pora roku: lato.

Natura: piorun, pożary lasów i łąk, ognie św. Elma, wybuch wulkanu, komety, meteoryty.

Rośliny: wszelkie owocowe, szczególnie w kolorach ognia.

Zwierzęta: lew i inne kotowate, baran, paw, kogut, papuga.


Kolor: czerwony, żółty, pomarańczowy i inne odcienie ognia.

Elemantale żywiołu: salamandry.

Postacie mityczne: centaury, smok, żar-ptak, feniks, Hefajstos, Prometeusz, himduski Siva, hinsuski Agni, celtycki Lug, Apollo, Helios, słowiański Swaróg, nordycki Loki, hawajska Pele, egipscy bogowie Ra i Bastet .

 

Józefina Jagodzińska

 

Obraz Prometeusza niosącego ludzkosci ogień namalował Heinrich Fueger w 1817 roku.
Przeglądasz: Cztery żywioły - cz. 3 - Ogień / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane alchemia, astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, Tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, numerologia, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs, kursy, tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, reinkarnacja, hermetyzm, przebudzenie duchowe, Warszawa