UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"W końcu trudno mieć pretensje do młotka o
to, co z nim robi stolarz. Ale człowiek ma mózg, młotek natomiast nie. Może powinien spróbować tego mózgu użyć."

Terry Pratchett

Zaćmienie Słońca 1 sierpnia 2008

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Wedle tradycji astrologicznej zaćmienia, zarówno Słońca, jak i Księżyca, wnoszą napięcia i niepokoje społeczne, a w ich czasie dochodzi do początków zdarzeń, które zmieniają bieg historii. Ma to być ów rozsławiony przez Terrego Pratchetta moment, kiedy nasz świat wybiera w spodniach czasu nogawkę, za którą będzie podążać Perskie oko.

W tym roku 1 sierpnia mamy całkowite zaćmienie Słońca. Obejmuje ono przede wszystkim Azję, zwłaszcza Mongolię, Chiny i Syberię. Początek tego zaćmienia mamy w Kanadzie, które następnie przechodzi przez północną Grenlandię, Arktykę, centralną Rosję, Mongolię i Chiny. U nas, podobnie jak w reszcie Europy i części Ameryki Północnej zaćmienie będzie widoczne częściowo.

Zaćmienie zaczyna się o godz. 8:04 UT , czyli o 10.04 czasu polskiego, a jego główna faza zacznie się u nas o 11:21, przy czym maksimum będzie o 12:21. O 14:38 zaćmienie się zakończy, a więc całość potrwa aż 4 i pół godziny.

Całokształt wpływu zaćmienia słonecznego jest odczuwalny po pewnym czasie od jego nastąpienia. Obszary dotknięte zaćmieniem mogą potem doświadczać susz, powodzi, trzęsień ziemi i innych wielkich kataklizmów tego rodzaju. Zważając na to, że w to zaćmienie przede wszystkim dosłownie kładzie się cieniem na Chiny, ciekawe, co tam się zdarzy poza ruchami sejsmicznymi i jak to wpłynie na globalną gospodarkę. Jak dobrze wiecie, dziś w 90 przypadkach na 100, kupując nawet i markowy towar na górze człowiek widzi metkę z napisem „Made in France”, a na dole „Made in China”, więc zawirowania w Chinach mają duże znaczenie dla gospodarki każdego kraju na świecie.

Pierwsza zachowana relacja o zaćmieniu Słońca, nomen omen, pochodzi właśnie ze starożytnych Chin. Chińczycy uważali, że w tym czasie smok pożera Słońce. Głównym zadaniem nadwornych astronomów było przewidywanie, kiedy kolejny raz smok zagrozi Słońcu. Wtedy wszczynano hałas i rwetes - za pomocą bębnów, kotłów, sztucznych ogni, a Cesarska gwardia strzelała z łuków w niebo. Po takiej demonstracji siły smok zawsze odstępował od swych złowieszczych zamiarów, zaćmienie przechodziło i Słońce na nowo wyłaniało się z ciemności.

Zaćmienie Słońca 1 sierpnia 2008, astrologia, horoskop zaćmienia

Jak widać na załączonym obrazku, zaćmienie przebiega w znaku Lwa, a że odbywa się w 9 stopniu znaku, to najbardziej odczuwalne będzie dla osób urodzonych w I i II dekanacie znaków stałych, szczególnie zodiakalnych Lwów, ale i Wodników (opozycja Wenus i Merkurego do Neptuna) i Skorpionów (kwadratura Chariklo do Słońca i Księżyca). Byki odczują zaćmienie najsłabiej i będą się zastanawiały, czemu reszta znaków stałych tak szaleje - mniej lub bardziej, ale jednak.

Aplikacyjny ścisły trygon Merkurego i Lilith w domach II i X świadczą o tym, że na planie osobistym zajdzie wiele nie zawsze czystych rozgrywek i będą one dotyczyły kariery i pieniędzy, a na planie światowym zasobów związanych z energią (lub jej brakiem) i wpływów. Nikt nie będzie chciał się zgodzić na tak podzielony tort, więc na szczeblach zarówno niskich, jak i wysokich ludzie będą komunikować się nie w celu porozumienia, ale po to, żeby załapać się na kawałek tortu z wisienką,  jeśli tylko się da.

Co warto zrobić w trakcie zaćmienia

W czasie zaćmienia ludzie często mają obniżoną witalność, więc poza zadymionym szkiełkiem kup sobie na ten czas sok owocowy z dużą ilością witamin i nie zapominaj pić kolejnych przez następne 2 tygodnie albo jeść owoce cytrusowe lub inne, które wyrosły w pełnym Słońcu.

Zaćmieniom często towarzyszą nieoczekiwane zdarzenia. Możemy robić w swoim życiu generalne porządki – w tym roku będą celowały w tym Lwy, Skorpiony i Wodniki. Sprawy, które wymagają zamknięcia, należy zakończyć. Łatwo teraz będzie uwolnić się od osób, z którymi już wcześniej mieliśmy zamiar zerwać kontakty. Jeśli jesteśmy absolutnie pewni swojej decyzji, warto to zrobić, choć przebieg zerwania może mieć dramatyczny charakter. Co ciekawe, w wielu sennikach przewija się myśl, że zaćmienie Słońca to zapowiedź kończących się cierpień
U�miech.

31 lipca 2008,
Józefina Jagodzińska 

Przeglądasz: Zaćmienie Słońca 1 sierpnia 2008 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa