Zaćmienie Słońca 1 sierpnia 2008

Wedle tradycji astrologicznej zaćmienia, zarówno Słońca, jak i Księżyca, wnoszą napięcia i niepokoje społeczne, a w ich czasie dochodzi do początków zdarzeń, które zmieniają bieg historii. Ma to być ów rozsławiony przez Terrego Pratchetta moment, kiedy nasz świat wybiera w spodniach czasu nogawkę, za którą będzie podążać Perskie oko.

W tym roku 1 sierpnia mamy całkowite zaćmienie Słońca. Obejmuje ono przede wszystkim Azję, zwłaszcza Mongolię, Chiny i Syberię. Początek tego zaćmienia mamy w Kanadzie, które następnie przechodzi przez północną Grenlandię, Arktykę, centralną Rosję, Mongolię i Chiny. U nas, podobnie jak w reszcie Europy i części Ameryki Północnej zaćmienie będzie widoczne częściowo.

Zaćmienie zaczyna się o godz. 8:04 UT , czyli o 10.04 czasu polskiego, a jego główna faza zacznie się u nas o 11:21, przy czym maksimum będzie o 12:21. O 14:38 zaćmienie się zakończy, a więc całość potrwa aż 4 i pół godziny.

Całokształt wpływu zaćmienia słonecznego jest odczuwalny po pewnym czasie od jego nastąpienia. Obszary dotknięte zaćmieniem mogą potem doświadczać susz, powodzi, trzęsień ziemi i innych wielkich kataklizmów tego rodzaju. Zważając na to, że w to zaćmienie przede wszystkim dosłownie kładzie się cieniem na Chiny, ciekawe, co tam się zdarzy poza ruchami sejsmicznymi i jak to wpłynie na globalną gospodarkę. Jak dobrze wiecie, dziś w 90 przypadkach na 100, kupując nawet i markowy towar na górze człowiek widzi metkę z napisem „Made in France”, a na dole „Made in China”, więc zawirowania w Chinach mają duże znaczenie dla gospodarki każdego kraju na świecie.

Pierwsza zachowana relacja o zaćmieniu Słońca, nomen omen, pochodzi właśnie ze starożytnych Chin. Chińczycy uważali, że w tym czasie smok pożera Słońce. Głównym zadaniem nadwornych astronomów było przewidywanie, kiedy kolejny raz smok zagrozi Słońcu. Wtedy wszczynano hałas i rwetes - za pomocą bębnów, kotłów, sztucznych ogni, a Cesarska gwardia strzelała z łuków w niebo. Po takiej demonstracji siły smok zawsze odstępował od swych złowieszczych zamiarów, zaćmienie przechodziło i Słońce na nowo wyłaniało się z ciemności.

Zaćmienie Słońca 1 sierpnia 2008, astrologia, horoskop zaćmienia

Jak widać na załączonym obrazku, zaćmienie przebiega w znaku Lwa, a że odbywa się w 9 stopniu znaku, to najbardziej odczuwalne będzie dla osób urodzonych w I i II dekanacie znaków stałych, szczególnie zodiakalnych Lwów, ale i Wodników (opozycja Wenus i Merkurego do Neptuna) i Skorpionów (kwadratura Chariklo do Słońca i Księżyca). Byki odczują zaćmienie najsłabiej i będą się zastanawiały, czemu reszta znaków stałych tak szaleje - mniej lub bardziej, ale jednak.

Aplikacyjny ścisły trygon Merkurego i Lilith w domach II i X świadczą o tym, że na planie osobistym zajdzie wiele nie zawsze czystych rozgrywek i będą one dotyczyły kariery i pieniędzy, a na planie światowym zasobów związanych z energią (lub jej brakiem) i wpływów. Nikt nie będzie chciał się zgodzić na tak podzielony tort, więc na szczeblach zarówno niskich, jak i wysokich ludzie będą komunikować się nie w celu porozumienia, ale po to, żeby załapać się na kawałek tortu z wisienką,  jeśli tylko się da.

Co warto zrobić w trakcie zaćmienia

W czasie zaćmienia ludzie często mają obniżoną witalność, więc poza zadymionym szkiełkiem kup sobie na ten czas sok owocowy z dużą ilością witamin i nie zapominaj pić kolejnych przez następne 2 tygodnie albo jeść owoce cytrusowe lub inne, które wyrosły w pełnym Słońcu.

Zaćmieniom często towarzyszą nieoczekiwane zdarzenia. Możemy robić w swoim życiu generalne porządki – w tym roku będą celowały w tym Lwy, Skorpiony i Wodniki. Sprawy, które wymagają zamknięcia, należy zakończyć. Łatwo teraz będzie uwolnić się od osób, z którymi już wcześniej mieliśmy zamiar zerwać kontakty. Jeśli jesteśmy absolutnie pewni swojej decyzji, warto to zrobić, choć przebieg zerwania może mieć dramatyczny charakter. Co ciekawe, w wielu sennikach przewija się myśl, że zaćmienie Słońca to zapowiedź kończących się cierpień
U�miech.

31 lipca 2008,
Józefina Jagodzińska 

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.