UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Koncentruj się bardziej na własnym charakterze niż na własnej reputacji, ponieważ charakter stanowi o tym, kim naprawdę jesteś, a reputacja to jedynie to, kim jesteś w oczach innych ludzi."

John Wooden

Planeta X

Jesteś w: Słownik ezoteryczny » X


Planeta X - po odkryciu Neptuna w 1846 roku zrodziło się wiele spekulacji, że inne planety mogą istnieć poza jego orbitą. Poszukiwania rozpoczął na początku XX wieku Percival Lowell, próbując w ten sposób rozbieżności w przewidywaniach orbit Urana i Neptuna. Po odkryciu Plutona w 1930 roku wydawało się, że zagadka została rozwiązana, jednak w 1978 roku uznano, że Pluton ma zbyt małą masę, by tak mocno wpływać na orbity Urana i Neptuna, więc wszczęto poszukiwania planety X. Poszukiwania nadal trwają, a w kulturze popularnej zwykło się określać jako planety X wszelkie nowo odkryte, nienazwane lub świeżo nazwane obiekty transplutoniczne. Dziś należą do nich planety karłowate:  Sedna, Prozerpina (Eris, 2003 UB 313) , Makemake, (136108), Haumea (2003 EL61), Waruna, Orkus i  Quaoar.

Większość współczesnych astronomów uważa, że żaden większy obiekt, wielkości klasycznej planety nie istnieje, jednak są wskazówki, które mówią, że może zostać odkryty. Pas Kuipera kończy się nagle w odległości 48 jednostek astronomicznych (AU)od Słońca (dla porównania, Neptun znajduje się 30 jednostek astronomicznych od Słońca), i nie jest pewne, czy taki nagły spadek, znany jako "Urwisko Kuipera ", może być przypisany do obecności obiektu o masie wielkości pośredniej w stosunku do Marsa i Ziemi zlokalizowanych poza 48 AU. Jednak równie dobrze może być tak, że na tamtym obszarze istnieje wiele planetoid, które razem dają podobną masę i zbliżony efekt grawitacyjny, co jedno większe ciało niebieskie (Astrologia).  

Zobacz także: Nemezis .

Przeglądasz: Planeta X / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa