UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Wiara bez uczynków martwa jest."

św. Jakub

Horoskop jako model energetycznyAutorka: Józefina Jagodzińska

 Horoskop to indywidualny model energetyczny rozwijający się w czasie. Model energetyczny, który może dotyczyć narodzin człowieka, zwierzęcia (np. kota) albo jakiegoś wydarzenia, takiego jak początek prezydentury, założenie firmy czy ślub.

Horoskop jest jak kwiat - ze względu na cechy początkowe i następujące po nich tranzyty każdy rozwija w unikalny sposób.

Cechy początkowe horoskopu to ze strony nieba czas, a ze strony ziemi miejsce danego wydarzenia, ponieważ to, co widoczne na niebie w danym momencie zależy od miejsca, w jakim przebywamy.

Ludzie tak jak kwiaty wzrastają wedle osobistego planu. Jak bardzo różne mogą być te plany, niech uzmysłowi wam podstawowa kombinatoryka, jaka stanowi podstawę astrologii. 12 znaków Zodiaku na 12 domów horoskopu na 12 planet i świateł (nie licząc centaurów ani planetoid ani niedawno odkrytych i badanych obiektów transplutonicznych, takich jak Sedna, MakeMake, 2003 EL61 etc.).

12 * 12 * 12 = 1728 kombinacji.

Dochodzą do tego stopnie ekliptyki (360), aspekty i ich orby, dekanaty, dwady, gwiazdy stałe itd. Możliwości jest naprawdę wiele i dzięki temu na Ziemi króluje różnorodność.

Horoskop urodzeniowy opisuje, w jaki sposób człowiek się rozwija (jaki to kwiat rozkwita), natomiast jakie zachodzą w nim procesy wewnętrzne pokazuje horoskop progresyjny. Horoskop prognostyczny, czyli bieżące i przyszłe tranzyty pokazują, jak warunki zewnętrzne wpływają na pierwotny plan, modyfikując go na przemian w taki sposób, że kiedy nadchodzi odpowiednik astrologicznej "Zimy", zapadamy w letarg, który może być czasem odpoczynku i zbierania sił bądź stagnacji i frustracji, a potem kiedy nadchodzą lepsze czasy (takie astrologiczne "Lato"), które wyzwalają  nasz pełny potencjał, rozkwitamy i cieszymy się owocami naszego życia.

To, że ludzkie losy są podobne, nie przeszkadza każdemu być jedyną w swoim rodzaju istotą, z własną niepowtarzalną historią, teraźniejszością i przyszłością.


Józefina Jagodzińska
26.VIII.2008, Warszawa

 

Kategorie: astrologia, horoskop, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, tranzyty, progresje.

Przeglądasz: Horoskop jako model energetyczny / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane alchemia, astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, Tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, numerologia, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs, kursy, tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, reinkarnacja, hermetyzm, przebudzenie duchowe, Warszawa