UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Do odważnych świat należy."

przysłowie polskie

Koehler Zygmunt

Jesteś w: Słownik ezoteryczny » K


Zygmunt KoehlerZygmunt Koehler (190? - 1983) - polski astrolog znany przede wszystkim ze swojej działalności w Międzywojniu. Studiował matematykę na UW  od 1925 roku, w tym samym czasie zajął się też astrologią na poważnie. W latach trzydziestych zaczął pisać artykuły do "Polskiego Kalendarza Astrologicznego" wydawanego przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne (PTA) w Bydgoszczy, pod redakcją Franciszka Prengla. Współpraca z Prenglem zaowocowała nowym periodykiem - od 1935 roku  PTA wydawało "Niebo Gwiaździste", gdzie Koehler pisał rubrykę poświęconą astrologii praktycznej.

W styczniu 1939 roku razem z Adamem Odrowążem-Wróblewskim zaczął organizować Polskie Towarzystwo Astrologii Naukowej w Warszawie, który to projekt nie doszedł do skutku ze względu na wojnę.

Podczas II Wojny światowej Prengel był artylerzystą, wzięto go do niewoli. Do końca wojny był w obozie jenieckim w  Krems w Austrii. Po wojnie wrócił do Polski i zamieszkał w Warszawie. Nie prowadził jednak już jawnej działalności astrologicznej, udzielając jedynie prywatnych konsultacji, co zapewne w dużym stopniu wynikało z socklimatu w powojennej Polsce. Pod koniec życia Zygmunt Koehler zawęził kontakty tylko do najbliższej rodziny.  Był członkiem honorowym Stowarzyszenia Astrologów, działającego w latach 80-tych w Poznaniu.

Prace astrologiczne Zygmunta Koehlera:
- skrypt "Małżeństwa - studium astrologiczne" (1936);
- kurs "Elementarny kurs astrologii urodzeniowej w 15 lekcjach" (1937);
- skrypt "Małżeństwa - studium astrologiczne"  - napisana razem z Franciszkiem Prenglem
(1938);
- niewydany podręcznik astrologii, zachowany w maszynopisie, zawierający wyjaśnienia do techniki obliczeniowej oraz część interpretacyjną.

 
Przeglądasz: Koehler Zygmunt / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa