UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Fantazja jest kuźnią Boga."

przysłowie starożytne

Madej Donka

Jesteś w: Słownik ezoteryczny » M


 Śp. Donka Madej  z domu Szabanow (1934 - 2014) - bułgarska astrolog, przez ponad dwadzieścia lat regularnie wykładała w Polsce astrologię, numerologię i ezoterykę. Zanim trafiła do Polski, jako córka wrogów klasowych była szykanowana za niewłaściwe pochodzenie przez bułgarskich komunistów, co uniemożliwiło jej karierę w teatrze. Przeniosła się do Polski i tutaj znalazła swoje miejsce w świecie teatralnym oraz była jedną ze wspaniałych postaci Polskiej ezoteryki.

Od 1963 roku należała do Autorów Dzieł Literackich Stowarzyszenia Autorów ZAIKS i 
i zajmowała się tłumaczeniami z języka rosyjskiego i bułgarskiego oraz opracowaniem dramaturgicznym sztuk teatralnych. Ukończyła w Polsce studia reżyserskie na warszawskiej PWST,  była reżyserką Teatru Wielkiego oraz kierownikiem Teatru Akt 69 - Warszawa stała się na dobre jej drugim domem.
 
Od 1965 roku aktywnie uczestniczyła w badaniu zjawisk paranormalnych we współpracy z Instytutem Sugestologii i Sugestopedii Prof. Łozanowa w Sofii. W latach siedemdziesiątych współpracowała z Polskim Towarzystwem Psychotronicznym w Warszawie. Była wiceprezesem Zarządu Towarzystwa i odpowiadała za prowadzenie i organizowanie pracy w poszczególnych sekcjach. Przez 13 lat była wykładowcą w Collegium Psychotronicznym w Warszawie, do końca działalności tej szkoły. Od 1998 roku była członkinią Bałtyckiej Akademii Pedagogicznej zajmującej się psychologią transpersonalną.
 
 
W na przełomie lat 80-tych i 90-tych opublikowała serię blisko 60 artykułów z dziedziny numerologii w gazecie "Skandale", która miała status dzisiejszej "Wróżki". Razem z mężem, Andrzejem Madejem przetłumaczyli serię broszur Petara Dimkova dotyczących diety przy różnych schorzeniach oraz opracowali książkę "Uzdrawiający masaż Do - In".
 
Zawsze podkreślała, że zależy jej na jakości a nie liczbie uczniów. Uczestniczenie w jej zajęciach to była niepowtarzalna podróż w głąb siebie, wielka przygoda duszy, solidny fundament do dalszej pracy nad sobą. W lutym 2014, kilka miesięcy po śmierci ukochanego męża zmarła otoczona szacunkiem i opieką swoich uczniów. Niech spoczywa w pokoju!
 

Przeglądasz: Madej Donka / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa