UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Źle jest mieć zbyt dobry charakter."

Walter Scott

Czas strefowy

Jesteś w: Słownik ezoteryczny » C


Czas strefowy - czas miejscowy dla kolejnych południków, liczonych od południka 0° w Greenwich; każda kolejna strefa, licząca 15°, różni się o godzinę od strefy ją poprzedzającej i następującej, licząc na wschód. Polska leży w strefie UTC +1, czyli strefie środkowoeuropejskiej, która różni się o jedną godzinę od czasu Greenwich.

Strefy czasowe obowiązują w niezmiennym kształcie na morzach i oceanach. Na lądach kształt stref czasowych został zmodyfikowany tak, by w małych i średnich państwach czyli obowiązywał jeden czas. W dużych państwach, takich jak Kanada, Brazylia czy Australia  obowiązuje od kilku do kilkunastu stref czasowych, co jest istotne z punktu widzenia astrologii.

Ciekawą konsekwencją wprowadzenia na świecie czasu strefowego jest międzynarodowa linia zmiany daty  wyznaczona na południku 180°:  bez względu na porę dnia i nocy terytoria położone na zachód od niej mają czas przesunięty o 24 godziny do przodu w stosunku od terytoriów położonych na wschód od niej,  czyli np. w Nowej Zelandii (UTC +12) jest taka sama godzina, jak na Wyspie Baker (UTC -12), ale dzień później.

 

Kategoria: Astrologia & horoskop.

Przeglądasz: Czas strefowy / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa