UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Nie trzeba się wstydzić, gdy się wpadnie do błota, ale jest hańbą nie chcieć z niego powstać."

przysłowie włoskie

Anioł, Anioły

Jesteś w: Słownik ezoteryczny » A


 Anioł, Anioły (grec. ángelos, bizant. ánhielos, hebr.mal'ach) - dosłownie "posłaniec" - istoty duchowe, będące emanacjami siły wyższej, Boga. Pełnią też rolę  posłańców, obrońców lub strażników ludzi, linii przekazu i świętych miejsc. ; pojęcie "anioł stróż" jest popularny w nowoczesnych zachodnich kultury.

Immanuel Swedenborg, szwedzki mistyk i znawca Aniołów, opisuje je jako "Istoty, które nie mają własnej mocy, są bowiem przedstawicielami Boga i nie przypisują sobie żadnych zasług. Całą sławę i chwałę przypisują Panu".

Myślę, że właśnie tym są - kanałami złotej energii, dzięki którym możemy w przyjazny sposób skomunikować się z czymś tak wielkim i doskonałym, że nie mieści się to w ludzkim zakresie pojmowania.

Znaczące, że Anioły, czyli boscy pomocnicy pojawiają się w każdej kulturze.

 Różne tradycje różnią się opiniami co do tego, czy Anioły mają wolną wolę, czy są cząstką Boga, która zostaje wysłana w określone miejsce tak jak strumienie światła docierają na Ziemię ze Słońca. Wygląd aniołów jest odmienny  w każdej kulturze, jak i dla różnych ludzi, którzy się z nimi zetknęli. Same Anioły, wedle przekazów mówią, że przybierają taką postać, jaka jest właściwa, by dotrzeć do danej osoby. Mimo to pojawieniu się anielskiej istoty, bez względu na kształt, towarzyszy poczucie obecności boskiej energii, miłości, światła i przejrzystości. W zroastrianianiźmie uznawano, że Anioły są nie tylko dla ludzi, opiekują się także zwierzętami i mogą przybierać ich postać.

Ważne jest to, że mają one zarówno czyste intencje, jak i ich pomoc nie zakłóca rozwoju człowieka, ani nie zmienia jego ścieżki. Anioły nie mają oczekiwań wobec ludzi, nie zajmują się ubijaniem interesów na boku na rzecz własnego gatunku, ani nie mieszają w ludzkich głowach, czego nie można powiedzieć o wielu innych gatunkach zamieszkujących światy subtelne. Anioły nie spełniają wszystkich ludzkich życzeń - także dlatego, by nam nie zaszkodzić niewczesnym, niefortunnym spełnieniem marzeń, ale za to niosą pomoc, która niesie człowiekowi tylko i wyłącznie dobro.

Kategorie: Anioły, Ezoteryka.

 

Przeglądasz: Anioł, Anioły / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa