UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Słońce nie omija nikogo. Nie ominie i ciebie, chyba, żebyś się skrył w cieniu"

Phil Bosmans

Władca pierścieni, czyli Saturn w Wadze 2009 - 2012

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


"Ja jestem dziadek Saturn, sławny na cały kosmos! - wołał dziadzio Saturn. - Hooo! Hooooo! - obracał się świetlisty pierścień, migocąc tak pięknie i tak mocno, że Michał musiał zamknąć oczy."

Hanna Januszewska, Pierscionek panny Izabeli

Saturn przejdzie za chwilę do znaku Wagi na całych 5 miesięcy :)
Ingres nastąpi 29 października, a więc dziś, o godzinie 17.08.

Zamiast konieczności nieustannego załatwiania spraw pracowych i zdrowotnych czeka nas nieustanna konieczność zajmowania się innymi ludźmi :)

W tej chwili Saturn histeryzuje (a raczej ludzie histeryzują) w ostatnim stopniu Panny, dlatego jest tak dużo mrówczej pracy do zrobienia.

7 kwietnia 2010 o godzinie 18.50 Saturn powróci do znaku Panny, a ostatecznie przejdzie do Wagi 21 lipca 2010 o 15.10. W Wadze będzie rezydował aż do 5 października 2012 o 20.34, kiedy nastąpi ingres do następnego znaku, Skorpiona.

Saturn, Saturn w Wadze, ingres Saturna do Wagi

Na Saturnie w Wadze czekają nas zmiany w modzie, uzasadnione rozwody i jednocześnie masa ślubów, które dadzą trwałe małżeństwa :)

Ostatnio Saturn był w Wadze w latach 1950 – 1953, a potem w 1980 – 1982. Ciekawe, ile mody z tamtego okresu wróci teraz?

Prawdopodobnie Wróci moda na talię i podkreślenie w sylwetce bioder. I jedno i drugie jest związane w astrologii ze znakiem Wagi. Moda obecna w wersji romantycznej  - z podwyższoną talią u większości kobiet zniekształca sylwetkę poprzez zaburzenie proporcji. Moda biurowa z kolei sprawia, że kobiety, z przylizanymi prostownicą włosami, w marynarkach i workowatych bluzkach, które optycznie powiększaja im brzuchy także nie dodaje wdzięku nikomu, kto nie ma idealnej figury wyraxnie jest inspirowana wpływami znaku Panny. Waga, w przeciwieństwie do Panny to jak napisał Zbyszek Stell na moim forum, to sama elegancja, wdzięk, szyk.

Znajdźmy punkty wspólne dla mody z pierwszego (lata 50-53) i drugiego (lata 80-82) okresu, np. gorset:

Gorset 1953

 

W roku 1953, spójrzcie na Marilyn:

Marilyn Monroe w gorsecie

 

I rok 1981, Suzanne Somers:

Suzanne Sommers

 

 

W wersji romantycznej także nietrudno znaleźć punkty wspólne:

1953 - DŁUGA SUKNIA, TALIA, KWIATY, KAPELUSZ I MARSZCZENIA


Talia. kwiaty i falbanki 1953

1981 -DŁUGA SUKNIA, TALIA, KOKARDY, FALBANKI I MARSZCZENIA

Marszczenia, kokardy, falbanki 1981

A teraz trochę poważniej, jak na dziadka Saturna przystało :) Wiele osób spod znaku Wagi zaczyna wpadać w panikę, czy w związku ze złą sławą Saturna (Sol Niger, Wielki Malefik etc.) nie grożą im przez najbliższe  dwa lata różnego rodzaju nieprzyjemne wydarzenia. Tranzyt Saturna przez Słońce nie musi - i zwykle nie jest traumatyczny, za to jest tradycyjnie okresem bardzo produktywnym, wypełnionym pracą, obowiązkami i nauką. Sporo zależy od miejsca i aspektów Saturna w horoskopie urodzeniowym, a także od tego, czy ktoś na co dzień, do tej pory spełniał saturniczne wymagania, czy nie. Jeśli nie, zostanie do tego zmuszony czy bedzie chciał, czy nie. Saturn jest surowym, ale sprawiedliwym nauczycielem - wymaga, ale i nagradza nasz wysiłek. Za złudzenia płaci się rzeczywistością, jak mówi angielskie przysłowie. O ile człowiek żył złudzeniami, jechał na życiowym farcie, postępował nie fair, unikał wysiłku i odpowiedzialności, to zapłaci za to. Jeśli natomiast sie starał, był uczciwy, pracowity i po prostu dobry, to zostanie za to odpowiednio nagrodzony.

Donna Cunningham pisze "Astrologicznym przewodniku ku samoświadomości": Saturn posiada wiele pozytywnych cech, bez których moglibyśmy zrealizować raczej niewiele ważnych kwestii. Mówi też pięknie o ezoterycznych, głębszych właściwościach Saturna, zainteresowanym polecam lekturę.

Saturn jest drogocennym klejnotem Układu Słonecznego, na który trzeba po prostu zasłużyć :)

 
Józefina Jagodzińska
29.IX.2009, Warszawa

Kategorie: astrologia, astrologia tranzytowa, tranzyty, astrologia wydarzeniowa, planety społeczne.


 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tekście pochodzą z Wikipedii i posiadają status GFDL.

Przeglądasz: Władca pierścieni, czyli Saturn w Wadze 2009 - 2012 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa