UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Człowiek szczęśliwy jest zbyt zadowolony z teraźniejszości, by oddawać się zanadto rozmyślaniom o przyszłości."

Albert Einstein

FAQ

FAQ to zbiór często zadawanych pytań  - oraz odpowiedzi na nie, utworzone by uwolnić się od ciągłego odpowiadania na powtarzające zapytania. Ostatnio dodane pozycje: 14 i 22. Ostatnia aktualizacja: 9.08.2015, Warszawa.


1. Nazwa strony U�miech

- Dlaczego Pani strona nazywa się Uni Garden?

Zajrzyj tutaj: Symbolika strony.

 

2. Odpowiedzi na listy

- Dlaczego tak długo czekam na odpowiedź na mój list?

Dlatego, że odpisuję gdy mam na to czas. Dostaję dużo listów i jestem bardzo zajętym człowiekiem. Jeśli masz pilną sprawę, zadzwoń: +48 508 967 019.

 

3. Dane do horoskopu, horoskop urodzeniowy

 - Co mam podać, żeby mogła mi Pani wyliczyć horoskop?

1. Data urodzenia - czyli dzień, miesiąc i rok.
2. Godzina urodzenia.
Im dokładniejsza godzina, tym lepiej, czyli np. 14.25. Najlepiej, gdy znasz godzinę z dokładnością do 4 minut. Jeśli nie znasz swojej godziny urodzenia, możesz ją sprawdzić w USC. Trzeba poprosić o wydanie odpisu pełnego aktu urodzenia.
3. Miejsce urodzenia - czyli miejscowość i kraj, w której się urodziłeś. Jeśli mieszkasz w innej miejscowości, niż ta, gdzie przyszedłeś na świat, podaj także  i ją - przy przeprowadzkach na większe odległości dla poprawnego odczytu tranzytów astrolog wykonuje relokację horoskopu.

 

4. Kursy, warsztaty i sesje - Warszawa

- Gdzie mogę się z Panią spotkać? Mieszkam pod Krakowem.

- Mieszkam w Konstancinie, czy możemy spotkać się w Piasecznie?

Miejsce spotkań to Warszawa, aktualnie albo okolice ronda ONZ i Okopowej. Spotkanie jest możliwe po uprzednim umówieniu się na wizytę drogą telefoniczną lub mailową. Na odległość są możliwe rozmowy sesje przez telefon lub przez GG. Kontakt: uni.garden@gmail.com  & +48 508 967 019

 

5. Co znaczą symbole w horoskopie?

- Często zamieszcza Pani w tekście koło horoskopu i tam są różne znaczki. Znam tylko Wenus i Marsa. Co znaczą pozostałe?

Zajrzyj tutaj: Symbole astrologiczne - światła, planety i inne obiekty.

 

6. Jak samodzielnie obliczyć swój horoskop?

- Znam swoją godzinę urodzenia, ale nie wiem, jak obliczyć swój horoskop. Nie stać mnie na sesję z Panią, ale chciałabym zobaczyć, w jakich znakach mam Wenus, Marsa i inne planety. Czy może mi Pani pomóc?

Istnieje kilka możliwości:

- możesz kupić książkę Vademecum polskiego astrologa Rafała T. Prinke  - znajdziesz tam instrukcję, jak krok po kroku wyliczyć horoskop ręcznie i sporo innych wartościowych danych;

- możesz ściągnąć bezpłatną wersję próbną programów takich jak Urania albo Zet 9 , które wyliczą za ciebie położenie planet i domów po wprowadzeniu danych do programu;

- możesz także zarejestrować się np. na stronie astro.com , która oferuje użytkownikom możliwość wprowadzenia 50 horoskopów do własnej bazy.

 

7. Astrologia - pierwsze kroki

- Mieszkam w niewielkim mieście, nie mam możliwości dojazdu na kurs. Jaką książkę do nauki astrologii Pani poleca na początek?

Na polskim rynku wydawniczym jest sporo niezłych książek dla początkujących, kłopot zaczyna się z poziomem średniozaawansowanym i zaawansowanym. Polecam nie jedną, a kilka lektur, ponieważ każdy autor wniesie swoje spojrzenie, co w przypadku astrologii pomaga wyrobić sobie obiektywne opinie. Na pewno warto sięgnąć na początek po takie pozycje, jak np.:

- Homo Zodiacus, Leszek Weres,

- Wielka księga horoskopów, Erica Sauer,
- Mandala Życia, Rafał T. Prinke & Leszek Weres,
- Wszystko, co powinniście wiedzieć o astrologii, Joanna Martine Woolfolk,
- Zarys astrologii urodzeniowej, Alexander von Pronay,
- Interpretacja horoskopu, Alexander von Pronay.

 Zajrzyj także do wątków na forum Astrologia Ezoteryka Mistyka:
- Astrologia dla początkujących - książki;
- Astrologia dla średnio zaawansowanych - książki.

 

8. Astrologia a przeznaczenie: bratnie dusze, bliźniacze dusze

- Czy  teoria o "twin flames" i osobie mi przeznaczonej może się spełnić w moim przypadku?

Co do koncepcji bratniej czy bliźniaczej duszy, to wykracza ona poza możliwości astrologii; za pomocą narzędzi astrologicznych można określić, jakie cechy będzie miał ktoś taki, natomiast nie można sprawdzić, czy się kogoś takiego spotka i czy się z tą osobą będzie żyło w długim związku. To kwestia wspólnej decyzji, a na dodatek bratnia dusza wcale niekoniecznie w danym życiu musi być twoim partnerem czy partnerką; równie dobrze może być najlepszym przyjacielem, dzieckiem lub osobą, którą spotyka się na jakiś czas, ponieważ ma ona inne ważne zadania, które wykluczają taki związek. Da się to określić w przypadku konkretnej osoby, na podstawie Waszego horoskopu porównawczego i kontaktowego ale nie na podstawie wyłącznie twojego horoskopu, kiedy jesteś singlem.

 

9. Znaki zodiaku a gwiazdozbiory

- Na portalu astrologicznym XY spotkałam się z informacją, że Neptun opuści Wodnika w 2022 roku, gdyż dopiero wszedł w ten znak. Proszę o wiadomość jak jest naprawdę.

Osoba, która to pisała, miała na myśli gwiazdozbiory, a nie znaki zodiaku, jakich używa się w astrologii europejskiej. Proszę zapoznać się z pojęciem precesji, ekliptyki, gwiazdozbiorów i znaków zodiaku - to powinno na przyszłość pomóc uniknąć tego typu wątpliwości:

http://uni-garden.com/artykul-62,,-Ekliptyka.html
http://uni-garden.com/artykul-187,,-Zodiak_znaki_Zodiaku.html
http://uni-garden.com/artykul-503,,-Precesja.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zodiak

 

10. Astrologia a tarot

- Widzę, że zajmuje się Pani tarotem i astrologią. Co jedno ma wspólnego z drugim?

Mniej więcej tyle, co biologia i geografia. Są to dwie różne dziedziny wiedzy ezoterycznej, które wymagają odrębnych studiów. Tarot, podobnie jak inne działy ezoteryki, posługuje się na niektórych kartach symbolami astrologicznymi, co jednak nie znaczy, że te systemy są ze sobą tożsame. Tarot jest intuicyjny i bazuje na bazie wizualnej pracy z symbolami i głębiej, ze światem archetypów. Astrologia jest wiedzą opartą na logice, znajomości wzorców, jakie tworzą różnorakie konfiguracje planetarne oraz umiejętności kojarzenia danych i wyciąganiu wniosków. Obydwa systemy dają dostęp do dodatkowych informacji, które współcześnie wiąże się z zasadą synchroniczności, jednak sposób i zakres ich uzyskiwania różnią się od siebie zasadniczo.

 

11. Astrologia, tarot a religia rzymskokatolicka

Przeczytaj tekst Astrologia a religia. Jeśli nadal masz wątpliwości, to parafrazując Junga: zamiast do astrologa albo wróżki idź porozmawiać o swoich problemach z zaufanym księdzem. Ani astrologia, ani tarot nie powinny służyć powiększaniu konfliktu wewnętrznego osoby, która szuka pomocy. Jeśli czujesz, że taka wizyta jest dla ciebie niewłaściwa, nie umawiaj się na sesję.


12. Astrolog to nie jasnowidz

 - Czy może mi Pani powiedzieć, co się ze mną stanie?

Całe mnóstwo różnych rzeczy, jak z każdym człowiekiem. Nie jestem jasnowidzem. Wbrew powszechnie przyjętemu stereotypowi, na sesji astrologicznej czy tarotowej nie ma odczytywania jakiegoś z góry założonego losu, w którym nie ma miejsca dla wolnej woli, a tendencje, możliwości wyboru i to, co z nich wynika dla pytającego.  Jeśli oczekujesz konkretnych odpowiedzi, zadawaj konkretne pytania, a więc dotyczące jasno określonej dziedziny życia i czasu. Szkoda i twojego, i mojego czasu na zgadywanie, co jest dla Ciebie ważne w tym momencie i czego chcesz się dowiedzieć. Ostatnią rzeczą, jakiej bym sobie życzyła, to widzieć non stop różne prywatne szczegóły z życia wszystkich spotykanych przy różnych okazjach osób. Patrz też na punkt Zdjęcie.

 

 13. Jeden jasnowidz powiedział mi, że będzie X, a drugi jasnowidz, że Y. A co Pani na to?


Radzę osobiście zająć się rozwiązaniem problemu. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne wizyty, aż znajdzie się ktoś, kto powie to, co chcesz usłyszeć, zacznij korygować to, co powinno ulec zmianie albo zakończ sprawę, jeśli jest tak źle, że nie ma innych opcji. Nałogowe chodzenie na sesje prognostyczne nie zmieni twojego życia na lepsze. Nie ceduj odpowiedzialności za swoje życie na innych. Wróżba czy prognoza mają funkcję doradczą, a więc pomocniczą. Jeśli tego nie rozumiesz, w ogóle nie powinieneś korzystać z tego typu usług.

 

14.  Wygrane w loteriach itp.

- Chciałem się z Panią skonsultować w kwestii znalezienia odpowiedniego dnia godziny do gry w gry hazardowe. Sprawa dotyczy tak zwanego miękkiego hazardu czyli nie wizyty w kasynach  itp. tylko gry w loterie liczbowe typu lotto.

Nie udzielam takich porad. Co więcej, uważam że to nieetyczne. Jeśli znajdzie Pan astrologa, który wygrał w  totka i może to udowodnić, wtedy proszę rozważyć konsultację w tej sprawie. W każdym innym wypadku będzie to naciąganie naiwnych.

 

15. Anonimowa rozmowa, anonimowy mail na kilka ekranów

- Witaj, chcę z Tobą porozmawiać, czy masz chwilkę?

Przedstaw się i powiedz, o co Ci chodzi. Nie prowadzę anonimowego telefonu zaufania. Jeśli chcesz się umówić na sesję rozwojową, terapeutyczną, astrologiczną czy tarotową - to zrób to, ale nie oczekuj, że będę cierpliwie słuchać kogoś, kto nawet się nie przedstawił przez co najmniej następne pół godziny - bo zwykle do tego dążą tego typu rozmowy. To samo dotyczy anonimowych listów - jeśli piszesz do mnie nie przedstawiając się, a jednocześnie oczekując wiedzy tajemnej 77 stopnia albo też głębokiej i natychmiastowej terapii (sic!), która wyzwoli cię z wszelkiej maści problemów, nie dziw się, że nie dostajesz odpowiedzi. Adresy do specjalistycznych telefonów zaufania znajdziesz np. tutaj.

 

16. Cena sesji

- A nie może mi Pani powróżyć za 50 zł przez godzinę? Dlaczego nie chce się Pani zgodzić?

Nie mogę. Choćby z tego względu, ze wynajem sali na godzinę kosztuje więcej niż 50 złotych. Jeśli nie stać Cię na wróżbę, możesz zaproponować jakiegoś rodzaju usługę lub wykonanie pracy ze swojej strony i jeśli mi się spodoba, to możemy się na coś wymienić. Pamiętaj, że mam prawo odmówić. Gusta i potrzeby są poza dyskusją, nie oczekuj, że zgodzę się na wszystko, co zaproponujesz.

 

17. Darmowe wróżby, darmowa wróżba, darmowa sesja

- Czy możesz mi, w ramach wyjątku - moja sytuacja jest szczególna, powróżyć za darmo? Będę bardzo wdzięczna.

Nie. Takich próśb jest mnóstwo, jesteś dla mnie obcą osobą, która zwykle nie chce się przedstawić, a fraza "będę bardzo wdzięczna" nie jest powszechnie przyjętym środkiem płatniczym. Filantropijnie pomagam tym, którzy nie mają w naszym świecie zwykle żadnych praw, a więc zwierzętom, ofiarom kataklizmów czy wojen, wspierając różne organizacje charytatywne. Tarot i astrologia są dobrami luksusowymi - jeśli nie masz w tym momencie pieniędzy albo masz ich bardzo niewiele, to w pierwszym rzędzie przeznacz je na chleb.

 

18. Interesujący horoskop

- Mam tutaj bardzo interesujący horoskop - co ciekawego możesz o nim powiedzieć? 

Albo:

- Mam pytanko: czy mogę Cię prosić o jakąś informację co mówi o mnie moja data urodzenia 05.11.1980 (17:25)? Jeśli to oczywiście nie problem.

Albo:

- To taka niezwykła synastria, co może Pani napisać o kontakcie tych dwóch osób, czy mają szansę na stały związek, na zawsze?

Albo:

- Mam pytanie czy moze mi Pani pomoc w nastepujacej kwestii . W mojej galerii zdjec jest na 1 zdjeciu dziewczyna X, kuzynka moja . Data jej urodzenia to 18.04.19.. , jest to osoba ważna dla mnie. Chciałbym sie dowiedziec jak potocza sie nasze losy czy bedziemy razem praca, studia , kiedy sie z nia spotkam [...] prosze o odpowiedz moja data ur. to 04.11.19.. imie XY pozdrawiam

Albo:

- Proszę o zerknięcie na ten horoskop. Jestem na etapie bardzo początkującym w temacie astrologii, dochodzę do tematu aspektów...i ponoć w tym horoskopie jest jakaś planeta nie aspektowana, ale ja jakoś jej nie mogę dostrzec ;) czy mogłabyś mi podpowiedzieć ? Jesteś dla mnie autorytetem, dlatego zwracam się do Ciebie, pytałam też innych, ale jakoś nie uzyskałam podpowiedzi...

Zgłoś się na płatną sesję, zapisz się na kurs albo zacznij samodzielnie studiować daną dziedzinę wiedzy, zamiast mniej lub bardziej jawnie sępić. Cokolwiek robisz zawodowo, wyobraź sobie, że dostajesz kilka do kilkunastu próśb dziennie, żebyś na coś zerknęła albo podpowiedziała. To po prostu nie wchodzi w grę, chyba że trafisz na miłośnika astrologii, który jest na emeryturze, ma dużo wolnego czasu i z tej racji nie oczekuje materialnego wynagrodzenie za poświęcony czas, chce w zamian za horoskop spędzić miły wieczór w towarzystwie osoby zachwyconej jego doświadczeniem i umiejętnościami. Astrologia to dla mnie to praca, a nie hobby po godzinach. To wyjaśnia, dlaczego zawodowi astrolodzy zwykle nie odpowiadają na tego typu listy.

W czasie wolnym analizuję horoskopy, które mnie interesują, czyli np. odkrywców nowych technologii czy genialnych artystów. Jeśli nie jesteś postacią epoki, to nie licz na to, że zrobię Ci za darmo horoskop tylko dlatego, że masz wysokie poczucie własnej wyjątkowości, właśnie przeczytałeś książkę o astrologii albo się zakochałeś.

 

19. Książki, które polecam

- Czy może mogłaby  Pani polecić mi literaturę (jakąś konkretną książkę), która wywarła na Panią największy wpływ? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Mogę tu zacytować Tomasza z Akwinu: wystrzegaj się ludzi jednej książki albo hawajskie przysłowie  'A 'oho pau ka 'ika i ka halau ho'okahai (W jednej szkole nie zdobędziesz całej wiedzy). Nie ma takiej pozycji. Czytam kilka książek miesięcznie.  Przepadam za Tolkienem i Lewisem, ale chyba nie o takie lektury autorce listu chodziło Perskie oko.

 

20. Tarot - pierwsze kroki

- Mieszkam w małej miejscowości, która leży daleko od większych miast, gdzie odbywają się kursy tarota, a chciałabym nauczyć się samodzielnie stawiać tarota, Jaką talię i jaką książkę Pani poleca? Czy jest coś, na co powinnam uważać?

Jak wiadomo, jeśli ktoś ma talent w jakiejś dziedzinie, to jeśli poświęci  wystarczająco dużo czasu i pracy, jest w stanie się jej nauczyć samodzielnie. Dotyczy to i matematyki, i sztuki, i tarota także. Jako pierwszą lekturę polecam "Zaproszenie do tarota" Agnieszki Świrskiej - to dobra książka i odpowiednia lektura dla początkujących. Jako pierwszą talię natomiast - klasyczny Rider-Waite-Smith. Polecam też wątek na forum O Tarocie dotyczący lektur tarotowych.

Pierwsza i podstawową zasadą stawiania tarota, zwłaszcza sobie, jest neutralność wobec zadawanego pytania. Osoby niezrównoważone psychicznie, w depresji itd. w ogóle nie powinny sięgać po karty. Dotyczy to także osób nieszczęśliwie zakochanych - pytanie kart po raz setny "Czy on mnie kocha" nie zmieni uczuć tej osoby wobec ciebie.

Zawiedzione nadzieje nie są dobrą motywacją do naukitarota, ponieważ tarot nie zmienia tego, co jest, nie jest magicznym narzędziem, który spełnia życzenia. Tarot pozwala natomiast przyjrzeć się temu, co było, temu, co będzie i wreszcie - temu, co z tego wynika, czyli przyszłości. Jeśli jesteś zainteresowana tym aspektem rzeczywistości, który rozwija m. in. zdolność przewidywania, która bardzo się w życiu przydaje, to możesz brać się naukę.

 

21. Wróżba przez telefon

- Czy może mi Pani teraz powróżyć przez telefon?

Nie, nie mogę. Po pierwsze dlatego, że moja komórka to nie linia 0-700, a więc żeby się umówić na sesję telefoniczną trzeba uzgodnić konkretną godzinę, długość i termin sesji, a potem dokonać przelewu w uzgodnionej wysokości na moje konto.

Nie pracuję całodobowo -  założę się, że jeśli do Ciebie zadzwoniłby nieznajomy o 23.30 w niedzielę, też nie byłbyś z tego zadowolony, nawet jeśli pragnęłaby rozmawiać z Tobą o najsubtelniejszych tajemnicach bytu.

 

22. Rytuały na miłość, dziecko, pieniądze etc.

- Czy robi Pani rytuały przez smsy. Rytuał na zajście w ciążę. Proszę o odpowiedź.

Nie robię żadnych rytuałów. Zastanów się, o co prosisz. W przypadku kłopotów z zajściem w ciążę polecam wizytę i leczenie u lekarza, a jeśli to nie pomoże, adopcję.

 

23. Uczestnictwo w moich kursach a magija, thelema, magia rytualna, magia chaosu, A∴A∴,  wikka wymieszana z lucyferianizmem, satanizm, typhonianie i inne zainteresowania związane z czarną magią 

- Witaj piszę w sprawie tego kursu. O ile to jest aktualne chętnie spotkam się z Tobą, by chwilke pogadac i wplacę pieniazki. Słowo o mnie, mam 22 lata (...), moja ścieżka magiczna to Wicca. Nie jestem jakąś ciemna kobitką, która nie ma pojęcia o astrologii i wyda fortunę, by dowiedzieć się tego, co można przeczytać w książkach ;). Studiuje zaciekle "Magiję w teorii i praktyce" Crowleya, znam wiele rytuałów, mam pojęcie o runach, przeczytałam tysiące książek i miałam do czynienia zarówno z thelemitami, kapłanami wicca, buddystami, więc magia , astrologia i parapsychologia nie jest jakąś nowością dla mnie...;) Przygodę z tarotem zaczęłam pół roku temu.
(...)

Jeśli zajmujesz się czarną magią, nie kwalifikujesz się na kurs.


Życzę i tej osobie, która do mnie napisała, i wszystkim innym z tego typu inklinacjami, żeby zajęły się czymś dobrym, zdrowym i pożytecznym tak dla nich,  jak i najbliższego otoczenia oraz naszego świata jako całości - i to z takim timingiem, żeby nie zostali już trwale uszkodzeni na ciele, umyśle i duszy. Czarnomagiczne ścieki są niszczące, szkodliwe i złe.
  

 

24. Zaproszenie do kontaktów na FB, GL, NK, LinkedIn

 - Zapraszam do kontaktów, napisałam kiedyś do Ciebie mail/raz kiedyś rozmawiałyśmy przez telefon/nie znamy się, ale kolekcjonuję w kontaktach astrologów.

Dziękuję za zaproszenie, ale na FB mam w kontaktach tylko prywatnych znajomych. Dostaję dzikie ilości listów, rozmawiam z wieloma ludźmi, ale niewielu z nich to znajomi. Nie kolekcjonuję kontaktów, a oficjalna strona Uni Garden na Facebooku jest tutaj , a fanowska strona Blueberry Tarot tu. Przyjmuję grzeczne, imienne zaproszenia na GL.

 

25. Zdjęcie

- Czy mam przynieść/wysłać Pani zdjęcie?

Nie potrzebuję zdjęcia do prowadzenia sesji. Fotografie są potrzebne jasnowidzom, a jeszcze częściej osobom stosującym tzw. NAO (nieinwazyjna analiza osobowości), czyli ocenę charakteru na podstawie wyglądu. Oczywiście, nic się nie stanie, jeśli przyniesiesz ze sobą zdjęcie, ale nie ma znaczenia.

 

 

 

 

 

 

 

Przeglądasz: FAQ / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane alchemia, astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, Tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, numerologia, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs, kursy, tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, reinkarnacja, hermetyzm, przebudzenie duchowe, Warszawa