UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Często nienawiść sama sobie zadaje rany."

J. R. R. Tolkien

Zaćmienie Księżyca i pełnia grudzień 2011

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalneW sobotę 10 grudnia 2011 nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. Będzie ono widoczne na terenie Europy, Azji, Australii, Alaski i wysp na Pacyfiku. W Polsce będzie widoczna druga część zaćmienia, począwszy od wschodu Księżyca. Początek zaćmienia nastąpi o wschodzie Księżyca, od 15.06 naszego czasu, maksymalna faza zjawiska nastąpi niespełna półgodziny później - o 15.31, a całość potrwa do 15.57, czyli 51 minut.
Pełnia grudzień 2011
Kolejne całkowite zaćmienie Księżyca nastąpi za 3 lata, 15 kwietnia 2014 roku.

W tym samym czasie mamy na niebie konfigurację planetarną znaną jako Wielki Krzyż. Jest to powtórzenie i poszerzenie półkrzyża, który był na niebie 2 grudnia i składał się z Księżyca 11 stopniu Ryb, Słońca w 10 Strzelca i Marsa w 10 stopniu Panny. Owa konfiguracja wnosiła, ze względu na puste ramię w Bliźniętach, wszelkiego rodzaju przekłamania informacyjne i gorsze samopoczucie związane z infekcjami.

Aktualny układ na niebie - rozgrywa się  w 13 - 20 stopniu znaków zmiennych, a więc bedzie odczuwalny przede wszystkim dla osób, które mają planety lub światła w drugim znaków zmiennych (Bliźnieta, Panna, Strzelec, Ryby). Niezależnie od rozłożenia planet osobistych, dotyczy to pokoleń urodzonych w latach 1962- 1966 z Uranem i Plutonem w 2 dekanacie Panny, z lat 1975-1979 Neptunem w 2 dekanacie Strzelca, 1983-1986 z Uranem w 2 dekanacie Strzelca, 2005-2009 z Uranem w 2 dekanacie Ryb etc.

Ścisła pełnia nastąpi w trakcie zaćmienia, o godzinie 15.36, a więc 5 minut po apogeum zaćmienia, co w tym wypadku oznacza, ze osie radixu tego wydarzenia są przesunięte o półtora stopnia kątowego. Słońce jest w 18 stopniu Strzelca, Księżyc w Bliźniętach w 18 stopniu Bliźniąt, Mars w 13 stopniu Panny, a Ceres w 19 stopniu Ryb.

Z horoskopu pełni (lokalizacja na Warszawę, więc opis dotyczy mazowieckiego przede wszystkim) wynika, że zaćmienie będzie dotyczyło zmiany funkcjonowania na poziomie zdrowia i warunków pracy (Słońce w VI domu) ze względu na potrzebę korekty w funkcjonowaniu w domu (Mars w VI domu) i czas na rozwijanie własnych przyjemności i przede wszystkim na życie w zgodzie z własnymi ideałami (Ceres w XI domu w Rybach). Jowisz, władca Słońca w XI domu znajduje się także w XI domu, co wzmaga chęć zmian, które doprowadzą do takiego stylu życia, który będzie przyjemniejszy dla zainteresowanych. Jowisz w Byku jest w koniunkcji z Lilith przez znaki i w opozycji, znów przez znaki z Saturnem w Wadze, co w tym wypadku podnosi dodatkowo napięcie związane z własna samorealizacją pozazawodową, a w przypadku rodziców zderzenie i konieczność pogodzenia czasu dla siebie z czasem i oczekiwaniami dzieci.

Księżyc, który będziemy dziś podziwiać podczas zaćmienia, jest we władzy Merkurego w Strzelcu, który tak jak i Słońce przebywa w VI domu. Jest jasne, że zmiana warunków pracy dotyczy nie tylko pieniędzy, ale czasu, nadgodzin, dodatkowych bonusów (lub ich braku, z czego można wyciągnąć wnioski na przyszłość)  etc. Merkury z Jowiszem pozostaja aplikacyjnym kwinkuksie, a więc nie da się ze sobą wszystkiego pogodzić, można natomiast wynegocjować nieco niż dotychczasowe.

Ceres jest w kwintylu do Plutona, który przebywa w VII domu horoskopu pełni, a  więc warto poczynić te zmiany także ze względu na nasze życie miłosne.

Ciekawe są uwagi na temat tego dnia w astrologicznym kalendarzu tybetańskim:
W tym dniu wystąpi szczególne ustawienie planet, zwane Drubjyor, co oznacza, że jest to wyjątkowo dobry dzień. W tym dniu nastąpi częściowe zaćmienie księżyca, co znacznie wzmacnia efekty działań zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, dlatego w tym dniu należy bardzo unikać krzywdzenia innych, a wykonywać jak najwięcej praktyk, np. recytować wielokrotnie Wielką Mantrę Om Ma Tri Mu Ye Sa Le Du.

Zaćmienia zawsze dają szansę na nieoczekiwanie zmiany, nie tylko niekorzystne. Warto wykorzystać energię tego dnia do podjęcia decyzji, które będą dobre dla nas jako indywidualności. Nie dla dzieci, firmy czy wyobrażonego modelu życia, tylko dla nas. Niespodziewanie okaże się, że ta zmiana korzystnie i długofalowo wpływa na nasz związek.

 

Józefina Jagodzińska
grudzień 2011

Przeglądasz: Zaćmienie Księżyca i pełnia grudzień 2011 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa