UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Taniec jest formą medytacji."

Józefina Jagodzińska

Mars w znakach 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Mars w ciągu całego roku 2013 jest w ruchu prostym i dopiero 3 stycznia 2014 wchodzi w retro. Co to oznacza, co na to astrologia? Będą się dobrze rozwijały wszelkie sprawy związane z poprawą formy fizycznej, aktywnością zawodową, poczynaniem i rodzeniem dzieci etc. Najwięcej dni Mars spędzi w znaku Wagi, jest to jednak tylko jego początek pobytu w tym znaku, ponieważ w następnym roku będzie tranzytować przez ten znak  ponad pół roku, do końca lipca 2014.

W styczniu Mars będzie w  Wodniku w trygonie do Jowisza, półsekstylu do Wenus i kwadraturze do Saturna, co osobom z mocno obsadzonym powietrzem pomoże ogarnąć zaległe sprawy o charakterze papierkowym, finansowym, sportowym i towarzyskim, aczkolwiek w niełatwy dla nich sposób.


Od początku do połowy lutego Mars jest w Rybach i tworzy koniunkcję z Neptunem  oraz kwadraturę z Jowiszem na Lilith, co będzie z jednaj strony, dla osób z zaznaczonym I dekanatem Ryb elektryzujące i romansowe, a z drugiej, bardzo frustrujące dla osób z mocną obsadą I dekanatu Bliźniąt.


21 lutego to interesujący dzień - szczególnie dla osób z obsadą I i II dekanatu Raka i Koziorożca - w tym dniu Mars wchodzi w skład Latawca, który dotyczy współwłasności, spadków, pozycji społecznej. Decyzje podejmowane na tym tranzycie, do 25 lutego, będą wiążące i długofalowe w skutkach.

Jednocześnie od 19 lutego do 13 marca Mars będzie w kwadraturze do Ceres w Rybach, co będzie niosło kłopoty związane z komunikacją i jej brakiem w sytuacjach zawodowych. Należy się w tym czasie spodziewać gubienia lub zwolnienia przepływu ważnych dokumentów, braku pieczątek w ważnych miejscach, rzeczy do zrobieni na wczoraj, o których nikt nie wiedział.

12 marca Mars przechodzi do własnego znaku i będzie w nim do 21 kwietnia - w tym czasie mnóstwo ludzi zacznie i/lub zintensyfikuje uprawianie sportów
. Jest to najlepszy moment w ciągu następnych 2 lat na przekraczanie własnych granic w tym względzie. 22 marca, a wiec także tuż po przejściu Słońca do Barana, Mars będzie w ścisłej koniunkcji z Uranem, jednak wpływ tej koniunkcji będzie odczuwany już 11 dni wcześniej, a potem jeszcze 15 dni. Prawie jednocześnie od 20 marca aż do 24 kwietnia Mars będzie w koniunkcji z Wenus, a  przy okazji w stellum z innymi planetami, co sprawi, że część z tych emocji będzie miała charakter romantyczno-erotyczny, a część znajdzie wyładowanie w agresji, wypadkach i urazach powodujących rany kłute, szarpane etc. Ostatni dzień aspektu jest bardzo nieprzyjemny - Wenus jest wtedy w opozycji do Saturna, co wskazuje, że wiele s tych romansów i przedsięwzięć zakończy się fatalnie, ponieważ nikt normalny nie życzy sobie np. wyrachowania w związku.

Takie układy oznaczają ponad miesiąc decyzji podejmowanych pod wpływem impulsu, nagłych zerwań i równie nagłych zaręczyn, piorunów sycylijskich, nieplanowanych ciąży oraz niezwykłych wyników sportowych i równie niespodziewanych fauli, klęsk, zwolnień z pracy od ręki rzucania porządnych posad na rzecz wyjazdów na koniec świata do niepewnych, a czasem wręcz niebezpiecznych miejsc, a na płaszczyźnie społecznej czas strajków, demonstracji, bitew kibiców etc. W ostatnich dniach marca są możliwe duże, niekorzystne i długofalowe turbulencje na giełdzie.

Koniec kwietnia minie pod wpływem uściślającej się opozycji Marsa do Saturna, co da poczucie, że sprawy stoją w miejscu, albo wręcz się cofają do stanu uprzedniego. Nie będzie to prawdą, ponieważ Mars w takim położeniu będzie wyładowaniem Latawca, który poza Saturnem i Marsem dopełnią Ceres w Raku i Neptun w Rybach. Dodatkowo od 2 maja Mars będzie miał trygon do Plutona, a więc będzie brakowało jednego punktu do Heksagramu, w I dekanacie Panny. Cały ten okres jest szczególnie sprzyjający, zwłaszcza zawodowo dla osób z obsadzonym I dekanatem Panny & Byka i potrwa do połowy maja, z czego ostatnie dni kwietnia i pierwsze maja są najlepszym momentem dla zmian.

Od końca maja do 18 czerwca Mars jest w kwadraturze do Neptuna, co będzie owocowało projektami, które na dłuższa metę będą zarzucane. Nie jest to dobry czas, żeby zaczynać cokolwiek nowego, ba, nawet kontynuacje będą napotykać wiele problemów. Jednocześnie od 11 czerwca będą narastały w ludziach w sposób gwałtowny chęci, żeby rzucić wszystko, co stare  i uciec do nowego. Nie jest złym pomysłem krótki wyjazd w tym czasie,  z pełną akceptacją tego, że pociągi, samoloty i inne środki komunikacji będą się spóźniać.

5 dni pomiędzy 19 a 24 czerwca natomiast to dobry czas, żeby wyjść z czymś nowym albo złapać okazję, która złapana w tym czasie będzie korzystna i bez powyższych obciążeń.

26 czerwca Mars wchodzi w sekstyl z Prozerpiną. W momencie wejścia w aspekt Mars jest też w trygonie do Księżyca w Wodniku. Między 26 czerwca a 10 lipca  osoby z obsadzonymi środkowymi dekanatami Barana, Bliźniąt i Wodnika, a w drugiej kolejności pozostałych znaków Powietrza i Ognia mogą się spodziewać nagłej, korzystnej poprawy finansowej wynikającej z docenienia ich dotychczasowych starań i bycia właściwą osobą we właściwym czasie i miejscu. Osoby spod znaków aktywnych pragnące dzieci mogą się ich doczekać w tym czasie. Od 3 lipca nakłada się na to koniunkcja Marsa z Jowiszem, która potrwa do 11 sierpnia - to czas poczynania dzieci, ognistych romansów, zmiany pracy na lepiej płatną, udane wyjazdy zagraniczne za pracą. Będzie to też świetny czas na poprawianie formy fizycznej - Jowisz będzie pomagał przekraczać dotychczasowe ograniczenia. Trzeba uważać natomiast z wystawianiem się na słońce, bo przy takim układzie łatwo będzie o udary i poparzenia słoneczne, a także stany zapalne.

 Sprawy i zdarzenia, które nastąpią między 17 lipca a 9 sierpnia będą miały długofalowe konsekwencje. Wejście w ten aspekt - 17 lipca - wygląda na bardzo ciężki dzień -  Mars/Jowisz/Lilith + Pluton + Uran tworzą Półkrzyż w znakach kardynalnych  z pustym ramieniem w Wadze to nie wszystko, bo Księżyc jest na Saturnie w Skorpionie w kwadraturze do Westy/Ceres. Nie warto w tym czasie podejmować się czegokolwiek, na czym nam bardzo nie zależy, bo koszty materialne i uczuciowe będą pod każdym względem zbyt wysokie.

 Między 5  a 28 sierpnia a jest kwadratura Marsa i Prozerpiny, co przyniesie kłopoty w pogodzeniu roli rodzinnej i zawodowej. W Polsce znów pewnie usłyszymy niegodziwych cenach podręczników, zmowie wydawców etc. Rodziny rozdzielone saksami będą odczuwały rozdarcie pomiędzy tym, czego by się chciało, a realiami. Są też możliwe społeczne awantury na linii tradycja - nowoczesność w stylu prowokacji pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim. Media mogą odgrzewać tego typu historie w ramach sezonu ogórkowego - Prozerpina jest w tym czasie w retro. Wakacje w tym czasie mogą być skracane, cofane lub utrudniane przez pracodawców.

Na zakładkę z tym aspektem - 27 sierpnia zaczyna się kwadratura Saturna z Marsem, która potrwa do 22 września. Brak pieniędzy spowoduje podgrzanie nastrojów, można się spodziewać protestów społecznych (w tym czasie Mars wchodzi w trygon z Uranem). To dobry czas na wywalczenie różnych ulg socjalnych, choćby były czasowe. W czasie trygonu Urana z Marsem (5 - 25 września) można się spodziewać wspaniałych wyników sportowych. 23 września Mars wchodzi w trygon z Prozerpiną i  będzie w tym aspekcie do 13 października,
więc w tym czasie sprawy finansowe się unormują, a  protesty uspokoją.

Od 7 października do 1 listopada Mars jest w opozycji do Neptuna i ten okres będzie wspaniały dla artystów i zakochanych, zwłaszcza dla osób z mocnym setem planet w I i II dekanacie znaków wodnych i ziemskich; jednocześnie absolutnie koszmarny dla spraw i ludzi posługujących się logiką, dla których najważniejsze jest podejście racjonalne, ponieważ takie podejście będzie owocować mniej lub bardziej straszliwymi/zabawnymi pomyłkami i stratami materialnymi. Czynnik ludzki jest zawodny i żadne procedury tego nie wyeliminują w 100%. Od 20 października Mars wchodzi w trygon z Plutonem, co pozwoli rozwikłać tajemniczy, absurdalny ciąg  wydarzeń, w których wcześniej nie było widać, o co chodzi, a od 30 października do 19 listopada będzie w sekstylu do Saturna, co pozwoli znaleźć niemiłe, ale skuteczne rozwiązanie problemów wynikających z poprzedniego uwikłania.

19 listopada Mars jest ogniskową ładnego bisekstylu z Saturnem i Jowiszem, z czego można wynosić, że uprzednie powikłania zakończą się ugodą, a same kłopoty przyklepane. Warto skorzystać z pomocy rodziny. Sekstyl do Jowisza potrwa do końca listopada - warto w tym czasie odwdzięczyć się osobom, które nam pomogły, to zaprocentuje w przyszłości. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy mogli liczyć na pomoc następnym razem. 

W grudniu nastąpi wejście Marsa do znaku Wagi  i będzie to trudny okres - od 9 grudnia 2013 Mars będzie w opozycji do Urana, co podniesie temperaturę wszelkich konfrontacji i podniesie wypadkowość oraz zapadalność na infekcje o charakterze zapalnym. Od 15 grudnia sytuacja stanie się jeszcze trudniejsza, ponieważ dojdzie kwadratura do Plutona, a więc na niebie będzie Półkrzyż w znakach kardynalnych bez dopełnienia w znaku Raka - Jowisz w Raku będzie za daleko; dopiero 27 grudnia, a więc po świętach, Jowisz dopełni Wielki Krzyż i zacznie łagodzić napięcia. Należy się spodziewać, że święta 2013 będą  trudne ze względu na ukrywane wcześniej  kłopoty finansowe, z których nie zdawało sobie wcześniej wielu członków rodziny, a  które będą dotyczyć przede wszystkim mężczyzn - sprawy typu utrata pracy, długi albo odebrana premia. Wielki Krzyż potrwa do 13 stycznia 2014 i  w tym czasie większość z tych problemów znajdzie rozwiązanie.

Kategoria: astrologia tranzytowa, astrologia wydarzeniowa, tranzyty.

 

 Mars w znakach  Direct
& retro
Daty ingresów
Dni
 Wodnik D 26 grudnia 2012 38
Ryby
 D2 lutego 2013 38
 BaranD
12 marca 2013
 39
 BykD
20 kwietnia 201341
 Bliźnięta D31 maja 2013
43
 RakD
13 lipca 2013
46
 Lew D28 sierpnia 2013
48
 Panna D15 października 201353
 Waga D7 grudnia 201324/231

 

 Józefina Jagodzińska,
22.XII.2012-3.I.2013, Warszawa

 

Przeglądasz: Mars w znakach 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa