UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Nie ma położenia bez wyjścia."

przysłowie polskie

Księżyc w znakach kwiecień 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w kwietniu 2013 zaczyna swój bieg w 11 stopniu Strzelca, w trygonie do Słońca,  Wenus, Marsa i Urana w Baranie. Co na to astrologia? W przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca, gdzie wiele rzeczy  było niedopowiedzianych, a sprawy się wlekły, kwiecień, będzie miał tempo zapierające dech w piersiach i nie będziemy musieli opierać się na domysłach czy rozmowach, ponieważ życie będzie weryfikować wszelkie obietnice i umowy szybciej, niż się spodziewamy na podstawie tego, co zostało faktycznie zrobione, a co nie. Emocje będą zgodne z tym, co chcemy osiągnąć, co porównaniu z poprzednimi miesiącami znacznie ułatwi życie. Będziemy w kwietniu zdrowsi, bardziej optymistyczni i pełni energii.

Księżyc jest w I domu, co dodatkowo podbija to, że będziemy bardzo zaabsorbowani sobą oraz zmianami rodzinnymi (stellum w Baranie jest w  IV domu), a na planie społecznym - państwowymi - zarówno subkultury polityczne, jak i partie  będą w tym czasie bardziej aktywne, można się spodziewać agresywnych wypowiedzi i działań, ale i nowych pomysłów mających rozwiązać podstawowe problemy społeczne.

Najściślejsze aspekty Księżyca to zerowy półsekstyl do Plutona, a z większych  aspektów aplikacyjne jednostopniowe trygony do Wenus i Marsa oraz opozycja do Jowisza w VII domu w Bliźniętach, który jest władcą tego horoskopu. Jest to wiec kolejny po marcu miesiąc,w  którym sprawy związkowe są na pierwszym miejscu, jednak będziemy w tym wszystkim o wiele bardziej niż uprzednio brali pod uwagę swoje potrzeby, nasze i cudze uwarunkowania rodzinne, potencjalny status społeczny i stan finansowy partnera. Osoby, które są już w związkach, powinny spodziewać się nacisków & zwiększających się wydatków rodziny, w wielu wypadkach także ze względu na jej spodziewane (a jeszcze częściej niespodziewane) powiększenie.


w Baranie będzie 10 kwietnia o godz. 11.35 w domu X, a pełnia w Skorpionie  w domach V-XI - 25 kwietnia o godz.  21.57; z pełnią wiąże się częściowe zaćmienie Księżyca. Domifikacja i czas: Warszawa. 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.).

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 ZnakGodziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
Skorpion
1:5329 marca 21:2529 marca
Strzelec
5:1331 marca 7:001 kwietnia
Koziorożec
 7:352 kwietnia12:35 3 kwietnia
Wodnik
10:41
4 kwietnia19:22
5 kwietnia
Ryby
15:00
6 kwietnia6:10
8 kwietnia
Baran
21:02
8 kwietnia18:25
10 kwietnia
Byk
5:22
11 kwietnia14:30
13 kwietnia
Bliźnięta
16:13
13 kwietnia21:41
15 kwietnia
Rak
4:49
16 kwietnia14:31
18 kwietnia
Lew
17:13
18 kwietnia23:06
19 kwietnia
Panna
3:02
21 kwietnia8:02
22 kwietnia
Waga
9:25
23 kwietnia14:12
24 kwietnia
Skorpion12:25
25 kwietnia10:56
26 kwietnia
Strzelec13:32
27 kwietnia6:37
29 kwietnia
Koziorożec
14:21
29 kwietnia 16:07
 1 maja
 Wodnik 16:19 1 maja
6:24
 3 maja
 Ryby
20:25
 3 maja
 18:00 5 maja

 

Józefina Jagodzińska,
25 marca 2013, Warszawa

 

Przeglądasz: Księżyc w znakach kwiecień 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa