UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Dla cierpiącego fizycznie potrzebny jest lekarz, dla cierpiącego psychicznie – przyjaciel."

Tales z Miletu

Księżyc w znakach maj 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w maju 2013 zaczyna swój bieg w w 20 stopniu Koziorożca. Co na to astrologia? Wskazuje to, że tematem przewodnim dla osób pracujących będzie ich życie zawodowe, a dla tych, które wybierają się na krótkie wakacje - góry i/lub miejsca prestiżowe. Osoby, które trzymają dietę i do tej pory nie miały efektów, mogą się spodziewać pierwszych widocznych efektów, ale będą czekać z wymianą garderoby, póki nie dobiją do końca spadku. Będziemy dużo milczeć i pracować, a niektórzy z nas wypoczną aktywnie w górach i będą nosić za duże ubrania.

Księżyc jest w I domu, co wskazuje introwersję i zatopienie się we własnym świecie i  ucieczkę przed emocjami w pracę i realizację celów długoterminowych. Księżyc jest w baaardzo luźnej koniunkcji z Plutonem, co mówi o przykrościach wynikających ze spraw, które ciągną się od długiego czasu, o sprawach z przeszłości, które będą rzutowały na klimat tego miesiąca w nieprzyjemny sposób.

Władca Księżyca, Saturn, znajduje się w X domu, w recepcji z Plutonem, co podkreśla temat pracy, pozycji społecznej, ograniczeń narzucanych samemu sobie w imię lepszej przyszłości. Saturn ma nieprzyjemną zerową aplikacyjną opozycję do Marsa i Słońca, co wskazuje, że w imię lepszej, ale niepewnej przyszłości będziemy poświęcać sporo energii zwykle zużywanej na sprawy aktualne. Te wybory - dotyczące tego, ile wydajemy, ile odkładamy, a także tego, ile czasu poświęcamy najbliższym, a ile na pracę, będą frustrujące i niejednoznaczne.


Władca horoskopu, Jowisz, jest w domu VI w Bliźniętach - pracy, którą trzeba będzie wykonać  na już, będzie bardzo dużo, sporo z niej będzie polegało na załatwianiu papierkowej & urzędowej roboty - należy się np. spodziewać poprawiania PIT-ów, bo coś zostało pisane w niewłaściwą rubrykę etc. Osoby, które mają cykliczne  kłopoty z drogami oddechowymi, powinny zawczasu zadbać o stosowne środki, ponieważ mogą spodziewać się nawrotu objawów (Lilith na DSC  w VI domu).

Najściślejsze aspekty Księżyca to zerowy separacyjny kwintyl do Saturna (samograniczenia są konieczne, jeśli ma nastąpić wzrost lub przetrwanie), separacyjny jednostopniowy trygon do Wenus w Byku w IV domu (udane remonty wykonywane ze względów praktycznych i estetycznych; będą droższe niż się spodziewamy) i aplikacyjna trzystopniowa kwadratura do Prozerpiny w III domu (zero czasu na życie towarzyskie, denerwujące ograniczenia uprawiania sportu wynikające  z odnawiających się kontuzji - uwaga na kości, więzadła i ścięgna).


w w Byku uściśli się 10 maja o godz. 2:28 w domu III, a pełnia w Bliźniętach  w domach VI - XII o godz.  6:24; z nowiem wiąże się obrączkowe zaćmienie Słońca, widoczne jedynie na półkuli południowej (Australia, Nowa Zelandia, Indonezja, Papua Nowa Gwinea, Wyspy Salomona). Domifikacja i czas: Warszawa. 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.).

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 ZnakGodziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
Koziorożec
14:2129 kwietnia16:07 1 maja
Wodnik
 16:19 1 maja6:24 3 maja
Ryby
20:25  3 maja18:005 maja
Baran
3:03
6 maja14:40
7 maja
Byk
12:09
8 maja2:28
10 maja
Bliźnięta
23:21
10 maja15:32
12 maja
Rak
11:57
13 maja14:14
15 maja
Lew
0:38
16 maja6:35
18 maja
Panna
11:33
18 maja18:48
20 maja
Waga
19:07
20 maja9:35
22 maja
Skorpion22:55
22 maja15:55
24 maja
Strzelec23:49
24 maja12:22
26 maja
Koziorożec
23:28
26 maja20:40
28 maja
 Wodnik23:48

28 maja
1:57
31 maja
 Ryby
2:30

31 maja
6:30
 2 czerwca
 Baran 8:332 czerwca
8:09
4 czerwca

 

Józefina Jagodzińska,
11.IV.2013, Warszawa

 

Przeglądasz: Księżyc w znakach maj 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa