UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Wolność nie włazi w człowieka po przeczytaniu książek. Wolność przychodzi po spotkaniu drugiego wolnego człowieka. Kiedy niewolnik spotka człowieka wolnego albo go za tę jego wolność znienawidzi, albo sam staje się wolny."

ks. Józef Stanisław Tischner

Neptun

Jesteś w: Słownik ezoteryczny » N


NeptunNeptun (łac. Neptunus) - dziewiąta, jeśli liczyć planetę karłowatą Ceres, planeta Układu Słonecznego, aktualnie uznawana za ostatnią - wszystkie następne obiekty mają albo status nieustalony, albo status planet karłowatych.

Neptun jest trzecią do masy planetą i czwartą pod względem średnicy Układu Słonecznego.

Neptun jest pierwszą planetą, której istnienie najpierw udowodniono matematycznie, a dopiero potem odkryto na niebie dzięki teleskopom.Na jego istnienie wskazywały zakłócenia w obserwowanym przez astronomów obiegu Urana wokół Słońca.

Planeta zyskała nazwę od znanego z mitologii grecko-rzymskiej patrona wiosennych deszczów, zmian pogodowych, trzęsień ziemi,  mórz,  żeglarzy i wyścigów konnych. Mitologicznie jest związany ze Słońcem i Księżycem - jego działania sejsmiczne stworzyły wyspę Delos po to, by tytanida Leto mogła urodzić w spokoju bliźniacze rodzeństwo - Apollina i Artemidę. Astrologicznie łączy się Neptuna z Księżycem - poprzez podobieństwo dotyczące uczuć oraz z Wenus - poprzez wspólne zainteresowanie sprawami związanymi z miłością, romantyką, marzeniami.

Jest to druga po Uranie planeta pokoleniowa, z obiegiem  ~165 lat - i pierwsza, której działanie nie jest w pełni zrozumiałe dla ludzi, jako że znakomita większość nie dożywa wiele więcej, niż do połowy cyklu Neptuna. Działanie Neptuna wiąże się ze stylem życia, ruchami humanitarnymi,  prawami tych, którzy głosu nie mają, intuicją, duchowością, objawieniami, badaniami ludzkiej psyche i problemami psychicznymi, a także zbiorowymi marzeniami na jawie takimi jak  musical, balet, teatr, film i zbiorowymi koszmarami takimi jak rzezie, masakry, wojny domowe, wojny religijne etc.

Za moment jej odkrycia przyjmuje się datę 23 września 1846 i astronoma Johanna Gottfrieda Galle, poczynionemu dzięki obliczeniom Le Verriera, znane są jednak rysunki Galileusza z 1612 i 1613 roku, które wskazują na to, że obserwował koniunkcję Neptuna z Jowiszem, jednak uznał ją za gwiazdę stałą. Galle obserwował Neptuna w koniunkcji z Saturnem.
 
 
Ogólnie przyjętą nazwę planety zaproponował  Encke i F. Struve i przyjęto tę nazkilka miesięcy po odkryciu, pod koniec 1846 roku. Początkowo proponowane nazwy to:

- Janus (J. Galle, 1846),
- Oceanus (Challis),
- Le Verrier
(U. Le Verrier i F. Arago).
 
 
 
Kategoria: Astrologia & horoskop.
Przeglądasz: Neptun / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa