UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Mahatma Gandhi

Księżyc w znakach czerwiec 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w czerwcu 2013 zaczyna swój bieg w  12 stopniu Ryb w I domu, w bardzo ładnej koniunkcji  z NeptunemCo na to astrologia? To będzie bardzo udany, szczęśliwy miesiąc dla wszystkich osób, które mają mocną obsadę znaków wodnych. Należy spodziewać się spełnienia bardzo osobistych, prywatnych życzeń, zarówno tych dotyczących życia osobistego, jak i spełniania się marzeń, aczkolwiek w sposób zaskakujący i obfitujący w przeszkody, które trzeba będzie pokonać - Księżyc jest w kwadraturze do Słońca, znajdującego się w IV domu, a więc przeszkody będą wynikały przede wszystkim z oporu rodziny, tradycji, jak i obowiązków domowych. Najefektywniejsze będą kompromisy i negocjacje. Najbardziej skonfliktowane będą ludzie z mocną obsadą Ryb i Bliźniąt.  Osobom, które będą tworzyć nowe związki w tym miesiącu, przeszkodą będą przede wszystkim odmienne modele rodzinne.

Władca Księżyca, Neptun, Tworzy wielki, aplikacyjny trygon z Saturnem w Skorpionie i Merkurym w Raku, łącząc domy I, V i IX - to będzie szczęśliwy, twórczy okres dla osób, które są w jakikolwiek sposób kreatywne, a szczególnie dla tych, które piszą. Wiele par podejmie w tym miesiącu decyzję o poczęciu dziecka - Jowisz przechodzi do Raka pod koniec czerwca, co wesprze tę drogę realizacji


Władcy horoskopu, Saturn i Uran, są w II i VIII domu, co wskazuje, że ustalenia finansowe, w tym spłacanie długów i wspólne oszczędzanie, będą warunkowały powodzenie innych spraw, co nie będzie łatwe, ponieważ Uran w II domu mówi o niespodziewanych, natychmiastowych i niezbędnych wydatkach. Spora część tych wydatków będzie dotyczyła niezbędnych remontów, które będą miały tendencję do wykraczania poza niezbędne na tory estetyczne, modne i prestiżowe, co już koniecznością nie będzie, ale łatwo będzie się na nie wydawać pieniądze (Uran jest w dwadzie Lwa, w trygonie do Słońca w IV domu).

Wszystkie większe aspekty Księżyca są separacyjne, co jasno wskazuje, że większość wydarzeń czerwcowych będzie kontynuacją majowych aktywności, decyzji i spotkań.  Dwa aplikacyjne aspekty są za to ścisłe i przyjemne. Księżyc tworzy nonagon do Prozerpiny w II domu, co wskazuje, że osoby z silną obsadą Ryb i Barana mogą się spodziewać poprawy swojej kondycji finansowej - szczególnie dotyczy to płci pięknej. Drugi aplikacyjny aspekt Księżyca to tridecyl do Merkurego w V domu, co podbija artystyczne, kreacyjne możliwości tego miesiąca.


w w Bliźniętach uściśli się 8 czerwca o godz. 17:56:19 na szczycie VIII domu, a pełnia w Koziorożcu 23 czerwca, na 3 dni przed ingresem Jowisza do Raka, w domach III-IX o godz. 13:32:15 Domifikacja i czas: Warszawa. 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

 

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 ZnakGodziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
Ryby
2:3031 maja6:302 czerwca
Baran
 8:332 czerwca 8:094 czerwca
Byk
17:53
4 czerwca15:25
5 czerwca
Bliźnięta
5:32
7 czerwca10:29
9 czerwca
Rak
18:16
9 czerwca23:15
10 czerwca
Lew
6:56
12 czerwca13:14
14 czerwca
Panna
18:26
14 czerwca23:26
16 czerwca
Waga
3:19
17 czerwca5:55
19 czerwca
Skorpion8:38
19 czerwca21:16
20 czerwca
Strzelec10:31
21 czerwca9:08
 23 czerwca
Koziorożec
10:08
23 czerwca4:24
25 czerwca
 Wodnik9:26
25 czerwca
15:08
26 czerwca
 Ryby
10:32
27 czerwca
2:16
29 czerwca
 Baran15:06
29 czerwca 8:48
1 lipca
 Byk 23:431 lipca
 17:513 lipca
 Bliźnięta11:22
 4 lipca
 14:306 lipca

 

Józefina Jagodzińska,
8 maja 2013, Warszawa

 

 

Przeglądasz: Księżyc w znakach czerwiec 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa