UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Wina wyznana - na pół darowana."

przysłowie włoskie

Księżyc w znakach lipiec 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w lipcu  2013 zaczyna swój bieg w  siedemnastym stopniu Barana w I domu, w koniunkcji z Uranem i Prozerpiną. Co na to astrologia? To będzie miesiąc podejmowania samodzielnych, nagłych i znaczących w długim dystansie decyzji, które będą dotyczyć przede wszystkim poprawy sytuacji finansowej.

Władca Księżyca, Mars, znajduje się w Bliźniętach w trzecim domu, jest też władcą horoskopu. Mars jest w koniunkcji z Pallas sekstylu do Księżyca, więc należy spodziewać się, że wybory te  będą wypływały i z rozwoju sytuacji, i z wpływów otoczenia, i z poczucia, że działanie w zgodzie ze sobą to najlepsza możliwa droga. Nie będą to decyzje przemyślane - Księżyc i Mars mają aspekty nieharmonijne - a podejmowane pod wpływem impulsu oraz propozycji innych ludzi. Merkury jest w V domu, co wskazuje na konflikt pomiędzy samorealizacją i sprawami towarzyskimi a kreacją, romansami i sprawami związanymi z dziećmi - niewielu ludzi podoła wszystkiemu, co by chcieli zrobić w tym miesiącu. Merkury jest w Raku w stellum z Wenus, Westą i Ceres, co wskazuje, że sprawy rodzinne  (na szczęście także te przyjemne) będą odciągały nas od tego, co jest dla nas ważne jako indywidualnych jednostek

Najściślejszy aspekt Księżyca to ładny, jednostopniowy aplikacyjny kwintyl do Jowisza w pierwszym stopniu Raka, co wskazuje, że napięcia na tle jednostka - rodzina da się ku zdziwieniu wszystkich pogodzić, chociaż część spraw będzie się ciągnęło o wiele za długo, jak na gust wszystkich zainteresowanych, co jednak nie powinno dziwić przy rozbieżnych celach.

Jowisz jest w IV domu, już w Raku, w koniunckcji z Lilith na IC i tworzy Wielki Trygon z Neptunem w Rybach w XII domu i Saturna w VII - przy takim połączeniu nalezy spodziewać się ogromnej ilości zaręczyn, wesel, ślubów, tych ostatnich często przyspieszonych oraz wszelkich innych imprez o charakterze rodzinnym. Ich główną wadą będą wydatki, reszta natomiast będzie zdecydowanie ponad zwykłą miarę dobra.
Osoby z mocną obsadą znaków wodnych, a zwłaszcza Ryb, będą wspominać ten miesiąc jako fantastyczny czas, kiedy spełniło się im nie jedno, a kilka wielkich marzeń. Neptun jest w XII domu, a więc będzie to dotyczyło zarówno życia osobistego, jak i pracy.


w w Raku uściśli się 8 lipca o godz. 17.56 w XI domu w koniunkcji z Merkurym, w opozycji do Plutona w Koziorożcu i kwadratach do Urana i Prozerpiny w Baranie - osoby z obsadzonym II dekanatem Wagi będą pomagać rozwiązywać istniejące niedobory, tak natury przyjacielskiej, jak i biznesowej. Pełnia w Wodniku 22 lipca, w domach I - VII o godz. 20.15; razem z Saturnem w Skorpionie w IX domu i Prozerpiną w Baranie w II światła stworzą dwa nie łączące się ze sobą Półkrzyże - istotną pomocą będą w tym czasie osoby  z obsadzonym III dekanatem Wagi i I dekanatem Byka.  Wpływ Saturna złagodzony jest trwającym na niebie Wielkim Trygonie w znakach wodnych, którego jest częścią. Domifikacja i czas: Warszawa. 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 ZnakGodziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
Ryby
10:3227 czerwca
2:1629 czerwca
Baran
15:0629 czerwca8:481 lipca
Byk
 23:431 lipca17:513 lipca
Bliźnięta
11:22  4 lipca14:306 lipca
Rak
00:14 7 lipca13:448 lipca
Lew
12:48 9 lipca21:5411 lipca
Panna
00:12 12 lipca17:2613 lipca
Waga
09:41 14 lipca05:1816 lipca
Skorpion16:24 16 lipca13:1318 lipca
Strzelec19:54 18 lipca17:00 20 lipca
Koziorożec
20:39 20 lipca17:5321 lipca
 Wodnik20:07 22 lipca16:0123 lipca
 Ryby
20:22 24 lipca20:4325 lipca
 Baran23:29 26 lipca 04:1928 lipca
 Byk06:43 29 lipca17:58
30 lipca
 Bliźnięta17:42 31 lipca 14:30sierpnia
 Rak 06:29 3 sierpnia 18:481 sierpnia
 Lew 18:58 5 sierpnia 08:49 5 sierpnia
Panna
 05:57  8 sierpnia 23:51 6 sierpnia

 

Józefina Jagodzińska,
23-29.V.2013, Warszawa

 

Przeglądasz: Księżyc w znakach lipiec 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa