UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Wpierw wierzy się we wszystko bezkrytycznie, potem przez krótki czas wierzy się z zastrzeżeniami, potem nie wierzy się wcale i w końcu wierzy się znowu we wszystko, ale przytacza się powody, dla których się wierzy."

Georg Christoph Lichtenberg

Księżyc w znakach sierpień 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w sierpniu  2013 zaczyna swój bieg w  ósmym stopniu Bliźniąt w I domu w koniunkcji z Ascendentem.  Co na to astrologia? Będzie to miesiąc, który upłynie w nieco nerwowej atmosferze, wypełniony codziennymi sprawami, z dużym naciskiem na spotkania ze znajomymi w większym gronie. Księżyc jest w kwadraturze do Neptuna w XI domu, co sprawi, że będą pojawiały się zgrzyty w relacjach z przyjaciółmi / osobami, które do tej pory uważaliśmy za przyjaciół. Będziemy też przyjemnie zdziwieni kimś, kogo do tej pory uważaliśmy za zwykłego znajomego, bo okaże się, że jest bardziej zaangażowany, uczynny i życzliwy niż osoby uważane  zwyczajowo za przyjaciół - innymi słowy  czekają nas przetasowania w życiu towarzyskim. Sprawa ta będzie odczuwalna przede wszystkim dla ludzi z obsadzonym znakiem Bliźniąt, Lwa, Skorpiona i Ryb.

Słońce jest w sekstylu do Księżyca,  IV domu, w koniunkcji z Westą i Ceres - taki układ sugeruje, że wiele osób poświęci sierpień  na remonty, a w mniej pozytywnej realizacji zamiast jechać na urlop będą nadganiały w jego trakcie zaległości albo będą musiały skrócić wypoczynek na rzecz zobowiązań zawodowych. Jednak remonty poczynione w tym czasie przyniosą wspaniałe efekty - mieszkania i domy nabiorą jakości i klasy związanej ze znakiem Lwa. Warto zatem poświecić na remont swój czas i pieniądze, ponieważ to będzie udana inwestycja.

Władca Księżyca, Merkury, znajduje się tak jak w lipcu w znaku Raka, w trzecim domu, jest też władcą horoskopu, tak że napięcia związane z samorealizacją oraz tożsamością zaostrzą się i przybiorą przede wszystkim formę wojen między idealizowana tradycją i historią (znak Raka) a wyzwaniami dnia dzisiejszego i nowoczesnością (znak Bliźniąt).

Merkury jest w stellum z Marsem, Jowiszem, Pallas i Lilith, które rozlewa się na II i III dom. Kontakty towarzyskie, które będą przczyną tak radości, jak i przykrości, o czym stoi powyżej, będą przyjemne tym bardziej, im mniej związane z kwestiami materialnymi - część "przyjaźni" może się w tym czasie skończyć ze względu na to, że np. jedna ze stron ma zbyt niski status społeczny. Niekoniecznie finansowy (w II domu jest  nie tylko Jowisz, ale też Lilith + Pallas w II domu) ale okaże się, że brak jej kapitału kulturalnego takiego jak np. zasady dobrego wychowania, takt, wreszcie ma kompromitujące poglądy (np. skrajności takie jak  mizoginia, stosunek do in vitro czy nacjonalizm - generalnie resentymenty związane z fobiami na tle kobiet / dzieci / ojczyzny - Merkury na Marsie i Lilith). Mars i Merkury są w III domu, więc należy się spodziewać scysji i plotek w kręgu towarzyskim dotyczących takich różnic oraz agresywnych postaw wobec tych, o których domniemuje się, że kalają własne gniazdo czy to rodzinne, czy to narodowe. Merkury jest położony nieharmonijnie do Księżyca, za to jest w trygonie znakowym do Neptuna i dlatego należy się spodziewać, że pozostaną jedynie te znajomości, gdzie istnieje wspólny światopogląd / kompatybilne życie duchowe.

Najściślejszy aspekt Księżyca to zerowy bikwintyl do Plutona. Jest to aspekt konstruktywny, sprzyjający przedsięwzięciom, które są związane z twórczym pisaniem, edukacją na każdym poziomie, szczególnie językową, wyjazdami za granicę w góry (Pluton w Koziorożcu na granicy VIII i IX domu) oraz odkładaniem pieniędzy na edukację. Osoby takie skorzystają najwięcej z nieharmonijnych, rozpraszających energii tego miesiąca, a same aktywności będą przynosić owoce przez długi czas.


w w Lwie uściśli się 6 sierpnia o godz. 23:50 w IV domu, w zerowej koniunkcji  z Westą i 6-stopniowej z Ceres, w ładnym trygonie do Urana w XII domu. Pełnia w Rybach uściśli się 21 sierpnia, w domach I/II i VIII o godz
. 3.44 - Słońce nadal będzie w luźnej koniunkcji z Westą, Ceres a także Merkurym, a Księżyc w koniunkcji przez  znaki z Neptunem w Rybach. Ryby czekają w tym miesiącu korzystne, chociaż kosztujace więcej, niz by chciały zmiany domowe - dla niektóych łącznie z przeprowadzką. Lwy i Wodniki zostaną natomiast zaskoczone długo wyczekiwanymi zmianami na lepsze - dotyczy to szczególnie osób urodzonych w III dekadzie znaków.

D
omifikacja i czas: na Warszawa. 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
Byk
06:43 29 lipca 17:58 30 lipca
Bliźnięta
17:42 31 lipca  14:30 lipca
Rak
 06:29 3 sierpnia 18:48 1 sierpnia
Lew
 18:58 5 sierpnia  08:49  5 sierpnia
Panna
 05:57  8 sierpnia 23:51  6 sierpnia
Waga
15:08 10 sierpnia 00:05 10 sierpnia
Skorpion 22:18 12 sierpnia 03:29 12 sierpnia
Strzelec 03:04 15 sierpnia 23:30 14 sierpnia
Koziorożec
05:25 17 sierpnia 19:32 16 sierpnia
 Wodnik 06:06 19 sierpnia 20:26 18 sierpnia
 Ryby
06:43 21 sierpnia 03:45 21 sierpnia
 Baran 09:13 23 sierpnia 03:38 23 sierpnia
 Byk 15:13 25 sierpnia  12:01 25 sierpnia
 Bliźnięta 01:08 28 sierpnia 00:58 28 sierpnia
 Rak 13:33 30 sierpnia  06:44 29 sierpnia
 Lew 02:01 2 września 02:06 1 września
Panna
12:43 4 września 19:52
3 września
 Waga 21:12

6 września

 12:10

 6 września

 Skorpion  3:44  9 września 22:46
8 września 

 

Józefina Jagodzińska,
20 - 31.VII.013, Warszawa

 

Przeglądasz: Księżyc w znakach sierpień 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa