UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Nie wiesz, jak wielki jest ciężar, którego nie niesiesz."

przysłowie afrykańskie

Ksieżyc w znakach październik 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w październiku  2013 zaczyna swój bieg w 19 stopniu Lwa, w koniunkcji z Marsem w II domu. Słońce jest w Wadze w domu IV, a Wenus  w Skorpionie w domu V. Co na to astrologia? Całość wskazuje, że ważne będą w tym miesiącu sprawy finansowe, które nie będą szły w sposób oczekiwany szczególnie dla osób z mocno obsadzonym II i III dekanatem Lwa. To po wrześniu następny miesiąc z kwadraturą Wenus i Księżyca - tym razem jednak ani Księżyc, ani Wenus nie są ani we własnych, ani w przyjaznych dla siebie znakach, co wskazuje, że problemy dotyczące wzajemnych relacji kobiet będą narastały, narastać też będż kłopoty z pogodzeniem stylu życia ze związanymi z nim, wydatkami, czyli generalnie z życiem ponad stan. Pojawiają się dwa dodatkowe czynniki - konflikty damsko - męskie na tle finansów i stylu życia (kwadrat Wenus - Mars) oraz łagodząca negatywne wpływy Ceres we własnym znaku. Taka konfiguracja wskazuje na dwa rodzaje kłopotów - trudne negocjacje finansowe i trudności w uzyskaniu większych zysków lub podwyżek, które przydałyby się na rodzinę, która już się powiększyła lub wkrótce się powiększy oraz na kłopoty w utrzymaniu status quo mężczyznom (Mars), którzy wiodą podwójne życie ze względu na to, że sprawa wyjdzie na jaw. Każda z tych spraw będzie wywoływała głośne, dramatyczne kłótnie.

Najściślejsze aspekty Księżyca to jednostopniowy aplikacyjny kwintyl do Merkurego w Skorpionie i jednostopniowy separacyjny półsekstyl do Jowisza w Raku. Pierwszy aspekt pokazuje, że sprawy domowe, szczególnie dotyczące młodszych członków rodziny, także te związane z edukacją, będą szły dobrze, natomiast drugi podbija wymienione wcześniej problemy finansowe - pieniądze będą rozchodzić się jak woda, także na zaległości z wcześniejszych miesięcy.


w w Wadze uściśli się 5 października o godz.  2.34 w jeszcze w II domu, na szczycie III, tworząc Wielki Krzyż w znakach kardynalnych razem z Uranem, Jowiszem i Plutonem. Pełnia w Baranie 19 października, w domach IX - III o godz. 1.37, Księżyc będzie  w koniunkcji z Prozerpiną, a sama pełnia utworzy razem z Jowiszem w XI domu Półkrzyż z pustym ramieniem w Koziorożcu. Domifikacja i czas: Warszawa. 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
Rak
21:24 26 września 13:21 26 września
Lew
09:57 29 września
09:30 29 września
 Panna 20:521 października
 06:48 1 października
 Waga04:59
 4 października 20:57 3 października
Skorpion 10:33 6 października 00:28 6 października
Strzelec 14:21 8 października 06:54 8 października
Koziorożec
17:17 10 października 12:10 10 października
 Wodnik 20:00 12 października 02:04 12 października
 Ryby
23:06 14 października 22:28 14 października
 Baran 03:17 17 października 09:15 16 października
 Byk 09:27 19 października 01:38 19 października
 Bliźnięta 18:14 21 października 23:02 20 października
 Rak 05:36 24 października  02:35 23 października
 Lew 18:12 26 października 22:31 25 października
Panna
05:45 29 października 13:26 28 października
 Waga 14:22

31 października

 03:38

31 października

 Skorpion 19:35 2 listopada
13:47 2 listopada
 Strzelec22:14 4 listopada 05:23 4 listopada
 Koziorożec  23:446 listopada
 17:485 listopada

 

Józefina Jagodzińska,
22.VIII.2013, Warszawa

 

Przeglądasz: Ksieżyc w znakach październik 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa