UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Wszystko jest trucizną, decyduje tylko dawka."

Paracelsus

Księżyc w znakach listopad 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w listopadzie  2013 zaczyna swój bieg w 5 stopniu Wagi, w koniunkcji przez znaki z Ceres w ostatnim stopniu Panny. Księżyc  znajduje się II domu razem z Ceres i Westą, w opozycji do Urana w Baranie. Co na to astrologia? Taki układ wskazuje, że najważniejsze sprawy tego miesiąca, które będziemy porządkować wedle ich ważności to finanse domowe oraz inne wspólne wydatki. Nie chodzi tu bynajmniej tylko o kupowanie  prezentów na święta, ale o zmiany w sposobie wydawania pieniędzy na rozsądniejszy oraz inwestycje, które zaowocują w przyszłości. Te ostatnie będą dotyczyć nakładów na zdrowie, w tym na wszelkie operacje/zabiegi wydłużające długość i jakość życia oraz oszczędności/lokaty przeznaczone na przyszłość dzieci.

Najściślejszy aspekty Księżyca to trzystopniowy separacyjny kwinkunks do Neptuna w VII domu, który będzie sprzyjał wszelkim kreacjom artystycznym, romantycznych znajomościom oraz współpracy biznesowej, zakładaniu dochodowych spółek etc.

Władczynią Księżyca jest Wenus w Strzelcu, która znajduje się IV/V domu, co podkreśla, że wydatki będą szły na dom oraz na dzieci, a w tym na ich edukację. Kwadratura Wenus do Ceres wskazuje, że będzie istniało pewne napięcie pomiędzy możliwościami nabywczymi a tym, czego byśmy chcieli - trzeba będzie ustalić  hierarchię ważności i zrezygnować z rzeczy mniej ważnych.

Ascendent znajduje się w ostatnim stopniu Lwa, a Słońce w Skorpionie w koniunkcji z Merkurym i Saturnem w III domu, co wskazuje z jednej strony na wielkie ambicje, a z drugiej na mnóstwo uwarunkowań i konieczności, które będą nas sprowadzały na ziemię i urealniały nasze oczekiwania, także dzięki rozmowom z ludźmi w podobnej sytuacji. Mars w I domu w Pannie, w sekstylu do Słońca daje nadzieję, że znajdziemy energię do przezwyciężania problemów dnia codziennego i do  produktywnego działania, jednak należy się spodziewać scysji na gruncie zawodowym, dotyczących podziału obowiązków i płatności.


w w Skorpionie uściśli się 3 listopada o godz.  13:49 w VIII domu, w koniunkcji z Merkurym i Saturnem, jako ogniskowa bisekstylu z Marsem i Plutonem. Pełnia w Byku uściśli się 17 listopada, w domach XII - VI o godz. 16:15, Księżyc będzie w trygonie do Marsa. Domifikacja i czas: Warszawa. 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
Lew
18:12 26 października 22:31 25 października
 Panna05:4529 października13:2628 października
 Waga14:2231 października 03:3831 października
Skorpion 19:35 2 listopada 13:47 2 listopada
Strzelec 22:14 4 listopada 05:23  4 listopada
Koziorożec
 23:44 6 listopada  17:48 5 listopada
 Wodnik 01:30 9 listopada 08:39 8 listopada
 Ryby
04:36 11 listopada 06:57 10 listopada
 Baran 09:39 13 listopada 15:34 12 listopada
 Byk 16:49 15 listopada 21:57 14 listopada
 Bliźnięta 02:07 18 listopada 16:16 17 listopada
 Rak 13:23 20 listopada 16:59 19 listopada
 Lew 01:56 23 listopada 08:11 22 listopada
Panna
14:11 25 listopada 09:59 24 listopada
 Waga 00:00

28 listopada

12:44

27 listopada

 Skorpion 06:03 30 listopada 12:14 29 listopada
 Strzelec08:312 grudnia
02:34
2 grudnia
 Koziorożec 08:49
4 grudnia
04:45
4 grudnia

 

Józefina Jagodzińska,
X-XI.2013, Warszawa

 

Przeglądasz: Księżyc w znakach listopad 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa