Mars w Wadze 2013 - 2014

Autorka: Józefina Jagodzińska

Mars i Wenus z Kupidem i psem - Paolo VeroneseJutro, czyli 7 grudnia 2013 o 21.41 Mars zmieni znak pozostanie w Wadze na prawie 8 miesięcy, do 27 lipca 2014 roku. Ingres Marsa do znaku Wagi następuje po tygodniu, kiedy mieliśmy kolejno nów w Strzelcu we wtorek, koniunkcję Księżyca z Plutonem w Koziorożcu (środa w nocy), a więc nie jest to łatwy tydzień - osoby starsze i schorowane po takim nowiu często schodzą ze świata, jak Nelson Mandela [*], a to co dzieje się z pogodą każdy widzi - o huraganie pełno we wszystkich mediach. Zmiany pogody bardzo często następują po pełni i po nowiu, a jeśli dołoży się do tego jeszcze inny wystarczająco mocny czynnik, mamy ekstrema pogodowe.

Moment ingresu Marsa jest bardzo interesujący - władczyni Marsa, Wenus, mimo że jest w kwadraturowym, konkurującym znaku do Wagi, Koziorożcu, tworzy do Marsa trygon przez znaki. Co na to astrologia?  Paradoksalnie, w ciągu tych ośmiu miesięcy harmonia będzie powstawać z elementów sprzecznych :) To dobra wiadomość, w pierwszej kolejności dla Wag, Baranów, Wodników i Bliźniąt.

Jak widać na radixie, owa harmonia będzie w Polsce związana przede wszystkim z pracą, sprawami finansowymi i samorealizacją - Mars jest w II domu, Wenus w V. Najściślejszy aspekt Marsa to aplikacyjny kwintyl do Jowisza na Lilith w XI domu - sporo osób zdecyduje się w tym czasie  na kolejne dziecko, wejść w ponowne związki i nawiązywać współpracę, mimo świadomości codziennych kłopotów, jakie będą się  z tym wiązały, ponieważ zyski będą większe niż straty - Wenus jest w opozycji do Jowisza. Ze względu na położenie Księżyca z Juno Wodniki urodzone w II i III dekanacie będą wchodzić w relacje miłosne, często związane  z miejscami, gdzie pracują. Barany mają szansę na zwiększenie dochodów - o ile będą negocjować stawki. Bliźnięta utrzymają dotychczasowe status quo zawodowe. Wagi natomiast będą wykonywać w tym czasie bardzo wiele mrówczej pracy, która przyniesie w przyszłości większe i nagłe zyski, większe, niż mogłyby się spodziewać w tej chwili, ponieważ wiele ich działań będzie się kumulować.

Ascendent w momencie ingresu przypada na końcówkę znaku Panny, a władczyni horoskopu, Ceres, znajduje się tak jak i Mars, w domu II, w znaku Wagi, co sugeruje, że do lipca będziemy wszyscy bardzo zajęci tym, żeby wypracować sobie taką pozycję zawodową i dochody, które pozwolą nam w przyszłości na więcej czasu wolnego na życie towarzyskie i relację z partnerem.

Domifikacja i czas: Warszawa. Zobacz także: Mars w znakach 2014.

Radix ingresu:Józefina Jagodzińska,
6.XII.2013, Warszawa


 

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.