UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Kto potrafi cieszyć się z małych rzeczy, mieszka w ogrodzie pełnym szczęśliwości."

Phil Bosmans

Księżyc w znakach styczeń 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w styczniu 2014 zaczyna swój bieg w 3 stopniu Koziorożca w III domu, tuż przed nowiem. Najściślejszy aspekt Księżyca to aplikacyjny zerowy sekstyl do Neptuna w domu V. Razem i osobno będziemy w tym miesiącu walczyć o zbalansowanie życia prywatnego z zawodowym. Jest to sprawa szczególnie istotna dla par i rodzin z dziećmi - Neptun jest w koniunkcji z Juno.


Władcami Księżyca są Saturn w Skorpionie i Uran w Baranie, pierwszy w domu II, drugi w domu VI. Co na to astrologia? Obydwa położenia świadczą o konieczności zaciśnięcia pasa, oszczędnościach, korzystaniu z wyprzedaży, kupnie jedynie rzeczy koniecznych, ale za trwałych oraz o poszukiwaniach dodatkowych zarobków. W połączeniu z ogromną potrzebą spotkania się z osobami, które uznajemy za ważne, które lubimy i kochamy styczeń obrodzi w domówki.

Ascendent znajduje się w Wadze, w koniunkcji z Marsem, co oznacza miesiąc spędzony aktywnie, przede wszystkim w pracy, niekoniecznie ciesząc się z tego, że aż tak wiele czasu trzeba jej poświęcać. Wiele osób będzie tak organizowało sobie czas, żeby załatwić lwią część roboty w pierwszych tygodniach stycznia po to, żeby znaleźć czas na spotkania towarzyskie, wyjścia i imprezy.  Te dwie tendencje - dużo pracy, tak zaległej, jak i wykonywanej na przyszłość oraz wyjścia i kontakty z innymi będą się przeplatały przez cały miesiąc. Dodatkowo, ponieważ władczyni Ascendentu, Wenus, jest w IV domu, w Koziorożcu, należy się spodziewać, że osoby, które będzie na to stać, korzystnie zmienią jeden z większych elementów wyposażenia domu na nowy, trwały i dobrej jakości. Na MC góruje Jowisz w Raku, na którym wyładowują się energie  Marsa, Słońca i  Urana, co wskazuje, że sprawy osobiste będą na pierwszym miejscu, a zawodowe będą jedynie dopełniającą je koniecznością.

w w Koziorożcu uściśla się 1 stycznia o godz.  12.14 w IX domu, w Wielkim Krzyżu z Plutonem, Marsem, Uranem i Jowiszem. Pełnia w Raku uściśla się 16 stycznia, o godz. 5:52,
w domach VII - I. Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
Strzelec 19:37 2 grudnia 14:54 29 grudnia
Koziorożec
20:01 31 grudnia
12:36
30 grudnia
 Wodnik 18:03
2 stycznia 12:12 2 stycznia
 Ryby
17:58
4 stycznia 02:47 4 stycznia
 Baran 20:45
6 stycznia 10:44 6 stycznia
 Byk 03:24
9 stycznia 17:22 8 stycznia
 Bliźnięta 13:26
11 stycznia 11:58 11 stycznia
 Rak 01:25
14 stycznia 22:33 12 stycznia
 Lew 14:00
16 stycznia 05:52 16 stycznia
Panna
02:23
19 stycznia 09:51 18 stycznia
 Waga 13:43

21 stycznia

 21:55

20 stycznia

 Skorpion 22:43
23 stycznia 04:50 23 stycznia
 Strzelec04:1326 stycznia14:55 25 stycznia
 Koziorożec 06:0428 stycznia23:02 27 stycznia
 Wodnik 05:33 30 stycznia 17:47 29 stycznia
 Ryby04:441 lutego17:4531 stycznia
  Baran 05:553 lutego 17:342 lutego

 

Józefina Jagodzińska,
XII.2013 - I.2014, Warszawa

 
Przeglądasz: Księżyc w znakach styczeń 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa