UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Każdy półprorok jest całym głupcem."

przysłowie hebrajskie

Księżyc w znakach grudzień 2013

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w grudniu  2013 zaczyna swój bieg w 11 stopniu Skorpiona, w stellum z Węzłem Północnym, Saturnem i Merkurym,  na granicy II i III domu. Początek miesiąca zbiega się z nowiem, tak więc miesiąc księżycowy pokrywa się w dużym stopniu z kalendarzowym. Co na to astrologia? To trudne połączenie, szczególnie w drugim domu - wydatki będą duże, w razie nie będą niespodziewane, ale niewystarczająco doszacowane. Wiele z nich będzie dotyczyło kosztów edukacji, podróży i profilaktycznej ochrony zdrowia.

Najściślejszy aspekt Księżyca
to z małych aspektów aplikacyjny ścisły półsekstyl do Ceres, a z wielkich sekstyl do Plutona. Ceres jest w Wadze, w I domu i podobnie jak Wenus na szczycie następnego domu. Pluton jest w Koziorożcu w IV domu. Aspekt między Ceres a Księzycem wskazują, że dużo czasu będą pochłaniały irytujące czynności związane z porządkowaniem i pozbywaniem się rzeczy niepotrzebnych. Osoby w związkach mogą doznawać frustrującego uczucia, że obowiązki nie wiadomo kiedy pożerają czas przeznaczony dla budowania i podtrzymywania więzi z partnerem. Sekstyl do Plutona w IV domu jednoznacznie wskazuje, że będziemy stawali w tym roku na głowach, żeby święta były tip-top, wszystko zgodnie z konwencjami bez względu na to, a może właśnie dlatego i specjalnie dla tych członków rodziny, którzy ciężko chorują albo są tak starzy, że istnieje obawa, że w następnym roku nie zasiądą z nami do stołów.

Władcami Księżyca są Mars i Pluton, które znajdują się w harmonijnych do Skorpiona znakach - w Pannie i w Koziorożcu - sprawy, którymi się identyfikujemy (Mars w I domu), dom i rodzina tak w wymiarze codziennym, jak i pokoleniowym (Pluton w IV) domu) oraz kwestie finansowe (Księżyc w II domu) będą współgrały - rodzina będzie jednością, także w trudnych sytuacjach. Będziemy sobie wzajemnie pomagać na różne sposoby, także finansowo.

Ascendent znajduje się w Pannie, w luźnej koniunkcji z Marsem. To będzie pracowity miesiąc, kiedy mamy mało czasu i spieszymy się, zeby zdążyć ze wszystkim do tego stopnia, że rzadko będziemy marnować czas na sprzeczki, wyciągając jedynie wnioski na przyszłość z tego, że ktoś próbował utrudniać nam życie. Mars jest w trygonie do Wenus w IV domu - obydwie planety są w znakach ziemskich, a więc nikt nie będzie podejmował pochopnych decyzji, a wściekłość wynikająca z różnych nerwowych sytuacji będzie wykorzystywana twórczo w pracy, ogarnianiu domu oraz w lekcjach poglądowych dla dzieci, jak należy postępować spornych, nerwowych sytuacjach oraz w twórczości (Wenus jest na granicy domu V).


w w Strzelcu uściśli się 3 grudnia o godz.  1:22 w III domu, w trygonie do Urana w VII domu. Pełnia w Bliźniętach uściśli się 17 grudnia, w domach IV-X o godz. 10:28, w trygonie do Prozerpiny w II domu. Domifikacja i czas: Warszawa. 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
 Waga00:0028 listopada 12:4427 listopada
Skorpion 06:03 30 listopada 12:14 29 listopada
Strzelec 08:31 2 grudnia 02:34  2 grudnia
Koziorożec
08:49
4 grudnia  04:45
4 grudnia
 Wodnik 08:53
6 grudnia 06:31 6 grudnia
 Ryby
10:34
8 grudnia 13:11 7 grudnia
 Baran 15:05
10 grudnia 07:41 10 grudnia
 Byk 22:40
12 grudnia 16:37 12 grudnia
 Bliźnięta 08:41
15 grudnia 03:54 15 grudnia
 Rak 20:17
17 grudnia 10:28 17 grudnia
 Lew 08:48
20 grudnia 05:37 20 grudnia
Panna
21:19
22 grudnia 14:25 22 grudnia
 Waga 08:17

25 grudnia

 04:55

25 grudnia

 Skorpion 15:58
27 grudnia 12:00 27 grudnia
 Strzelec19:37
29 grudnia14:54 29 grudnia
 Koziorożec 20:01
 31 grudnia12:36 30 grudnia

 

Józefina Jagodzińska,
grudzień 2013, Warszawa

 

Przeglądasz: Księżyc w znakach grudzień 2013 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa