UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Kto nie spodziewa się miliona czytelników, nie powinien napisać ani jednej linijki."

Johann Wolfgang Goethe

Mars w znakach 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Mars ponad połowę 2014 roku spędza w znaku Wagi, co oznacza, że będzie w tym znaku retrogradował, wchodząc kilkakrotnie z innymi planetami w takie aspekty jak opozycja do Urana w Baranie oraz Wielki Krzyż z planetami społecznymi i pokoleniowymi w znakach kardynalnych. Układy te będą powodowały napięcia, także społeczne, które mogą wyprowadzić kilkakrotnie ludzi na ulice. Zwiększone napięcie będzie też powodowało, ze pierwsza połowa roku będzie obfitować w wypadki komunikacyjne oraz problemy techniczne z elektroniką i wszelkimi sprzętami mechanicznymi - ilość reklamacji, napraw i kupna nowego sprzętu w tym czasie wzrośnie tak w porównaniu z rokiem poprzednim, jak  miesiącami od sierpnia do grudnia br.

Co na to astrologia? Położenie Marsa w znaku Wagi nie jest najkorzystniejsze, co oznacza, że do lipca czeka nas wiele spięć z osobami, które uważają, że to co proponują, jest sprawiedliwe, kiedy w rzeczywistości będzie chodziło o postawienie na swoim.


Dla kogo ten tranzyt jest sprzyjający? Dla tych, którzy mają Marsa w Wadze, Bliźniętach i Wodniku - będą mieli do połowy lipca więcej energii, determinacji i siły przekonywania niż zwykle. Istotne jest, żeby ukierunkować ja na coś sensownego, a nie na słowne utarczki z innymi ludźmi.
Podobnie Mars będzie też działał na tych, którzy urodzili się ze Słońcem w znakach Powietrza lub mają stellum w jednych z tych znaków. Najsilniejszą, pozytywną  zmianę odczują właściciele Słońca, Marsa i Wenus w Wadze.

Osoby z Marsem/Słońcem/Wenus w Raku powinny przyłożyć większą uwagę do swojego ciała i samopoczucia w czasie kiedy Mars tranzytuje przez znak Wagi, ponieważ jednoczesna, choćby znakowa, opozycja tych obiektów do Plutona i kwadratura ze strony Marsa niesie różnorakie problemy, przede wszystkim zdrowotne, a przy jednoczesnych niekorzystnych tranzytach Wenus także uczuciowe i finansowe.

Mars w Wadze i Wenus w Koziorożcu tworzą w tym roku dwa długie tranzyty, które nie do końca pozostają ze sobą w zgodzie, mimo że moment ingresu Marsa łagodzi owe różnice i sprzeczne cele. Należy się spodziewać że osoby, które mają mocno obsadzone te dwa znaki będą toczyć spory, jak podzielić tort w tym roku, czyli premie, granty, zaszczyty itd. Po kilku latach, w których tort należał wyłącznie do Koziorożców ze względu na przejście Plutona do tego znaku, Wagi będą zdecydowanie lepiej adaptowały się do tego, że od tego roku nastąpi podział wpływów i kompromis. Tranzyty Marsa są wspierane przez planty dalsze, tak że ich efekty będą trwały o wiele dłużej, niż kilka miesięcy.

W 2014 roku Mars jest 43 dni w znakach ognistych (Strzelec); 41 dni w znakach ziemskich (Koziorożec);  aż 233 dni w znakach powietrznych, w tym 207 dni w Wadze oraz 48 dni znakach wodnych (Skorpion). Pobyt Marsa w Skorpionie, od 26 lipca do 6 września będzie ciężkim okresem ze względu na koniunkcję z Saturnem przebywającym w  tym znaku - to zły czas na wyjazdy wakacyjne, trudny dla starszych i schorowanych ludzi - ich dolegliwości będą się w tym czasie pogłębiać. Jest to też trudny moment dla osób z planetami osobistymi w Skorpionie, szczególnie dla dzieci i młodzieży - będą one narażone na różnego rodzaju ataki, w tym napaści fizyczne, kradzieże i wypadki. Ścisła koniunkcja Marsa z Saturnem  nastąpi 26 sierpnia, jednak trzeba uważać dwa tygodnie wcześniej i dwa tygodnie później, a więc praktycznie przez prawie cały czas pobytu Marsa w tym znaku. Tranzyt ten będzie pogłębiała obecność Ceres w Skorpionie. Sierpień i początek września nie jest dobrym terminem na planowanie wakacji - radzę zatem wyjeżdżać na urlop wcześniej lub później, żeby w newralgicznym czasie być na miejscu i trzymać rękę na pulsie.

Zobacz też: Mars w Wadze 2013 - 2014 oraz Wenus w Koziorożcu 2013 - 2014.

 

 

Mars, Wenus i Kupido, Pompeje, I w. n.e

 

 Mars w znakach  Direct
& retro
Daty ingresów
Dni
 Waga D7 grudnia 201324/231
WagaR
1 marca 2014
59/231
WagaD20 maja
148/231
Skorpion
D26 lipca
48
Strzelec
D13 września
43
Koziorożec
D26 października
41
Wodnik
D5 grudnia
26/38
Ryby
D12 stycznia 2015
12/38
Baran
D20 lutego 2015
39

 

 Józefina Jagodzińska,
 XII.2013 - I.2014, Warszawa

Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, planety osobiste. 

 

Przeglądasz: Mars w znakach 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa