Mars w znakach 2014

Autorka: Józefina Jagodzińska

 Mars ponad połowę 2014 roku spędza w znaku Wagi, co oznacza, że będzie w tym znaku retrogradował, wchodząc kilkakrotnie z innymi planetami w takie aspekty jak opozycja do Urana w Baranie oraz Wielki Krzyż z planetami społecznymi i pokoleniowymi w znakach kardynalnych. Układy te będą powodowały napięcia, także społeczne, które mogą wyprowadzić kilkakrotnie ludzi na ulice. Zwiększone napięcie będzie też powodowało, ze pierwsza połowa roku będzie obfitować w wypadki komunikacyjne oraz problemy techniczne z elektroniką i wszelkimi sprzętami mechanicznymi - ilość reklamacji, napraw i kupna nowego sprzętu w tym czasie wzrośnie tak w porównaniu z rokiem poprzednim, jak  miesiącami od sierpnia do grudnia br.

Co na to astrologia? Położenie Marsa w znaku Wagi nie jest najkorzystniejsze, co oznacza, że do lipca czeka nas wiele spięć z osobami, które uważają, że to co proponują, jest sprawiedliwe, kiedy w rzeczywistości będzie chodziło o postawienie na swoim.


Dla kogo ten tranzyt jest sprzyjający? Dla tych, którzy mają Marsa w Wadze, Bliźniętach i Wodniku - będą mieli do połowy lipca więcej energii, determinacji i siły przekonywania niż zwykle. Istotne jest, żeby ukierunkować ja na coś sensownego, a nie na słowne utarczki z innymi ludźmi.
Podobnie Mars będzie też działał na tych, którzy urodzili się ze Słońcem w znakach Powietrza lub mają stellum w jednych z tych znaków. Najsilniejszą, pozytywną  zmianę odczują właściciele Słońca, Marsa i Wenus w Wadze.

Osoby z Marsem/Słońcem/Wenus w Raku powinny przyłożyć większą uwagę do swojego ciała i samopoczucia w czasie kiedy Mars tranzytuje przez znak Wagi, ponieważ jednoczesna, choćby znakowa, opozycja tych obiektów do Plutona i kwadratura ze strony Marsa niesie różnorakie problemy, przede wszystkim zdrowotne, a przy jednoczesnych niekorzystnych tranzytach Wenus także uczuciowe i finansowe.

Mars w Wadze i Wenus w Koziorożcu tworzą w tym roku dwa długie tranzyty, które nie do końca pozostają ze sobą w zgodzie, mimo że moment ingresu Marsa łagodzi owe różnice i sprzeczne cele. Należy się spodziewać że osoby, które mają mocno obsadzone te dwa znaki będą toczyć spory, jak podzielić tort w tym roku, czyli premie, granty, zaszczyty itd. Po kilku latach, w których tort należał wyłącznie do Koziorożców ze względu na przejście Plutona do tego znaku, Wagi będą zdecydowanie lepiej adaptowały się do tego, że od tego roku nastąpi podział wpływów i kompromis. Tranzyty Marsa są wspierane przez planty dalsze, tak że ich efekty będą trwały o wiele dłużej, niż kilka miesięcy.

W 2014 roku Mars jest 43 dni w znakach ognistych (Strzelec); 41 dni w znakach ziemskich (Koziorożec);  aż 233 dni w znakach powietrznych, w tym 207 dni w Wadze oraz 48 dni znakach wodnych (Skorpion). Pobyt Marsa w Skorpionie, od 26 lipca do 6 września będzie ciężkim okresem ze względu na koniunkcję z Saturnem przebywającym w  tym znaku - to zły czas na wyjazdy wakacyjne, trudny dla starszych i schorowanych ludzi - ich dolegliwości będą się w tym czasie pogłębiać. Jest to też trudny moment dla osób z planetami osobistymi w Skorpionie, szczególnie dla dzieci i młodzieży - będą one narażone na różnego rodzaju ataki, w tym napaści fizyczne, kradzieże i wypadki. Ścisła koniunkcja Marsa z Saturnem  nastąpi 26 sierpnia, jednak trzeba uważać dwa tygodnie wcześniej i dwa tygodnie później, a więc praktycznie przez prawie cały czas pobytu Marsa w tym znaku. Tranzyt ten będzie pogłębiała obecność Ceres w Skorpionie. Sierpień i początek września nie jest dobrym terminem na planowanie wakacji - radzę zatem wyjeżdżać na urlop wcześniej lub później, żeby w newralgicznym czasie być na miejscu i trzymać rękę na pulsie.

Zobacz też: Mars w Wadze 2013 - 2014 oraz Wenus w Koziorożcu 2013 - 2014.

 

 

Mars, Wenus i Kupido, Pompeje, I w. n.e

 

 Mars w znakach  Direct
& retro
Daty ingresów
Dni
 Waga D7 grudnia 201324/231
WagaR
1 marca 2014
59/231
WagaD20 maja
148/231
Skorpion
D26 lipca
48
Strzelec
D13 września
43
Koziorożec
D26 października
41
Wodnik
D5 grudnia
26/38
Ryby
D12 stycznia 2015
12/38
Baran
D20 lutego 2015
39

 

 Józefina Jagodzińska,
 XII.2013 - I.2014, Warszawa

Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, planety osobiste. 

 

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.