UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Gdy zamykają się jedne drzwi, otwierają się drugie."

przysłowie hiszpańskie

Księżyc w znakach luty 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w  lutym 2014 zaczyna swój bieg w 27 stopniu Wodnika w IV domu, w koniunkcji z Merkurym i Neptunem w Rybach. Co na to astrologia? W lutym spędzimy zatem sporo czasu w domu, ci szczęśliwsi z okazji rodzinnych spotkań, ci mniej szczęśliwi ze względu na zwolnienia lekarskie i przewlekłe choroby typowe dla naszej sfery klimatycznej i związanego z nią okresu przednówku. Dom - tak na dobre, jak i na złe, będzie w tym miesiącu centrum świata, z odrobiną odwiedzin osób z najbliższego kręgu znajomych (Słońce jest na IC od strony III domu). Nie jest to czas na poznawanie nowych ludzi, tylko na celebrację dotychczasowych znajomości, układów, wspólnot, życia rodzinnego. Ponowna koniunkcja Wenus z Plutonem w III domu podkreśla wagę podtrzymywania kontaktów z ludźmi, którzy sprzyjają nam tak na planie zawodowym, jak i towarzyskim, którzy nas po prostu lubią i dobrze życzą.

Najściślejszy aspekt Księżyca to zerowy separacyjny trygon do Westy w Wadze, która znajduje się w stellum w XII domu razem z Marsem, Ceres oraz Węzłem Północnym i ASC, przy czym te dwa ostatnie punkty są już w Skorpionie. Układ ten podbija i podkreśla prywatny charakter miesiąca, wskazuje na potrzebę zajęcia się zdrowiem - w kontekście przeziębień, zapaleń itd., a dla  osób z mocną obsadą znaków Powietrza w horoskopie to czas wzmożonej działalności intelektualnej, jak czytanie, pisanie, uczenie się oraz dobry czas na spacery, czego nie można powiedzieć o reszcie Zodiaku.


Diana Łowczyni, szkoła z Fontainebleau, ok. 1550-1560Władcami Księżyca są  Saturn w Skorpionie i Uran w  Baranie, przy czym Księżyc jest w  kwadraturze z tym pierwszym, co oznacza, że nasze samopoczucie oraz wytrzymałość nie będą najlepsze, będziemy starali się dopełnić wszelkich obowiązków, tak zawodowych, jak i prywatnych, co zaowocuje w wielu przypadkach pracą wykonywana w domu mimo zwolnienia chorobowego - żeby zdążyć terminami, żeby się wywiązać, dotrzymać słowa, nie stracić premii.


Ascendent znajduje się w 2 stopniu Skorpiona, w koniunkcji z Węzłem  Północnym, a sam miesiąc zaczyna się kilka godzin po nowiu w Wodniku - zmagania tego miesiąca można określić jako bieżące wyzwania, trudne, ale niezbędne wydarzenia formatujace nas do takiego poziomu, który pozwoli nam sprawnie funkcjonować w dalszej części roku. Mars w Wadze w XII domu wskazuje, że nie należy lekceważyć w tym czasie nieprzyjemnych snów i przebłysków intuicji, które będą dotyczyły osób, które starają się niejawnie utrudniać nam życie.

w w Wodniku uściśla się 30 stycznia o godz.  22:38 w IV domu, w sekstylu do Urana i kwintylu do Prozerpiny. Pełnia w Lwie  uściśla się 15 lutego, o godz. 0:53,
w domach IX - III. W związku z tym, że pełnia wypadają w noc po Walentynkach należy się spodziewać większej niż standardowa (dla innych lat) ilości oświadczyn i ciąż. Pełnia tworzy razem z Marsem i Prozerpiną konfigurację, której astrologia nadała imię Mistycznego Prostokąta - to dobra wiadomość tak dla  zaręczających się, jak i dla przyszłych rodziców, ponieważ zobowiązania podjęte w tym czasie będą zdrowe, prowadzące tak do wyższego statusu społecznego, jak i standardów materialnych. Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje się takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
 Wodnik  05:33  30 stycznia  17:47 29 stycznia
 Ryby
04:44 1 lutego 17:45 31 stycznia
 Baran  05:55 3 lutego  17:34 2 lutego
 Byk 10:46 5 lutego 00:14 5 lutego
 Bliźnięta 19:44 7 lutego 05:49 7 lutego
 Rak 07:33 10 lutego 22:08 9 lutego
 Lew 20:15 12 lutego 11:51 12 lutego
Panna
08:26 15 lutego 04:13 15 lutego
 Waga 19:22 17 lutego 06:04 17 lutego
 Skorpion 04:33 20 lutego 22:52 19 lutego
 Strzelec11:1222 lutego23:10 21 lutego
 Koziorożec 14:5024 lutego10:2524 lutego
 Wodnik15:5526 lutego11:5126 lutego
 Ryby15:5228 lutego11:5528 lutego
  Baran16:40 2 marca12:04 2 marca
 Byk20:12 4 marca 18:314 marca
  Bliźnięta 03:37 7 marca 14:55 6 marca
  Rak14:33 9 marca 08:53 9 marca

 

Józefina Jagodzińska,
  styczeń 2014, Warszawa

 
Przeglądasz: Księżyc w znakach luty 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa