UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Im jaśniejsze światło, tym ciemniejszy cień."

przysłowie

Księżyc w znakach marzec 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w marcu 2014 zaczyna swój bieg w 5 stopniu Ryb w koniunkcji z Neptunem i Słońcem w III domu, tuż przed nowiem, w trygonie do Jowisza w Raku w VIII domu i Ceres w Skorpionie w domu XII. Co na to astrologia? Marzec będzie czasem spotkań - towarzyskich, przyjacielskich, romantycznych, wreszcie edukacyjnych. Ludzie poznani w tym czasie zmienią nasze życie na kilku poziomach: wywołają zmiany w systemie wartości, w relacjach uczuciowych i wreszcie wcale nie dla tak małej grupy - w finansach.
Rozpoczynanie lub rezerwacja miejsca na wszelkich szkoleniach, kursach, delegacjach, konferencjach itd. jest bardzo korzystne. Kierunki, w których warto się edukować to języki obce, psychologia, biznes, muzyka i ezoteryka. 
Także spotkania po latach organizowane przez wszelkie grupy równolatków, takich jak klasy, grupy, roczniki studenckie są dobrym pomysłem - wiele starych przyjaźni odżyje w tym czasie.

Osoby, które nie mają ambicji edukacyjnych, będą się w tym czasie po prostu więcej widywały ze znajomymi i obejrzą więcej filmów, niż zwykle. Osoby funkcjonujące poniżej normy będą sięgać po alkohol i  środki odurzające. Wszystko to wpływ Neptuna w Rybach, który w połączeniu z nowiem zdominuje charakter miesiąca.

Diana Łowczyni, Giuseppe Cesari, 1601-1603Najściślejszy aspekt Księżyca to zerowa aplikacyjna koniunkcja z Neptunem - marzec to miesiąc spełniania marzeń, szczególnie dla osób z mocną obsadą znaku Ryb i dwóch pozostałych znaków wodnych (Rak i Skorpion). Dla osób, które nie mają ważnych planet w tym żywiole, albo co gorsza, mają dodatkowo mocno obsadzone pozostałe znaki zmienne, to będzie koszmarny czas, kiedy rzeczy nie przebiegają zgodnie z planem, w pracy i w domu panuje chaos, zapadają na przeróżne infekcje, a ocena sytuacji czy to zawodowej, czy to osobistej zawodzi na całej linii. Innymi słowy, nie będzie to miesiąc letni - albo będziemy czuli się świetnie stając na głowie (Saturn na ASC), żeby zrealizować coś, o czym od dawna marzyliśmy, albo wszystko się będzie sypać. Żadnych stanów pośrednich.


Władcami Księżyca są  Jowisz i Neptun. Księżyc jest w korzystnych aspektach do obydwu tych planet - w koniunkcji z Neptunem, i w trygonie do Jowisza, co sygnalizuje, że to, czego (i ile) się w tym miesiącu nauczymy, przełoży się na określone pieniądze w przyszłości.


Ascendent znajduje się w Skorpionie, w koniunkcji z Saturnem. Mars jest w Wadze w domu XI, a Pluton w Koziorożcu w domu II. Żeby marzenia się spełniły, należy podjąć wyzwanie i... rozmawiać z ludźmi. Mimochodem, o ile będziemy słuchać sygnałów płynących od świata, możemy się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy, które ułatwią nam i pracę, i pomogą lepiej zadbać o zdrowie, niż to czynimy na chwilę obecną, i zrozumieć, dlaczego pewne niepojęte dotąd sprawy wyglądają tak a nie inaczej.


w w Rybach uściśla się 1 marca (sobotni poranek) o godz.  8:59 w XI domu. Pełnia w Pannie  uściśla się 16 marca (niedziela) w domach XII - VI, o godz. 18:08
Domifikacja i czas na Warszawę.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
 Ryby
15:52 28 lutego 11:55 28 lutego
 Baran 16:40 2 marca 12:04  2 marca
 Byk 20:12  4 marca  18:31 4 marca
 Bliźnięta 03:37  7 marca 14:55 6 marca
 Rak 14:33 9 marca  08:53 9 marca
 Lew 03:09 12 marca 20:50 11 marca
Panna
15:17 14 marca 08:23 14 marca
 Waga 01:06 17 marca 18:08 16 marca
 Skorpion 10:13 19 marca 02:07 19 marca
 Strzelec 16:39 21 marca 04:12 21 marca
 Koziorożec 21:03 23 marca 11:40 23 marca
 Wodnik 23:39 25 marca 13:35 25 marca
 Ryby 01:10 28 marca 14:13 27 marca
  Baran 02:54  30 marca 14:44 29 marca
 Byk 07:20 1 kwietnia
22:07
 31 marca
  Bliźnięta  13:48 3 kwietnia  08:43  3 kwietnia
  Rak 23:40  5 kwietnia 16:55
 5 kwietnia

 

Józefina Jagodzińska,
luty 2014, Warszawa

Kategorie: astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria 

 
Przeglądasz: Księżyc w znakach marzec 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa