UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Żyj poniżej swoich możliwości finansowych."

H. Jackson Brown

Księżyc w znakach kwiecień 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w kwietniu 2014 zaczyna swój bieg w 25 stopniu Barana, już po nowiu w Baranie. Księżyc jest w IV domu, w koniunkcji z Prozerpiną i Węzłem Południowym, w opozycji do Marsa, Ceres i Westy w X domu. Czeka nas miesiąc, kiedy pochłaniają nas dwie połączone ze sobą sprawy: awans zawodowy motywowany poprawą naszej sytuacji życiowej - tak dla rodziny, która już istnieje, jak i dla takiej, która jest planowana. Niebagatelną rolę będzie grała kwestia kredytów i inne długofalowe decyzje, w tym dotyczące wspólnego zamieszkania. Część decyzji tego typu będzie zapadała nagle, albo ze względu na gwałtowne zmiany w pracy, albo z powodu nieplanowanej, ale chcianej ciąży. Dlatego będziemy szukać różnych dróg na poprawę swojej sytuacji finansowej.

Najściślejsze aspekt Księżyca
to aplikacyjna jednostopniowa opozycja do Westy, separacyjny sekstyl do Wenus w Wodniku i trygon do Pallas w Lwie. Opozycja do Westy podkreśla potrzebę zmian dotyczących stosunków domowych i poprawy dotychczasowych relacji. Sekstyl do Wenus w Wodniku w III domu wskazuje, że wygospodarujemy czas na zabiegi poprawiające nasz wygląd i ruch na świeżym powietrzu. Przyjaciółki, mimo ogromu zajęć , znajda czas na spotkania. Trygon do Pallas w Lwie jest najsympatyczniejszy - wiele osób zacznie planować wymarzone wakacje, które kiedy dojdą już do skutku, będą bardzo udane ze względu na wcześniejsze dobre rozpoznanie terenu, okazji, atrakcji turystycznych etc.


Władca Księżyca, Mars, podobnie jak, Węzeł Północny,  Westa i Ceres, jest w opozycji do Księżyca. Silna potrzeba zmian, dyktowanych przez potrzeby rodzinne będzie nas prowokowała do asertywnych decyzji w sprawach zawodowych, które na dłuższą metę przyniosą pozytywne zmiany, mimo aktualnych frustracji dotyczących tego, że nasz wkład jest niedoceniany przez szefów. Dobry miesiąc na poczęcie lub adopcję dziecka. Północny Węzeł w kontakcie z Marsem wskazuje, ze teraz jest czas na podęcie ryzyka zawodowego, z jakim wiąże się np. żądanie podwyżki, awansu czy zmiana pracy.


Ascendent znajduje się w Strzelcu, a jego władca, Jowisz, w VIII domu w Raku. Ascendent ma trygon do Lilith w Lwie - realizacja starych, zarzuconych wcześniej ze względu na okoliczności pomysłów to dobry trop, szczególnie dla osób z silną obsadą znaków ognistych (Baran, Lew, Strzelec). Ostrożnie z obietnicami dalszych znajomych - kwadratura Ascendentu do Neptuna w III domu wskazuje, że plany te mogą nigdy nie przejść do konkretów. Osoby, z którymi łączy nas więź krwi będą za to pomagać nam bardziej, niż się spodziewamy.

 

Śmierć Akteona, Tycjan, 1559-75


w w Baranie uściślił się 30 marca  o godz. 20:44 (niedziela wieczorem) w VI domu. Pełnia w Wadze  uściśla się 15 kwietnia o godz. 9:42 (wtorek) w domach V-XI.
Przy pełni nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca, widoczne na terenie Ameryki Północnej, części Ameryki Południowej i na wschodnich wybrzeżach Azji,  zachodnich Afryki oraz na Antarktydzie. Obrączkowe zaćmienie Słońca nastąpi na nowiu (godz. 8:14) 29 kwietnia (wtorek) i będzie widoczne w Azji Południowej, Australii, na Oceanie Indyjskim, Oceanie Spokojnym i Antarktydzie. Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia przypisuje się takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
 Baran 02:54 30 marca 14:44 29 marca
 Byk 07:20 1 kwietnia 22:07  31 marca
 Bliźnięta 13:48 3 kwietnia  08:43 3 kwietnia
 Rak 23:40  5 kwietnia 16:55  5 kwietnia
 Lew 11:50 8 kwietnia 20:14 7 kwietnia
Panna
00:08 11 kwietnia 08:26 10 kwietnia
 Waga 10:33 13 kwietnia 19:12 12 kwietnia
 Skorpion 18:20 15 kwietnia 09:42 15 kwietnia
 Strzelec 23:44 17 kwietnia 09:09 17 kwietnia
 Koziorożec 03:28 20 kwietnia 03:17 20 kwietnia
 Wodnik 06:18 22 kwietnia 01:21 22 kwietnia
 Ryby 08:55 24 kwietnia 18:10 23 kwietnia
  Baran 12:01  26 kwietnia 22:03 25 kwietnia
 Byk 16:23 28 kwietnia 13:02 27 kwietnia
  Bliźnięta  22:56 30 kwietnia 17:53  30 kwietnia
  Rak 08:13 3 maja 01:32 2 maja

 

Józefina Jagodzińska,
03.-04.
2014, Warszawa

Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria.

Poprzednie miesiące znajdziesz  w dziale teksty archiwalne , następny miesiąc, maj, znajdziesz tutaj.


 
Przeglądasz: Księżyc w znakach kwiecień 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa