UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Nie ma nic równie fascynującego, ekscytującego i pięknego jak prawda."

Agata Christie

Księżyc w znakach maj 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w maju 2014 zaczyna swój bieg w pierwszym stopniu Bliźniąt w V domu, w kwadraturze do Neptuna i w sekstylu do Wenus - obydwie te planety są w Rybach w II domu. W związku z tym czekają nas napięcia dla większości ludzi związane z wydatkami, jakie będą musieli przeznaczyć na swoje potomstwo, wnuki etc. Dla osób, które dzieci nie mają, albo są już odchowane i samodzielne, dyskurs wewnętrzny wewnętrzny będą dotyczył tego, ile pieniędzy powinni w sposób rozsądny wydać swoje potrzeby typu odnowienie przerzedzonej garderoby, przyjemności  i rozrywki związane z życiem kulturalnym, czasem wolnym itd. Natomiast osoby zajmujące się twórczością wszelkiego typu będą się zastanawiać, czy warto sprzedać to co robią, za oferowaną sumę (którą będą oczywiście nieco rozczarowane). Konflikty te uda się rozwiązać - w drugiej połowie miesiąca okaże się, że dokonane wybory były właściwe. Jedynie ci, którzy mają mocną obsadę znaków Strzelca i/lub Panny, powinni uważać, ponieważ będą mieli skłonność do popełniania błędów poznawczych i w konsekwencji niewłaściwych decyzji.

Perły Afrodyty, Herbert James Draper, ok. 1907Najściślejsze aspekty Księżyca
to separacyjny jednostopniowy kwinkunks do MC w Skorpionie, dwustopniowy separacyjny kwinkunks do Węzła Północnego i trzystopniowy separacyjny sekstyl do Wenus w Rybach. Kwinkunksy świadczą o próbie pogodzenia wymagań, jakie stawia regularna edukacja lub dokształcanie się z celami życiowymi, które jedynie w części pokrywają się z wyższymi kwalifikacjami zawodowymi. Poświęcenie części czasu, jaką zwykle spędza się z partnerem, będzie nieco uwierać, jednak obydwie strony będą rozumieć, że czas nie jest z gumy i  że w tym momencie ważniejsza jest budowanie pozycji zawodowej. Sekstyl do Wenus, która znajduje się w II domu potwierdza, że wysiłki, jakie będą czynione, mają służyć lepszej pozycji na rynku pracy i większym zarobkom w przyszłości.


Władca Księżyca, Merkury, znajduje się w Byku w IV domu, w koniunkcji ze Słońcem. Taki układ wskazuje, że wielu z nas będzie uczyć się w domu, samodzielnie szlifując  dotychczasowe umiejętności, korzystając z  materiałów, które nabyliśmy wcześniej, ale nie było czasu na wykorzystanie. Osoby, które nie mają w tym momencie żadnych ambitnych planów, będą  w tym miesiącu czytać więcej, niż zwykle, choćby dlatego, że trzeba wytłumaczyć dziecku trudniejsze fragmenty lektury szkolnej.


Ascendent miesiąca znajduje się w Strzelcu, a Jowisz w VII domu w Raku. Jowisz jest jednym z punktów Wielkiego Krzyża razem z Plutonem w Koziorożcu, Uranem w Baranie i Marsem w Wadze. Jest to dobry układ dla związków, szczególnie z małym stażem, ponieważ pozwoli obserwować, jak partner sprawdza się w małych i większych zmaganiach z życiem codziennym. Pary, które mają silnie obsadzone znaki wodne, będą miały tak dobre wyniki owych testów, że podejmą decyzję o ślubie albo podejmą starania o pierwsze dziecko.

Zważywszy na to, że miesiąc zaczyna się tuż po nowiu połączonego z zaćmieniem Słońca w Byku, które w przełożeniu na przełożeniu na geograficzne położenie Polski rozgrywa się w XI domu z władczynią nowiu  w X domu, należy spodziewać się także korzystnych przetasowań towarzyskich wynikających ze zmiany pracy, zmiany środowiska, przejścia na wyższy poziom w karierze zawodowej. Dotyczy to szczególnie osób z silnie podkreślonym I lub II dekanatem Byka oraz I lub III dekanatem Ryb.

 
w w Byku uściśli się 29 kwietnia o godz. 8:14 (wtorek) w XI domu.
Apogeum obrączkowego zaćmienia Słońca nastąpi tuż po nowiu (godz. 9:45) i będzie widoczne w Azji Południowej, Australii, na Oceanie Indyjskim, Oceanie Spokojnym i Antarktydzie. Pełnia w Skorpionie uściśla się 14 maja o godz. 21:15 (środa) w domach  XII - VI.  Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań, oczywiście także koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i last but not least długie nocne Polaków rozmowy przy wódkach, winach i likierach etc.). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Pusty bieg w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

 Znak Godziny
ingresów

Daty ingresów
 Godziny
pustego biegu
Daty pustego biegu
 Byk 16:23 28 kwietnia 13:02 27 kwietnia
 Bliźnięta  22:56 30 kwietnia 17:53 30 kwietnia
 Rak 08:13 3 maja 01:32 2 maja
 Lew 19:55 5 maja 10:46 5 maja
Panna
08:24 8 maja 12:50 7 maja
 Waga 19:19 10 maja 00:08 10 maja
 Skorpion 03:07 13 maja 02:51 12 maja
 Strzelec 07:44 15 maja 21:16 14 maja
 Koziorożec 10:12 17 maja 09:43 16 maja
 Wodnik 11:58 19 maja 09:02 19 maja
 Ryby 14:18 21 maja 00:21 21 maja
  Baran 18:01 23 maja 08:25 23 maja
 Byk 23:28 25 maja 17:58 25 maja
  Bliźnięta 06:47 28 maja 11:10  27 maja
  Rak 16:13 30 maja 11:59 29 maja
  Lew  03:43 2 czerwca
08:32
1 czerwca 
 Panna  16:20 4 czerwca 
 16:42 3 czerwca
 Waga   04:01  7 czerwca    11:13  6 czerwca 

 

Józefina Jagodzińska,
kwiecień
2014, Warszawa

Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria.

Tranzyty na kwiecień znajdziesz tutaj ,  czerwiec pojawi się wkrótce U�miech

 
Przeglądasz: Księżyc w znakach maj 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa