UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Z wnętrza wzgórza wyskoczył koń i popłynął niczym fala do nieba, jego grzywa rozwiewała się jak morska piana, a maść miał białą jak kreda, a galopował przez powietrze jak mgła, która się wznosi. Biegł w kierunku gór."

Terry Pratchett

Księżyc w znakach czerwiec 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w czerwcu 2014 zaczyna swój bieg w znaku Raka w koniunkcji z Jowiszem w VI domu. Co na to astrologia?

Najściślejszy, zerowy aspekt Księżyca to kwadratura do Westy w Wadze w VIII domu - nasze osobiste wybory, tak zawodowe, jak i dotyczące stylu życia, profilaktyki i zdrowia, będą kwestionowane przez naszych starszych krewnych, a w przypadku osób pracujących w wielkich korporacjach także przez ich pracodawców.

Księżyc wchodzi w skład Wielkiego Krzyża, w skład którego wchodzą Pluton w Koziorożcu, Uran i Prozerpina w Baranie oraz Westa z Ceres oraz Mars w Wadze.

Wodne dziecię, Herbert Jamer Draper, 1900W tym miesiącu Księżyc jest w domicylu (włada sam sobą - znajduje się we własnym znaku), na dodatek wzmacnia go koniunkcja z wyniesionym Jowiszem, co sprawia, że miesiąc będzie przyjemny dla większości ludzi, a szczególnie dla osób z mocno obsadzonymi znakami wodnymi (Rak, Skorpion, Ryby). Najwięcej benefitów zbiorą w tym miesiącu osoby, które mają obsadzony II i III dekanat każdego ze znaków Wody. Osoby z silnym Rakiem czeka poprawa zdrowia i warunków życiowych, osoby z silnym Skorpionem podejmą ważne dla nich wyzwanie, które będzie jednocześnie spełnieniem marzenia, a osoby z silnymi Rybami będą wprawdzie bardzo zajęte i przez to nerwowe, ale będą też spędzać czas w sposób, jaki  lubią.

Ascendent miesiąca znajduje się w ostatnim stopniu Koziorożca, a władca horoskopu, Saturn, jest w IX domu - to dobry moment, żeby zdawać egzaminy albo składać papiery na studia, o ile wcześniej się do tego solidnie przygotowaliśmy.
 
w w Bliźniętach uściślił się 28 maja o godz. 20:40 (środa) w VI domu
Pełnia w Strzelcu uściśla się 13 czerwca o godz. 6:11 (piątek)  w domach  VI-XII Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań - oraz... koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i wreszcie długie nocne Polaków rozmowy przy herbacie czy spirytualiach). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie, choć z mniejszym natężeniem.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi aka jałowe biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg Księżyca kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Jałowy bieg Księżyca w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

Próżny bieg Księżyca
Daty i godziny →

Początek pustego biegu

Ingresy Księżyca
Daty i godziny ingresów
Koniec pustego biegu

 Znaki ingresów
Księżyca

27 maja, godz. 11:10 28 maja, godz. 6:47   Bliźnięta
 29 maja, godz. 11:59 30 maja, godz. 16:13  Rak
 1 czerwca, godz. 8:32 2 czerwca, godz. 3:43   Lew
3 czerwca, godz. 16:42 4 czerwca, godz. 16:20  Panna
   6 czerwca, godz. 11:13 7 czerwca, godz. 3:43    Waga
 8 czerwca, godz. 21:47  9 czerwca, godz. 12:38   Skorpion
 11 czerwca, godz. 4:21  11 czerwca, godz. 17:23  Strzelec
  13 czerwca, godz. 6:11 13 czerwca, godz. 19:04     Koziorożec
 15 czerwca, godz. 8:35  15 czerwca, godz. 19:27  Wodnik
17 czerwca, godz. 20:07 17 czerwca, godz. 20:26   Ryby
   19 czerwca, godz. 21:05  19 czerwca, godz. 23:26   Baran  
22 czerwca, godz. 0:24     22 czerwca, godz. 5:03  Byk 
 24 czerwca, godz. 3:49    24 czerwca, godz. 13:05  Bliźnięta
26 czerwca, godz. 13:56  26 czerwca, godz. 23:05   Rak
 29 czerwca, godz. 3:02     29 czerwca, godz. 10:43   Lew
  1 lipca, godz. 12:00    1 lipca, godz. 23:23  Panna
4 lipca, godz. 6:21      4 lipca, godz. 11:43  Waga
 6 lipca, godz. 17:31    6 lipca, godz. 21:33  Skorpion
 9 lipca, godz. 0:33   9 lipca, godz. 3:24  Strzelec

 

Józefina Jagodzińska,
IV-VI.
2014, Warszawa


Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria.

Tranzyty na maj znajdziesz tutaj,  lipiec jest tu .

 
Przeglądasz: Księżyc w znakach czerwiec 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa