UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Rzeczą ważną w dobroci jest chcieć stać się dobrym."

Seneka Młodszy

Pluton, Ceres i ProzerpinaAutorka: Józefina Jagodzińska

Ludwika Maria Gonzaga jako Prozerpina, Jeremias Falck, 1655Ostatnio astronomowie wprowadzili w nazewnictwie ciał niebieskich  sporo zamieszania.

Wyodrębnili nową kategorię planet, a potem ją skasowali - jak to się stało np. z Plutonem - który najpierw, na czas głosowania został zaliczony do dwarf planet, czyli planet karłowatych, podobnie jak i Ceres, a po głosowaniu okazało się, że tej kategorii ma w ogóle nie być... Na szczęście potem zmienili zdanie.

I co, mamy sobie teraz z horoskopu wymazać korektorem Plutona, bo kilku mądralom ze względów karierowych i politycznych było wygodnie usunąć go pro forma na jakiś czas spośród planet?

Jamais U�miech  Armia ludzi - Skorpionów, jak za czasów, kiedy powstawały sumeryjskie eposy stanie na za nim murem. Mars nie jets wystarczającym wyjaśneiniem dla wzorców, jakie widzimy u osób z silną dominantą Skorpiona i/lub Plutona. Zmianę kategorii Plutona z astrologicznego punktu widzenia należy zatem potraktować jako zabieg kosmetyczny, a nie coś, co zmienia jego interpretację.


Tymczasem to nie koniec: nowy obiekt, położony jeszcze dalej niż Pluton, jest nieco większą od niego planetą znaną pod robocza nazwą 2003 UB313. Do tej pory nieoficjalnie nazywano ją Xeną lub Prozerpiną, aż tu nagle dostała nazwę pomniejszej bogini greckiej, Eris.

Rozumiem, że niektórzy mogli się bardzo przejąć erizjańskimi pomysłami na życie, jakie można znaleźć np. u Roberta Antona Wilsona., ale bez przesady. Chaos jest trochę jak trąba powietrzna i każdy z nas potrafi szybko bałaganić. Chaos działa szybko - i Eris też. Więcej wspólnego ma z Merkurym i Uranem, niźli obiektem, którego obieg wynosi 560 lat i który tranzytuje jeden znak i  po kilkadziesiąt lat. 2003 UB313 z pewnością nie jest planetą osobistą. Gdyby obiekt ten miał naturę Eris, to bałaganilibyśmy i kłócili się o wiele rzadziej i tylko na tematy, hmm, ogólnoludzkie. Nie pasuje mi ten archetyp do 2003 UB313 kompletnie. Ponadto sama jego gminna nazwa, czyli Xena, nadana od serialowej wojowniczej księżniczki Xeny wskazuje na żeńskie inklinacje innego rodzaju, niźli klimaty erizjańskie - chyba że ktoś jest do tego stopnia mizoginiczny, że jakąkolwiek aktywność płci żeńskiej traktuje jako chaos i agresję.

Mamy na niebie Sednę, ciało niebieskie o obiegu liczącym ponad 12 tysięcy lat, które być może okaże się pokrewne Neptunowi.

Mamy wreszcie, uznaną  po 200 latach od czasu odkrycia jako planetę karłowatą Ceres, która o wiele lepiej wpisuje się w archetyp znaku Panny, niż sam Merkury.

Nadawanie nazwy Eris 2003 UB313 trąci kabaretem. Nie mamy na niebie Kore-Prozerpiny, partnerki dla Plutona.

Patrzę w swój natalny horoskop, w którym 2003 UB313 (Prozerpina) jest w koniunkcji z Jowiszem, na dodatek na przełomie IV I V domu. I jakoś nie widzę siebie jako kapłanki, czcicielki czy truwerki chaosu na tych polach. Powiedziałabym, że przeciwnie, jestem tą osobą, która wprowadza ład w otoczeniu w tych dziedzinach, jakie reprezentują te sektory.

Cóż, pożyjemy, zobaczymy. Ustalanie nazwy dla Urana zajęło 70 lat. Nazwa dla 2003 UB313 może się więc jeszcze zmienić, nawet za naszego życia.

Józefina Jagodzińska
IX.2006, Warszawa

Kategorie: astrologia,  horoskop, planety karłowate, planety społeczne, planety pokoleniowe. 

Przeglądasz: Pluton, Ceres i Prozerpina / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa