UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Słowa trzeba ważyć, a nie liczyć."

przysłowie hebrajskie

Byk, znak Byka, zodiakalny Byk

Jesteś w: Słownik ezoteryczny » B


Byk, symbol znaku BykaByk, znak Byka, zodiakalny Byk - drugi, stały znak Zodiaku, środek astronomicznej wiosny. Jest to znak Ziemi i razem z Panną i Koziorożcem tworzy trygon ziemski. Jego władczyniami są Wenus i Prozerpina . Byk zajmuje stopnie od 31 do 60 w Zodiaku. Jest w opozycji do znaku Skorpiona. Byki są dobrymi przedsiębiorcami, kontynuatorami i łatwo osiągają sukces materialny w wielu dziedzinach. Solarny Byk jest najbardziej uparty ze wszystkich znaków Zodiaku, potrafi długo utrzymywać się u władzy, m. in. dzięki temu, że dąży do ugody, póki jet to możliwe.

Według Cirlota jedną z najbardziej złożonych symboli tak w warstwie historycznej, jak i psychologicznej. W mitologii starożytnej Mezopotamii znak Byka łączono z Sinem, Rogatym Bogiem Księżyca, a w Egipcie był wyobrażany jako Apis, jeden z aspektów Ozyrysa. Powszechnie łączony z kultami agrarnymi, symbolizuje przejście między niebem a ziemią.

Zobacz też:
Symbole sabiańskie - Byk

 

Byk w obrazkach:

Byk, Zodiak z Astrolabium, Augsburg, 1488

Zodiakalny Byk, Józefina Jagodzińska, Warszawa, 2000

 

Kategoria: Astrologia & horoskop, Hermetyzm.

Przeglądasz: Byk, znak Byka, zodiakalny Byk / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa