UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi."

ks. Józef Stanisław Tischner

Księżyc w znakach lipiec 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w lipcu 2014 zaczyna swój bieg w 18 stopniu znaku Lwa. Księżyc jest w koniunkcji z Lilith, w VI domu. Co na to astrologia?

Najściślejszy aspekt Księżyca to prawie dwustopniowa kwadratura do Saturna, która wskazuje, że w pierwszej części miesiąca będzie nam dolegał brak czasu na związki, ze względu na palące zaległości w pracy. Nie będziemy zadowoleni, że nie mamy wystarczająco dużo czasu dla partnera, na odwiedziny u starszych krewnych, wreszcie dość pieniędzy na szeroki gest. Ten rodzaj frustracji jest też związany z nadganianiem zaległości z obowiązkami i płatnościami z poprzednich miesięcy.

Księżyc jest w recepcji ze Słońcem, co oznacza, że miesiąc ten, mimo tego, co napisałam wyżej, nie będzie jakość szczególnie uciążliwy - po prostu nie będziemy dawali tyle prezentów, ile byśmy chcieli, nasze wizyty u krewnych i przyjaciół będą rzadsze i krótsze, niż zakładaliśmy, nie będziemy też dawać tak wspaniałych prezentów, jak nam serce dyktuje. Będziemy natomiast - ze względu na Słońce w IV domu - starać się spędzić wspólny czas jak najmilej i najprzyjemniej. Sekstyle do Marsa, Ceres i Westy i trygon do Urana w I domu pokazują, że wielu z nas uda się uciec z Czarnego Żelaznego Więzienia i zająć się najważniejszymi sprawami, choćby kosztem snu. Klimat ten dotyczy przede wszystkim pierwszej części miesiąca - 16 lipca Jowisz zmienia znak, co jest szczególnie ważne dla osób z silnym żywiołem ognia w horoskopie urodzeniowym , ponieważ ich życie odmieni się na lepsze.

Ascendent miesiąca znajduje się w ostatnim stopniu Ryb, we władzy Neptuna w XII domu. Warto zwracać uwagę na sny oraz praktykować przed snem i po przebudzeniu praktyki duchowe, takie jak medytacje albo modlitwy, ponieważ w tym miesiącu będą one przynosiły głębsze efekty.
 
w w Raku uściślił się 27 czerwca o godz. 10:08 w X domu
Pełnia w Koziorożcu uściśla się12 lipca o godz. 13:24  w domach  IV-X.  Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań - oraz... koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i wreszcie długie nocne Polaków rozmowy przy herbacie czy spirytualiach). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie, choć z mniejszym natężeniem.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi aka jałowe biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg Księżyca kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Jałowy bieg Księżyca w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

Próżny bieg Księżyca
Daty i godziny →

Początek pustego biegu

Ingresy Księżyca
Daty i godziny ingresów
Koniec pustego biegu

 Znaki ingresów
Księżyca

26 czerwca, godz. 13:56
26 czerwca, godz. 23:05  Rak
  29 czerwca, godz. 3:02 29 czerwca, godz. 10:43  Lew
   1 lipca, godz. 12:00 1 lipca, godz. 23:23  Panna
4 lipca, godz. 6:21   4 lipca, godz. 11:43  Waga
6 lipca, godz. 17:31 6 lipca, godz. 21:33  Skorpion
 9 lipca, godz. 0:33
9 lipca, godz. 3:24  Strzelec
11 lipca, godz.2:19 11 lipca, godz. 5:24
 Koziorożec
13 lipca, godz. 3:56
13 lipca, godz. 5:07
 Wodnik
14 lipca, godz. 21:23 15 lipca, godz. 4:40
 Ryby
17 lipca, godz. 2:57
17 lipca, godz. 6:07
 Baran  
19 lipca, godz. 4:18
19 lipca, godz. 10:42
 Byk 
21 lipca, godz. 16:12 21 lipca, godz. 18:36
 Bliźnięta
24 lipca, godz. 2:53
24 lipca, godz. 4:59
 Rak
25 lipca, godz. 15:53  26 lipca, godz. 16:55
  Lew
28 lipca, godz. 2:37
  29 lipca, godz. 5:37  Panna
31 lipca, godz. 16:47
   31 lipca, godz. 18:09
 Waga
 2 sierpnia, godz. 4:58
    3 sierpnia, godz. 4:57
 Skorpion
  4 sierpnia, godz. 19:43   5 sierpnia, godz. 12:19  Strzelec
  6 sierpnia, godz. 16:52
  7 sierpnia, godz. 15:38
 Koziorożec
  9 sierpnia, godz. 10:09
  9 sierpnia, godz. 15:52
 Wodnik

 

Józefina Jagodzińska,
VI-VII.
2014, Warszawa


Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria.

Tranzyty na czerwiec znajdziesz tutaj ,  sierpień pojawi się wkrótce U�miech

 
Przeglądasz: Księżyc w znakach lipiec 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa