UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Nie można mieć władzy nad tym, co się kocha."

Graham Greene

Księżyc w znakach sierpień 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w sierpniu 2014 zaczyna swój bieg w drugim stopniu Wagi, w VI domu, sekstylu do Jowisza i trygonach do Ascendentu i Medium Coeli. Co na to astrologia? W tym miesiącu, mimo stellum w Skorpionie, które mówi o ciągnących się kłopotach natury finansowej, rodzinnej i zdrowotnej, będzie czas na zwolnienie obrotów, sukcesywne i spokojne nadrabianie zaległości w sprawach zawodowych, a także spotkania z przyjaciółmi i randki. Osoby, które mają korzystnie obsadzone I dekanaty Bliźniąt i Wagi czekają korzystne rozwiązania w pracy.

Najściślejsze aspekty Księżyca to półsekstyl to jednostopniowy półsekstyl do Marsa w Skorpionie i trzystopniowy sekstyl do Jowisza. Aspekt między Księżycem a Marsem mówi o drobnych, ale irytujących uciążliwościach w domu i w pracy, głównie dotyczących spraw finansowych - w tym miesiącu wiele osób dostanie pieniądze później, niż zwykle, co będzie się wiązało z opóźnieniami w płatnościach rachunków etc. Sekstyl do Jowisza w IV domu da szansę na korzystną zmianę trybu życia i nawyków żywieniowych na zdrowsze. Dla większości ludzi będzie to po prostu miesiąc spędzony na słońcu i świeżym powietrzu, który naładuje ich akumulatory na najbliższy rok.

Księżyc jest we Władzy Wenus, która do 12 sierpnia jest w Raku, a więc mamy do czynienia z recepcją. Wszelkie kreatywne czynności, w tym edukacja (o ile lubimy to, czego się uczymy), będą szły jak z płatka. Taki typ recepcji, mimo że kwadraturowy, przy Słońcu w Lwie stwarza bardzo romantyczna atmosferę, tak że możemy się w tym miesiącu spodziewać wielu zaręczyn, zarówno takich, które będą skutkiem indywidualnej decyzji, jak i takich, za którymi stoją względy praktyczne, takie jak dziecko w drodze. Wenus jest w III domu - osoby, które szukają teraz pracy, powinny w pierwszym rzędzie poprosić o pomoc znajomych.

Ascendent miesiąca znajduje się w Bliźniętach,  a jego władca, Merkury, znajduje się w ostatnim stopniu Raka, w stellum z Jowiszem, Pars Fortunae i Słońcem już w Lwie. Tak Ascendent, jak i Merkury mają piękne aspekty z Księżycem, a więc możemy się spodziewać przyjemnego, nieco leniwego miesiąca, w którym czeka nas kilka sympatycznych i udanych spotkań towarzyskich
 
w w Lwie uściślił się 27 lipca o godz. 0:41 w III domu w koniunkcji z Jowiszem. 
Pełnia w Wodniku uściśla się 10 sierpnia o godz. 20:09 w domach  VI-XII. Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań - oraz... koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i wreszcie długie nocne Polaków rozmowy przy herbacie czy spirytualiach). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie, choć z mniejszym natężeniem.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi aka jałowe biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg Księżyca kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Jałowy bieg Księżyca w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

Próżny bieg Księżyca
Daty i godziny →

Początek pustego biegu

Ingresy Księżyca
Daty i godziny ingresów
Koniec pustego biegu

 Znaki ingresów
Księżyca

31 lipca, godz. 16:47 31 lipca, godz. 18:09  Waga
2 sierpnia, godz. 4:58 3 sierpnia, godz. 4:57  Skorpion
4 sierpnia, godz. 19:43 5 sierpnia, godz. 12:19  Strzelec
6 sierpnia, godz. 16:52 7 sierpnia, godz. 15:38  Koziorożec
9 sierpnia, godz. 10:09 9 sierpnia, godz. 15:52  Wodnik
11 sierpnia, godz. 0:12
11 sierpnia, godz. 14:55
 Ryby
12 sierpnia, godz. 18:01
13 sierpnia, godz. 15:00
 Baran  
15 sierpnia, godz. 17:50
15 sierpnia, godz. 17:58
 Byk 
17 sierpnia, godz. 14:26
18 sierpnia, godz. 0:41
 Bliźnięta
20 sierpnia, godz. 4:54
20 sierpnia, godz. 10:45
 Rak
21 sierpnia, godz. 21:34
22 sierpnia, godz. 22:49
  Lew
24 sierpnia, godz. 10:26
25 sierpnia, godz. 11:33
 Panna
 27 sierpnia, godz. 4:29
   27 sierpnia, godz. 23:54  Waga
29 sierpnia, godz. 18:00     30 września, godz. 10:53
 Skorpion
  1 września, godz. 17:40  1 września, godz. 19:17  Strzelec
 3 września, godz. 20:06 4 września, godz. 0:15  Koziorożec
  5 września, godz. 17:08 6 września, godz. 1:59  Wodnik

 

Józefina Jagodzińska,
VII.
2014, Warszawa


Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria.

Tranzyty na lipiec znajdziesz tutaj , wrzesień pojawi się wkrótce U�miech

 
 

Przeglądasz: Księżyc w znakach sierpień 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa