Księżyc w znakach sierpień 2014

Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc w sierpniu 2014 zaczyna swój bieg w drugim stopniu Wagi, w VI domu, sekstylu do Jowisza i trygonach do Ascendentu i Medium Coeli. Co na to astrologia? W tym miesiącu, mimo stellum w Skorpionie, które mówi o ciągnących się kłopotach natury finansowej, rodzinnej i zdrowotnej, będzie czas na zwolnienie obrotów, sukcesywne i spokojne nadrabianie zaległości w sprawach zawodowych, a także spotkania z przyjaciółmi i randki. Osoby, które mają korzystnie obsadzone I dekanaty Bliźniąt i Wagi czekają korzystne rozwiązania w pracy.

Najściślejsze aspekty Księżyca to półsekstyl to jednostopniowy półsekstyl do Marsa w Skorpionie i trzystopniowy sekstyl do Jowisza. Aspekt między Księżycem a Marsem mówi o drobnych, ale irytujących uciążliwościach w domu i w pracy, głównie dotyczących spraw finansowych - w tym miesiącu wiele osób dostanie pieniądze później, niż zwykle, co będzie się wiązało z opóźnieniami w płatnościach rachunków etc. Sekstyl do Jowisza w IV domu da szansę na korzystną zmianę trybu życia i nawyków żywieniowych na zdrowsze. Dla większości ludzi będzie to po prostu miesiąc spędzony na słońcu i świeżym powietrzu, który naładuje ich akumulatory na najbliższy rok.

Księżyc jest we Władzy Wenus, która do 12 sierpnia jest w Raku, a więc mamy do czynienia z recepcją. Wszelkie kreatywne czynności, w tym edukacja (o ile lubimy to, czego się uczymy), będą szły jak z płatka. Taki typ recepcji, mimo że kwadraturowy, przy Słońcu w Lwie stwarza bardzo romantyczna atmosferę, tak że możemy się w tym miesiącu spodziewać wielu zaręczyn, zarówno takich, które będą skutkiem indywidualnej decyzji, jak i takich, za którymi stoją względy praktyczne, takie jak dziecko w drodze. Wenus jest w III domu - osoby, które szukają teraz pracy, powinny w pierwszym rzędzie poprosić o pomoc znajomych.

Ascendent miesiąca znajduje się w Bliźniętach,  a jego władca, Merkury, znajduje się w ostatnim stopniu Raka, w stellum z Jowiszem, Pars Fortunae i Słońcem już w Lwie. Tak Ascendent, jak i Merkury mają piękne aspekty z Księżycem, a więc możemy się spodziewać przyjemnego, nieco leniwego miesiąca, w którym czeka nas kilka sympatycznych i udanych spotkań towarzyskich
 
w w Lwie uściślił się 27 lipca o godz. 0:41 w III domu w koniunkcji z Jowiszem. 
Pełnia w Wodniku uściśla się 10 sierpnia o godz. 20:09 w domach  VI-XII. Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań - oraz... koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i wreszcie długie nocne Polaków rozmowy przy herbacie czy spirytualiach). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie, choć z mniejszym natężeniem.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi aka jałowe biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg Księżyca kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Jałowy bieg Księżyca w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

Próżny bieg Księżyca
Daty i godziny →

Początek pustego biegu

Ingresy Księżyca
Daty i godziny ingresów
Koniec pustego biegu

 Znaki ingresów
Księżyca

31 lipca, godz. 16:47 31 lipca, godz. 18:09  Waga
2 sierpnia, godz. 4:58 3 sierpnia, godz. 4:57  Skorpion
4 sierpnia, godz. 19:43 5 sierpnia, godz. 12:19  Strzelec
6 sierpnia, godz. 16:52 7 sierpnia, godz. 15:38  Koziorożec
9 sierpnia, godz. 10:09 9 sierpnia, godz. 15:52  Wodnik
11 sierpnia, godz. 0:12
11 sierpnia, godz. 14:55
 Ryby
12 sierpnia, godz. 18:01
13 sierpnia, godz. 15:00
 Baran  
15 sierpnia, godz. 17:50
15 sierpnia, godz. 17:58
 Byk 
17 sierpnia, godz. 14:26
18 sierpnia, godz. 0:41
 Bliźnięta
20 sierpnia, godz. 4:54
20 sierpnia, godz. 10:45
 Rak
21 sierpnia, godz. 21:34
22 sierpnia, godz. 22:49
  Lew
24 sierpnia, godz. 10:26
25 sierpnia, godz. 11:33
 Panna
 27 sierpnia, godz. 4:29
   27 sierpnia, godz. 23:54  Waga
29 sierpnia, godz. 18:00     30 września, godz. 10:53
 Skorpion
  1 września, godz. 17:40  1 września, godz. 19:17  Strzelec
 3 września, godz. 20:06 4 września, godz. 0:15  Koziorożec
  5 września, godz. 17:08 6 września, godz. 1:59  Wodnik

 

Józefina Jagodzińska,
VII.
2014, Warszawa


Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria.

Tranzyty na lipiec znajdziesz tutaj , wrzesień pojawi się wkrótce U�miech

 
 

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.