UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Jest sztuką widzenie rzeczy niewidzialnych."

Jonathan Swift

Księżyc w znakach wrzesień 2014

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc we wrześniu 2014 zaczyna swój bieg w 19 stopniu Skorpiona, w koniunkcji z Marsem, Saturnem, Westą i Ceres. Co na to astrologia? Osoby, które mają światła lub inne obiekty niebieskie pod koniec II  i na początku III dekanatu czeka w tym miesiącu wielka zmiana życiowa, która w zwykłych przypadkach będzie dotyczyła najbliższych dwóch lat, a w poważniejszych - najbliższych trzydziestu.

Nie będą to zmiany łatwe - jak to przy Skorpionie, ale za to podnoszące jakość życia i teraz, i w przyszłości. Księżyc jest zaledwie o trzy sekundy kątowe od szczytu VI domu, jednak znajduje się jeszcze w V, co sugeruje zmianę trybu pracy na bardziej satysfakcjonujący, bardziej przystający do pasji i zainteresowań. Także osoby, które zmagają się z przewlekłymi chorobami i mają mocno obsadzony wyżej wymieniony odcinek Skorpiona, czeka przełom w leczeniu czy rekonwalescencji. Jednocześnie razem z tymi tendencjami wiele osób będzie denerwowało przeciąganie płatności już wykonanych prac, nie najlepsza atmosfera w pracy, co z kolei nie będzie poprawiało nastrojów w domu. Część osób będzie zmuszona pozostawać w pracy po godzinach, które niekoniecznie będą wliczane jako nadgodziny lub zliczane w ogóle.

Najściślejszy aspekt Księżyca to koniunkcja z jego władcą, Marsem - osoby, które starają się o dziecko mogą w tym okresie spodziewać się długo wyczekiwanych wyników w tej materii. Drugi władca, Pluton, znajduje się w VII domu, co oznacza dla wielu par decyzje o wspólnym życiu ze względu na ciążę i wszystkie wynikające z niej praktyczne powody.

Księżyc jest w kwadraturze do Wenus w Lwie wskazuje na kłopoty, które dotyczą w tym miesiącu przede wszystkim kobiet i konfliktów między nimi. Większość z nich to problemy z przeszłości, zwłaszcza w przypadkach, gdy sprawy zawodowe mieszały się z towarzyskimi. Obronną ręką będą wychodziły z tej typowej burzy w szklance wody osoby z silniej obsadzonym Skorpionem.

Ascendent miesiąca znajduje się w Raku, co sprzyja zacieśnianiu znajomości, kontaktom z bliskimi, pogłębianiu relacji, co będzie jednak utrudniane przez nawał obowiązków. Położenie Księżyca na granicy V i VI domu wskazuje, że sporo z ważnych relacji będzie podtrzymywanych w biegu, telefonicznie, między jedną partią zadań a następną.
 
w w Pannie uściśli się 25 sierpnia o godz. 16:12 w VIII domu
Pełnia w Rybach uściśli się 9 września o godz. 3:38 w domach II -X, podczas pełni Księżyc będzie w koniunkcji z Chironem. Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań - oraz... koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i wreszcie długie nocne Polaków rozmowy przy herbacie czy spirytualiach). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie, choć z mniejszym natężeniem.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi aka jałowe biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg Księżyca kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Jałowy bieg Księżyca w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

Próżny bieg Księżyca
Daty i godziny →

Początek pustego biegu

Ingresy Księżyca
Daty i godziny ingresów
Koniec pustego biegu

 Znaki ingresów
Księżyca

 27 sierpnia, godz. 4:29 27 sierpnia, godz. 23:54 Waga
29 sierpnia, godz. 18:00 30 września, godz. 10:53  Skorpion
1 września, godz. 17:40  1 września, godz. 19:17  Strzelec
3 września, godz. 20:06 4 września, godz. 0:15 Koziorożec
5 września, godz. 17:08  6 września, godz. 1:59 Wodnik
7 września, godz. 19:19 8 września, godz.1:47 Ryby
9 września, godz. 21:10
10 września, godz. 1:33 Baran
11 września, godz. 2:58
12 września, godz. 3:17
Byk
13 września, godz. 15:31
14 września, godz. 8:26
Bliźnięta
16 września, godz. 4:05
16 września, godz. 17:24
Rak
18 września, godz. 20:38
19 września, godz. 5:10
Lew
21 września, godz. 6:33
21 września, godz. 17:54
Panna
23 września, godz. 14:15
   24 września, godz. 5:59
 Waga
26 września, godz. 14:39
   26 września, godz. 16:29 Skorpion
 28 września, godz. 22:31
29 września, godz. 0:50
 Strzelec
 1 października, godz. 0:00
 1 października, godz. 6:41
 Koziorożec
 2 października, godz. 18:18
3 października, godz. 10:00
Wodnik
4 października, godz. 20:32  5 października, godz. 11:24
Ryby
6 października, godz. 21:38
  7 października, godz. 12:07
  Baran
8 października, godz. 16:20
9 października, godz. 13:44
Byk

 

Józefina Jagodzińska,
VIII-IX.
2014, Warszawa


Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria.

Horoskop księżycowy na sierpień znajdziesz tutaj , październik pojawi się wkrótce U�miech

 
 

Przeglądasz: Księżyc w znakach wrzesień 2014 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa