Księżyc w znakach wrzesień 2014

Autorka: Józefina Jagodzińska

 Księżyc we wrześniu 2014 zaczyna swój bieg w 19 stopniu Skorpiona, w koniunkcji z Marsem, Saturnem, Westą i Ceres. Co na to astrologia? Osoby, które mają światła lub inne obiekty niebieskie pod koniec II  i na początku III dekanatu czeka w tym miesiącu wielka zmiana życiowa, która w zwykłych przypadkach będzie dotyczyła najbliższych dwóch lat, a w poważniejszych - najbliższych trzydziestu.

Nie będą to zmiany łatwe - jak to przy Skorpionie, ale za to podnoszące jakość życia i teraz, i w przyszłości. Księżyc jest zaledwie o trzy sekundy kątowe od szczytu VI domu, jednak znajduje się jeszcze w V, co sugeruje zmianę trybu pracy na bardziej satysfakcjonujący, bardziej przystający do pasji i zainteresowań. Także osoby, które zmagają się z przewlekłymi chorobami i mają mocno obsadzony wyżej wymieniony odcinek Skorpiona, czeka przełom w leczeniu czy rekonwalescencji. Jednocześnie razem z tymi tendencjami wiele osób będzie denerwowało przeciąganie płatności już wykonanych prac, nie najlepsza atmosfera w pracy, co z kolei nie będzie poprawiało nastrojów w domu. Część osób będzie zmuszona pozostawać w pracy po godzinach, które niekoniecznie będą wliczane jako nadgodziny lub zliczane w ogóle.

Najściślejszy aspekt Księżyca to koniunkcja z jego władcą, Marsem - osoby, które starają się o dziecko mogą w tym okresie spodziewać się długo wyczekiwanych wyników w tej materii. Drugi władca, Pluton, znajduje się w VII domu, co oznacza dla wielu par decyzje o wspólnym życiu ze względu na ciążę i wszystkie wynikające z niej praktyczne powody.

Księżyc jest w kwadraturze do Wenus w Lwie wskazuje na kłopoty, które dotyczą w tym miesiącu przede wszystkim kobiet i konfliktów między nimi. Większość z nich to problemy z przeszłości, zwłaszcza w przypadkach, gdy sprawy zawodowe mieszały się z towarzyskimi. Obronną ręką będą wychodziły z tej typowej burzy w szklance wody osoby z silniej obsadzonym Skorpionem.

Ascendent miesiąca znajduje się w Raku, co sprzyja zacieśnianiu znajomości, kontaktom z bliskimi, pogłębianiu relacji, co będzie jednak utrudniane przez nawał obowiązków. Położenie Księżyca na granicy V i VI domu wskazuje, że sporo z ważnych relacji będzie podtrzymywanych w biegu, telefonicznie, między jedną partią zadań a następną.
 
w w Pannie uściśli się 25 sierpnia o godz. 16:12 w VIII domu
Pełnia w Rybach uściśli się 9 września o godz. 3:38 w domach II -X, podczas pełni Księżyc będzie w koniunkcji z Chironem. Domifikacja i czas: Warszawa.


 

Warto pamiętać, że ingres Księżyca do znaku Barana oznacza koniunkcję z Uranem (kłótnia,  draka i niespodziewane wydatki), w znaku Bliźniąt w połowie tego okresu jest koniunkcja z Jowiszem (stany manii,  zakupoholizm, wzmożona aktywność intelektualna), w znaku Raka opozycję do Plutona (obniżona witalność, nie najlepsze wiadomości, podminowana atmosfera ), w znaku  Skorpiona oznacza koniunkcję z Saturnem (zaciskanie pasa, kłopoty ze starszymi członkami rodziny, obniżenie nastroju), ingres do znaku Koziorożca oznacza  koniunkcję z Plutonem (masa pracy, silne, skrywane emocje, stany depresyjne) i wreszcie ingres do znaku Ryb oznacza koniunkcję z Neptunem (czas marzeń, snów, intuicji, niezwykłych zdarzeń i zbiegów okoliczności, romantycznych spotkań - oraz... koszmarnych snów, zdarzeń, spotkań i wreszcie długie nocne Polaków rozmowy przy herbacie czy spirytualiach). Opozycje, kwadratury, trygony etc. analogicznie, choć z mniejszym natężeniem.

 Tabelka poniżej zawiera też próżne kursy (aka puste biegi aka jałowe biegi) Księżyca, czyli godziny, kiedy
Księżyc nie aspektuje żadnej planety tranzytowej. Pusty bieg Księżyca kończy się w momencie ingresu Księżyca do następnego znaku. Jałowy bieg Księżyca w znaku Strzelca jest nietypowy ze względu na Dominus Imperatórum.

Astrologia tradycyjnie przypisuje takim godzinom znaczenie podobne do retrogradacji innych planet, a więc niefortunne, bo powodujące falstarty jest rozpoczynanie nowych projektów, korzystna jest kontynuacja - i kończenie tego, co zaczęło się robić wcześniej. Niekorzystny będzie w takich godzinach np. ślub albo założenie spółki, właściwe natomiast będą natomiast kontynuacje, a więc sprawy już rozpoczęte, zapomniane, pogrzebane przez pilniejsze sprawy. 

 

Próżny bieg Księżyca
Daty i godziny →

Początek pustego biegu

Ingresy Księżyca
Daty i godziny ingresów
Koniec pustego biegu

 Znaki ingresów
Księżyca

 27 sierpnia, godz. 4:29 27 sierpnia, godz. 23:54 Waga
29 sierpnia, godz. 18:00 30 września, godz. 10:53  Skorpion
1 września, godz. 17:40  1 września, godz. 19:17  Strzelec
3 września, godz. 20:06 4 września, godz. 0:15 Koziorożec
5 września, godz. 17:08  6 września, godz. 1:59 Wodnik
7 września, godz. 19:19 8 września, godz.1:47 Ryby
9 września, godz. 21:10
10 września, godz. 1:33 Baran
11 września, godz. 2:58
12 września, godz. 3:17
Byk
13 września, godz. 15:31
14 września, godz. 8:26
Bliźnięta
16 września, godz. 4:05
16 września, godz. 17:24
Rak
18 września, godz. 20:38
19 września, godz. 5:10
Lew
21 września, godz. 6:33
21 września, godz. 17:54
Panna
23 września, godz. 14:15
   24 września, godz. 5:59
 Waga
26 września, godz. 14:39
   26 września, godz. 16:29 Skorpion
 28 września, godz. 22:31
29 września, godz. 0:50
 Strzelec
 1 października, godz. 0:00
 1 października, godz. 6:41
 Koziorożec
 2 października, godz. 18:18
3 października, godz. 10:00
Wodnik
4 października, godz. 20:32  5 października, godz. 11:24
Ryby
6 października, godz. 21:38
  7 października, godz. 12:07
  Baran
8 października, godz. 16:20
9 października, godz. 13:44
Byk

 

Józefina Jagodzińska,
VIII-IX.
2014, Warszawa


Kategorie:  astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, tranzyty, horoskop miesięczny, horoskop księżycowy, luminaria.

Horoskop księżycowy na sierpień znajdziesz tutaj , październik pojawi się wkrótce U�miech

 
 

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.