UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Smoki, jak wiadomo, kradną złoto i klejnoty ludziom, elfom i krasnoludom, gdziekolwiek się da; strzegą swoich łupów do ostatniego tchu, ale nie umieją się nimi cieszyć, nie używają z nich nic, bodaj miedzianego pierścionka."

J. R. R. Tolkien

Całkowite zaćmienie Słońca 2015

Jesteś w: Teksty » Varia » Teksty archiwalne


Pełne zaćmienie Słońca zdarza się rzadko, a jeszcze rzadziej widujemy je na terenie Europy. Co prawda w Polsce będzie to zaćmienie widoczne w siedemdziesięciu paru procentach, jednak nie zmienia to faktu, że będzie niezwykle silne, o dużym wpływie tak na świat polityki, jak i życie zwykłych ludzi. Co na to astrologia?

Jak wiecie, o polityce piszę prawie wcale, tak będzie i tym razem. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem, niech śledzi wakacyjne wydarzenia z terenów Rosji, Chin i obydwu Korei, ponieważ to one reprezentują najbardziej spektakularnie znak Ryb wśród blisko 200 państw, które aktualnie istnieją. Do zaćmienia Słońca dochodzi w ostatnim stopniu Ryb, a kilka godzin później i Słońce, i Księżyc będą już w Baranie. Samo to powinno przykuć uwagę obserwatorów, ponieważ, jak wiadomo, trzy ostatnie stopnie znaku zawsze wykazują niezwykłe cechy.

W przypadku tych stopni w znaku Ryb znaczenia  nabierają sprawy rodzinne, w tym małżeństwa i śluby, szczególnie te odwlekane. Zmian swojego statusu w tych sprawach powinny spodziewać się osoby z obsadzonym znakiem Barana, Ryb, Panny, Lwa oraz Wodnika, co wynika z władztw oraz zależności między gwiazdami stałymi, które biorą udział w tym zaćmieniu - bezpośrednio jest to Scheat z gwiazdozbioru Pegaza i Markeb, która w starożytności należała do gwiazdozbioru Argo, a dziś, po podziale, do gwiazdozbioru Kila.

Tutaj trzeba zaznaczyć, że efekty zaćmienia będą odczuwalne dopiero za 4 miesiące i przejawią się najsilniej dwa miesiące później. Zatem od połowy czerwca do połowy sierpnia dojdzie do najważniejszych wydarzeń zawiązanych z marcowym zaćmieniem.

A teraz o znaczeniu: Słońce i Księżyc są władane przez Neptuna i Jowisza. Obydwie planety są w dobrym położeniu, przy czym Jowisz zbliża się do koniunkcji z Juno, co wskazuje na zmiany na lepsze w związkach osób z silnym komponentem znaku Lwa oraz takież zmiany rodzinne u Wodników. U Lwów ta zmiana będzie związana z poprawą finansów, a u Wodników z edukacją, podróżami oraz doświadczeniami duchowymi/religijnymi.

Caritas, William-Adolphe Bouguereau, 1878Te ostatnie są istotne dla przebiegu wydarzeń dla wszystkich zainteresowanych - Neptun znajduje się w IX domu, a osoby, które nie wykonują żadnych praktykach duchowych, których to zaćmienie dotyczy, mogą się spodziewać w tym czasie nieprzyjemnych efektów specjalnych, takich jak awarie, wypadki spowodowane usterkami oraz kłopoty w podróżach, szczególnie tych, które są związane z drogami wodnymi. Zainteresowanych do tym, jak dokładnie takie kłopoty mogą wyglądać, odsyłam do życia i horoskopu Pierce'a Bysshe Shelleya. Jednocześnie jest oczywiste, że będzie to bardzo dobry tranzyt dla osób, które, medytują, modlą się albo zwyczajnie są życzliwi i pomagają innym, są wolontariuszami etc. Efekty zaćmienia będą dobrą miarą naszego stanu na poziomie, który nazywa się różnie, jak kto woli: 
Mettā,  Agape, Chesed czy Caritas. Sens pozostaje ten sam.

W horoskopie zaćmienia jest wiele (powyżej 5) zastanawiających czynników związanych z przeszłością, czy nawet karmą. To wydarzenie nie wskazuje pojawienie się zupełnie nowych wątków w życiu, a na... spełnianie marzeń, które do tej pory się nie spełniły - bo nie mogły, bo nie było okazji, nie było właściwej osoby albo okoliczności sprawiły, że coś nas ominęło.

Dotyczy to szczególnie celów życiowych i uczuć - koniunkcja Słońca i Księżyca jest w X domu, podobnie jak Węzeł Północny i wreszcie Mars, który łączy X i XI dom, w którym jest Wenus.

I Wenus, i Mars są w najsilniejszych z możliwych pozycji, co jednoznacznie podkreśla ważne i pozytywne zmiany dotyczące związków. Wenus jest W XI domu, co kieruje  uwagę na sprawy ponownych czy też drugich małżeństw / związków partnerskich. Najwyższe z możliwych położenie Chirona w horoskopie zaćmienia mówi, że głównym tematem będzie gojenie się starych ran - a że Chiron jest w Rybach w dekanacie Raka i dwadzie Wagi, to chodzi o wszelkiego typu rany - nie tylko fizycze, ale psychiczne, emocjonalne, rodzinne, duchowe. W tym kontekście także osoby, które się leczą lub są w trakcie rekonwalescencji (i mają obsadzone wymienione wyżej znaki), mogą spodziewać się poprawy w wakacje pod wymienionymi wyżej warunkami.

W kontekście władztw interesujący jest wpływ Saturna, który w horoskopie zaćmeinia jest władany przez Jowisza, który jest też w trygonie do Słońca  & Księżyca i kwadracie do Neptuna & Merkurego. Kolejność aspektów pokazuje, że pierwsze wrażenia związane  z poprawą sytuacji będą zaskakująco prozaiczne i niekoniecznie tak przyjemne, jak można sobie wyobrażać, myśląc o standardowym wyobrażeniu na temat znaku Ryb, które jest bardzo baśniowe i romantyczne. W te wakacje warto dać sobie czas na oswojenie się z sytuacjami i ludźmi, jacy się pojawią, ponieważ sytuacje będą rozwojowe, a ludzie lepsi, niż się to będzie wydawało w pierwszych kontaktach.Józefina Jagodzińska
19.03.2015, Warszawa


Domifikacja i czas: Warszawa; prognoza: Polska.

Typ wydarzenia: astrologia prognostyczne, astrologia tranzytowa, tranzyty, luminaria, całkowite zaćmienie, zaćmienie, zaćmienie Słońca.

Przeglądasz: Całkowite zaćmienie Słońca 2015 / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa