Jowisz w Pannie 2015 - 2016

Autorka: Józefina Jagodzińska

Giorgione, Burza, ok. 150711 sierpnia nastąpił ingres Jowisza do Panny, w którym będzie do 9 września 2016.

W momencie przejścia Jowisz jest w pięknym stellum łączącym znaki Lwa i i Panny, w ścisłym sekstylu do Ceres w Koziorożcu oraz tworzy kwadraturę z Saturnem, która mimo że do połowy września obejmuje znaki harmonizujące, to później przybiera charakter napięciowy.

Jako że Saturn przebywa jeszcze w tej chwili w Skorpionie, znaku głębokich potrzeb, a później w Strzelcu, który jest związany z edukacją, handlem, podróżami i awansem społecznym, jaki można dzięki nim osiągnąć, a Jowisz przejął znak Panny, wchodząc jednocześnie w aspekt z Neptunem, należy spodziewać się prób ożywienia gospodarczego, rozkręcania biznesów, które ze względu na ograniczenia finansowe będą realizowane mimo przeszkód, a także rezygnacji z niepotrzebnych zbytków na rzecz oszczędności i inwestycji w przyszłość.

Ten Jupitariusz jest korzystny w pierwszym rzędzie dla osób z mocną obsadą Panny, które będą nadrabiać opóźnienia ostatniego roku, dla Ryb i Lwa, a także Skorpiona z I i II dekanatu. Pomniejszymi beneficjentami będą Byki, które mogą spodziewać się poprawy związkowej i zawodowej, Koziorożce, które dostaną kolejne zlecenia oraz Wodniki, które czeka poprawa jakości życia oraz ruch w sprawach osobistych.

Nie będzie to łatwy tranzyt dla osób z mocną obsadą Bliźniąt i Strzelca  - ze względów zdrowotnych i finansowych oraz dla Wagi - z powodu zaniedbań nagromadzonych w poprzednich latach i kłopotach z ustaleniem hierarchii ważności.

Józefina Jagodzińska
12.VIII.2015, Warszawa

 

Kategorie: astrologia, astrologia prognostyczna, astrologia tranzytowa, astrologia wydarzeniowa, planety społeczne.

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.