UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Zjawiska niewytłumaczalne wydają się nadprzyrodzone. I nauka jutra jest dzisiaj nadprzyrodzona."

Agata Christie

Jak obliczyć swój horoskopAutorka: Józefina Jagodzińska

Ciekawi cię, jak wygląda twój horoskop i nie wiesz, jak to sprawdzić? Jest kilka możliwości. Podpowiem ci trzy sposoby, które są dostępne bezpłatnie albo wymagają jedynie książek. Są one sprawdzone i godne polecenia.

Pierwsza nich wymaga zakupu dwóch książek. To dobra opcja dla osób, które dobrze radziły sobie z matematyką i/lub lubią liczyć, a także dla tych, które podobnie jak Sarah Connor z Terminatora 2 mają skłonność do wersji dających się wziąć do ręki na wypadek mogącej nastąpić z dowolnego powodu apokalipsy elektronicznej. Do obliczenia horoskopu potrzebne będą Vademecum polskiego astrologa Rafała T. Prinke i Efemerydy planet Janusza Nawrockiego. Obydwie pozycje zostały wydane przez Studio Astropsychologii. Pierwsza z książek zawiera, poza innymi przydatnymi informacjami, opis jak krok po kroku sporządzić horoskop korzystając tablic, a  druga zawiera tablice z lat 1950 - 2050.

Druga z nich to inwestycja w jeden z programów astrologicznych. Na początek proponuję ściągnąć wersję Lite polskiego programu Urania, który w wersji bezpłatnej zawiera podstawowe funkcje, w tym możliwość utworzenia horoskopu urodzeniowego.

Co należy zrobić po instalacji programu?

1. Rozwiń polecenie „Baza danych”.

2. Kliknij w hasło „Nowe dane”.

3. Wpisz w odpowiednie rubryki tabelki, która się pojawi swoje dane, takie jak imię i nazwisko, data, godzina, miejsce urodzenia.

4. Kliknj „OK”.

5. Kliknij dwukrotnie na swój rekord w  oknie bazy danych na swój rekord, a otworzy ci się radiks, który będzie wyglądał tak, a w zakładce znajdą się jeszcze tabele:

przykładowy horoskop


Trzecia z nich, to założenie konta na stronie  www.astro.com, pod którym można bezpłatnie obliczyć swój horoskop. Z  mojego doświadczenia wynika, że osoby początkujące mają nieco kłopotów, żeby odnaleźć tę funkcję na tej jakże przydatnej  (i zasłużonej) stronie, która nota bene została utworzona przez klasyków współczesnej astrologii: Liz Greene, Roberta Handa,  Monę Riegger oraz zespół współpracujących specjalistów.

Co zatem należy zrobić po wejściu na stronę?

1. Załóż konto użytkownika (trzeba podać swój mail i utworzyć hasło).

2. Zaloguj się.

3. Wybierz w menu po lewej stronie pozycję „My Astro”.

4. Wybierz z rozwiniętego menu „My Astro” pozycję „User Profile”.

5. Wybierz w głównym oknie pozycję „Add new Astro data”.

6. Wypełnij tabelkę „Birth Data Entry”, jaka się pojawi:

- first name: wpisz imię,
- last name: wpisz nazwisko

(opcjonalnie, ważne jeśli będziesz wprowadzać dane większej liczby osób i chcesz je  potem łatwo odnaleźć – np. jeśli wprowadzisz trzy Anny po pewnym czasie trudno Ci się będzie od razu zorientować, o którą z nich chodzi; strona umożliwia dodanie i przechowywanie 50 horoskopów).

- gender: zaznacz, czy chodzi o mężczyznę, kobietę, czy wydarzenie (event).

- birthday: wpisz najpierw dzień, potem miesiąc i na końcu rok urodzenia;

- hour: wpisz godzinę, a potem min: minuty urodzenia (pilnuj, żeby jeśli urodziłeś się do południa, wybrać godzinę am, a jeśli po południu, pm);
- country: wybierz kraj;

- town: wybierz miasto (nie bój się, że nie będzie twojego – urodziłam się w miejscowości pod Warszawą, która liczy około 40.000 mieszkańców i znajduje się w bazie; jeśli jednak nie znajdziesz swojej miejscowości, możesz wpisać najbliższe duże miasto, najlepiej, gdyby nie leżało dalej, niż dwadzieścia kilka kilometrów od twojego miejsca zamieszkania – jeśli będzie to większa odległość, musisz liczyć się z tym, że osie horoskopu, w tym ascendent, będą odrobinę przesunięte na radiksie, jaki zobaczysz w stosunku do rzeczywistego stanu);
- naciśnij guzik continue.

7. Radiks został zapisany, ale zamiast horoskopu pojawi się strona główna, zjedź na dół i kliknij w ikonkę opisaną jako Chart Drawing, Ascendant.

8. Gotowy horoskop będzie wyglądał tak, na dole znajdą się jeszcze tabele:

 

przykładowy horoskop 2

Zobaczysz swój horoskop albo horoskop osoby, która została wpisana. Jeśli wprowadzisz więcej osób, na górze znajduje się okienko, z niebieskim guzikiem z napisem Go! , w którym jeśli na nie klikniesz, odnajdziesz swoją bazę horoskopów i osobę, którą szukasz.

Ostatnia rzecz. Jeśli nie rozumiesz symboli, jakie się pojawiają w kosmogramie, to zapoznaj się ze stronami:
- Symbole astrologiczne -  światła i planety,
- Symbole astrologiczne - zodiak,
- Planety i światła,

Jeśli czujesz niedosyt, zabierz się za lekturę przyzwoitych podręczników astrologicznych, takich jak
Mandala Życia Rafała T. Prinke & Leszek Weresa, książki Alexandra von Pronaya, książki Krystyny Konaszewskiej-Rymarkiewicz i inne, które znajdziesz np. w tym wątku. Jeśli to nadal mało, to zapraszam na konsultację astrologiczną, a jeśli ciekawość ma charakter nie tylko osobisty, ale i poznawczy, zapraszam  na  kurs astrologii.

 

Józefina Jagodzińska,
17.III.2016, Warszawa

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram.


 

Przeglądasz: Jak obliczyć swój horoskop / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa