Jak obliczyć swój horoskop

Autorka: Józefina Jagodzińska

Ciekawi cię, jak wygląda twój horoskop i nie wiesz, jak to sprawdzić? Jest kilka możliwości. Podpowiem ci trzy sposoby, które są dostępne bezpłatnie albo wymagają jedynie książek. Są one sprawdzone i godne polecenia.

Pierwsza nich wymaga zakupu dwóch książek. To dobra opcja dla osób, które dobrze radziły sobie z matematyką i/lub lubią liczyć, a także dla tych, które podobnie jak Sarah Connor z Terminatora 2 mają skłonność do wersji dających się wziąć do ręki na wypadek mogącej nastąpić z dowolnego powodu apokalipsy elektronicznej. Do obliczenia horoskopu potrzebne będą Vademecum polskiego astrologa Rafała T. Prinke i Efemerydy planet Janusza Nawrockiego. Obydwie pozycje zostały wydane przez Studio Astropsychologii. Pierwsza z książek zawiera, poza innymi przydatnymi informacjami, opis jak krok po kroku sporządzić horoskop korzystając tablic, a  druga zawiera tablice z lat 1950 - 2050.

Druga z nich to inwestycja w jeden z programów astrologicznych. Na początek proponuję ściągnąć wersję Lite polskiego programu Urania, który w wersji bezpłatnej zawiera podstawowe funkcje, w tym możliwość utworzenia horoskopu urodzeniowego.

Co należy zrobić po instalacji programu?

1. Rozwiń polecenie „Baza danych”.

2. Kliknij w hasło „Nowe dane”.

3. Wpisz w odpowiednie rubryki tabelki, która się pojawi swoje dane, takie jak imię i nazwisko, data, godzina, miejsce urodzenia.

4. Kliknj „OK”.

5. Kliknij dwukrotnie na swój rekord w  oknie bazy danych na swój rekord, a otworzy ci się radiks, który będzie wyglądał tak, a w zakładce znajdą się jeszcze tabele:

przykładowy horoskop


Trzecia z nich, to założenie konta na stronie  www.astro.com, pod którym można bezpłatnie obliczyć swój horoskop. Z  mojego doświadczenia wynika, że osoby początkujące mają nieco kłopotów, żeby odnaleźć tę funkcję na tej jakże przydatnej  (i zasłużonej) stronie, która nota bene została utworzona przez klasyków współczesnej astrologii: Liz Greene, Roberta Handa,  Monę Riegger oraz zespół współpracujących specjalistów.

Co zatem należy zrobić po wejściu na stronę?

1. Załóż konto użytkownika (trzeba podać swój mail i utworzyć hasło).

2. Zaloguj się.

3. Wybierz w menu po lewej stronie pozycję „My Astro”.

4. Wybierz z rozwiniętego menu „My Astro” pozycję „User Profile”.

5. Wybierz w głównym oknie pozycję „Add new Astro data”.

6. Wypełnij tabelkę „Birth Data Entry”, jaka się pojawi:

- first name: wpisz imię,
- last name: wpisz nazwisko

(opcjonalnie, ważne jeśli będziesz wprowadzać dane większej liczby osób i chcesz je  potem łatwo odnaleźć – np. jeśli wprowadzisz trzy Anny po pewnym czasie trudno Ci się będzie od razu zorientować, o którą z nich chodzi; strona umożliwia dodanie i przechowywanie 50 horoskopów).

- gender: zaznacz, czy chodzi o mężczyznę, kobietę, czy wydarzenie (event).

- birthday: wpisz najpierw dzień, potem miesiąc i na końcu rok urodzenia;

- hour: wpisz godzinę, a potem min: minuty urodzenia (pilnuj, żeby jeśli urodziłeś się do południa, wybrać godzinę am, a jeśli po południu, pm);
- country: wybierz kraj;

- town: wybierz miasto (nie bój się, że nie będzie twojego – urodziłam się w miejscowości pod Warszawą, która liczy około 40.000 mieszkańców i znajduje się w bazie; jeśli jednak nie znajdziesz swojej miejscowości, możesz wpisać najbliższe duże miasto, najlepiej, gdyby nie leżało dalej, niż dwadzieścia kilka kilometrów od twojego miejsca zamieszkania – jeśli będzie to większa odległość, musisz liczyć się z tym, że osie horoskopu, w tym ascendent, będą odrobinę przesunięte na radiksie, jaki zobaczysz w stosunku do rzeczywistego stanu);
- naciśnij guzik continue.

7. Radiks został zapisany, ale zamiast horoskopu pojawi się strona główna, zjedź na dół i kliknij w ikonkę opisaną jako Chart Drawing, Ascendant.

8. Gotowy horoskop będzie wyglądał tak, na dole znajdą się jeszcze tabele:

 

przykładowy horoskop 2

Zobaczysz swój horoskop albo horoskop osoby, która została wpisana. Jeśli wprowadzisz więcej osób, na górze znajduje się okienko, z niebieskim guzikiem z napisem Go! , w którym jeśli na nie klikniesz, odnajdziesz swoją bazę horoskopów i osobę, którą szukasz.

Ostatnia rzecz. Jeśli nie rozumiesz symboli, jakie się pojawiają w kosmogramie, to zapoznaj się ze stronami:
- Symbole astrologiczne -  światła i planety,
- Symbole astrologiczne - zodiak,
- Planety i światła,

Jeśli czujesz niedosyt, zabierz się za lekturę przyzwoitych podręczników astrologicznych, takich jak
Mandala Życia Rafała T. Prinke & Leszek Weresa, książki Alexandra von Pronaya, książki Krystyny Konaszewskiej-Rymarkiewicz i inne, które znajdziesz np. w tym wątku. Jeśli to nadal mało, to zapraszam na konsultację astrologiczną, a jeśli ciekawość ma charakter nie tylko osobisty, ale i poznawczy, zapraszam  na  kurs astrologii.

 

Józefina Jagodzińska,
17.III.2016, Warszawa

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram.


 

Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.