UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Jednakże mimo wszystko czuję w sobie coś, co każe mi czekać. Tak wiele nowych rzeczy tłoczy się przede mną, nie umiem tego nawet nazwać i rozróżnić. Ach, o jakiejś chwili ogarnąć spojrzeniem las i morze, chłonąć tę wspaniałość natury i czekać: a jasność się stanie."

Rainer Maria Rilke

J. R. R. TolkienAutorka: Józefina Jagodzińska

J.R.R.TolkienJohn Ronald Reuel Tolkien - ur. 3 stycznia 1892 w Bloemfontein, Orania, zm. 2 września 1973 w Bournemouth, Wielka Brytania.

J.R.R. Tolkien urodził się ze Słońcem w Koziorożcu i Księżycem w Rybach. Tolkien był tytanem pracy - Władca Pierścieni powstawał przez ponad 20 lat. Jego inne prace, jak Silmarillion czy Dzieci Hurina były - i są nadal - porządkowane, redagowane i pośmiertnie wydawane przez syna pisarza, Christophera.

W horoskopie Tolkiena znajdziemy Słońce w V domu, co daje wielki twórczy talent, oraz Księżyc w Rybach, który daje wrażliwość, wyobraźnię i umiejętność dostrzegania tego, co ukryte przed większością śmiertelników. Dotyczy to także wrażliwości religijnej, co ze względu na rzymski katolicyzm Tolkiena stanowi do dziś pewną zagwozdkę dla protestanckiej Wielkiej Brytanii, ponieważ dzieła Tolkiena znajdują się w każdym notowaniu 100 najlepszych, najbardziej poczytnych, najpopularniejszych książek wybieranych przez czytelników.

Horoskop Tolkiena

W jego kosmogramie znajdziemy też wielki trygon w znakach powietrznych, co tłumaczy zdolności pisarskie, a także wiele interesujących aspektów do Słońca autora, takich jak bikwintyle do Neptuna i Plutona czy sekstyle Jowisza i Marsa, co pozwalało wcześnie osieroconemu chłopcu dostawać stypendia naukowe, przeżyć I Wojnę Światową, zdobyć ukochaną dziewczynę, a potem prestiżową posadę profesora Oksfordu, wychować i wykształcić czwórkę dzieci i wreszcie zostać autorem bestsellerowych książek fantasy. Książek, które zmieniły cały gatunek i do tej pory są niedoścignionym wzorem dla kolejnych pokoleń twórców literatury fantastycznej.


Józefina Jagodzińska,
22.III.2016, Warszawa
 
Data urodzenia: 3 stycznia 1892, godz. 22:00, RR: C.
Miejsce urodzenia: Bloemfontein, Orania, dziś RPA.

Zobacz też:
Pauline Baynes
C.S. Lewis
Narodziny Drogi Mlecznej


 

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, J.R.R. Tolkien, pisarz, fantastyka.


Tekst pierwotnie publikowany w styczniu 2014 na stronie Niebo pełne gwiazd.


Przeglądasz: J. R. R. Tolkien / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa