J. R. R. Tolkien

Autorka: Józefina Jagodzińska
J.R.R.TolkienJohn Ronald Reuel Tolkien - ur. 3 stycznia 1892 w Bloemfontein, Orania, zm. 2 września 1973 w Bournemouth, Wielka Brytania.

J.R.R. Tolkien urodził się ze Słońcem w Koziorożcu i Księżycem w Rybach. Tolkien był tytanem pracy - Władca Pierścieni powstawał przez ponad 20 lat. Jego inne prace, jak Silmarillion czy Dzieci Hurina były - i są nadal - porządkowane, redagowane i pośmiertnie wydawane przez syna pisarza, Christophera.

W horoskopie Tolkiena znajdziemy Słońce w V domu, co daje wielki twórczy talent, oraz Księżyc w Rybach, który daje wrażliwość, wyobraźnię i umiejętność dostrzegania tego, co ukryte przed większością śmiertelników. Dotyczy to także wrażliwości religijnej, co ze względu na rzymski katolicyzm Tolkiena stanowi do dziś pewną zagwozdkę dla protestanckiej Wielkiej Brytanii, ponieważ dzieła Tolkiena znajdują się w każdym notowaniu 100 najlepszych, najbardziej poczytnych, najpopularniejszych książek wybieranych przez czytelników.

Horoskop Tolkiena

W jego kosmogramie znajdziemy też wielki trygon w znakach powietrznych, co tłumaczy zdolności pisarskie, a także wiele interesujących aspektów do Słońca autora, takich jak bikwintyle do Neptuna i Plutona czy sekstyle Jowisza i Marsa, co pozwalało wcześnie osieroconemu chłopcu dostawać stypendia naukowe, przeżyć I Wojnę Światową, zdobyć ukochaną dziewczynę, a potem prestiżową posadę profesora Oksfordu, wychować i wykształcić czwórkę dzieci i wreszcie zostać autorem bestsellerowych książek fantasy. Książek, które zmieniły cały gatunek i do tej pory są niedoścignionym wzorem dla kolejnych pokoleń twórców literatury fantastycznej.


Józefina Jagodzińska,
22.III.2016, Warszawa
 
Data urodzenia: 3 stycznia 1892, godz. 22:00, RR: C.
Miejsce urodzenia: Bloemfontein, Orania, dziś RPA.

Zobacz też:
Pauline Baynes
C.S. Lewis
Narodziny Drogi Mlecznej


 

Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, J.R.R. Tolkien, pisarz, fantastyka.


Tekst pierwotnie publikowany w styczniu 2014 na stronie Niebo pełne gwiazd.


Tekst pochodzi ze strony - www.uni-garden.com - Astrologia i Tarot w praktyce - Warszawa.