UniGarden - Astrologia, tarot, kursy

Twój cytat

"Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa."

Julian Tuwim

C.S. LewisAutorka: Józefina Jagodzińska

C. S. LewisClive Staples "Jack" Lewis - ur. 29 listopada 1898 w Belfaście, zm. 22 listopada 1963 roku w Kilns.
 
C.S. Lewis urodził się ze Słońcem w Strzelcu i Księżycem w Bliźniętach, a więc na pełni. Już samo takie połączenie luminarów wskazuje na silną osobowość, która wybije się w swoim środowisku ze względu na wysokie zdolności interpesonalne, zamiłowania naukowe, filozoficzne,  umiejętność atrakcyjnego mówienia i pisania i wreszcie ogromna fascynacja przyrodą i zwierzętami.  Godzina urodzenia Lewisa jest nieznana, ale tak ze względu na charakter jego zainteresowań, jak i bardzo specyficzne życie osobiste i perypetie związane z trzema ważnymi odnotowanymi kobietami jego życia oraz silny kontakt z bratem przez całe życie, wg mnie pisarz urodził się z Księżycem w Bliźniętach w koniunkcji z planetami pokoleniowymi.

Horoskop C.S. Lewis

Jeśli spojrzeć na jego horoskop, widoczna jest kluczowa, bardzo mocna opozycja nie tylko na osi luminariów, ale w grę wchodzą tutaj także Neptun, Pluton i Haumea w Bliźniętach oraz Saturn, Uran, Wenus w Strzelcu.  Dodajmy do tego płomiennego Marsa w Lwie, a stanie się jasne, dlaczego opisy u Lewisa są tak plastyczne, ożywiające ducha średniowiecza jak witraż ożywia wnętrze katedry. Symboliczne przedstawienie Chrystusa pojawiającego się w  innym świecie jako lwa Aslana, syna Władcy zza Morza, co jest interesującą topologią,  także w kontekście położenia Marsa w horoskopie Lewisa, z przesłaniami Aslana takimi jak te:

- Do mojego kraju można się dostać z każdego świata;


-
Byłem tu przez cały czas – odpowiedział – ale dopiero ty sprawiłaś, że stałem się widzialny;

- Jeśli ktokolwiek wyrządza okrucieństwo w moje imię, wówczas, choć wymawia imię Aslana służy Taszowi, i to Tasz przyjmuje jego czyn. Czy zrozumiałeś to, moje dziecko?


Warto na koniec zauważyć, że obydwa znaki, tak ważne w tym horoskopie, a wiec Strzelec i Bliźnięta, są związane z młodością, zaś największą popularność (poza odczytami par excellence kaznodziejskimi, które później były redagowane by przybrać formę książkową), przyniosły mu Opowieści z Narni,  a więc książki przeznaczone młodego czytelnika.

 
Józefina Jagodzińska,
23.III.2016, Warszawa
 
Data urodzenia: 29 listopada 1898, godzina nieznana, RR: X.
Miejsce urodzenia: Belfast, Wielka Brytania.

Zdjęcie Pauliny Baynes udostępnione na zasadzie fair-use,
autor: Arthur Strong, 1947, źródło skanu: Zealot.

Zobacz też:
Pauline Baynes
J.R.R. Tolkien


Kategorie:  astrologia, astrologia urodzeniowa, horoskop, radiks, radix, kosmogram, biogram, C.S. Lewis, miediewista, teolog,  pisarz, baśnie, fantastyka.


Przeglądasz: C.S. Lewis / Uni Garden - astrologia i tarot w praktyce - Warszawa

Wyszukiwarka


Newsletter

E-mail:
Uni Garden © Józefina Jagodzińska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Webmaster - ITB Vega
poszukiwane astrologia, horoskop, horoskopy, horoskop osobisty, horoskop urodzeniowy, horoskop prognostyczny, astrolog Warszawa, astrologia Warszawa, tarot Warszawa, wróżka Warszawa, tarocistka Warszawa, horoskop, horoskop partnerski, horoskop miłosny, znaki zodiaku, tarot, astrologia, astrologia wydarzeniowa, astrologia tranzytowa, nauka astrologii, astrolog, ezoteryka, archetypy, rozwój duchowy, rozwój osobisty, pomoc duchowa, wiedza duchowa, duchowa wiedza, ezoteryka, tarot wróżka, tarot, kurs tarota, kursy tarota, astrologii, karty tarota znaczenie, nauka tarota, interpretacja tarota, wróżby tarota, stawianie tarota, warsztaty, anioł stróż, anioły, archanioły, przebudzenie duchowe, Warszawa